Ausztriában újra lehet telefonon beteget jelenteni

Fehér Buda 2021-09-17 18:30:00
A már ismert korábbi, de júliusban hatályát vesztett intézkedés újbóli bevezetésére a koronavírusos megbetegedések gyorsan emelkedő száma miatt került sor.

Ausztriában azonnali hatállyal újra lehet telefonon beteget jelenteni - közölte az Osztrák Egészségbiztosítási Pénztár (ÖG) pénteken. A már ismert korábbi, de júliusban hatályát vesztett intézkedés újbóli bevezetésére a koronavírusos megbetegedések gyorsan emelkedő száma miatt került sor annak érdekében, hogy csökkentsék a személyes kontaktusok számát, és mind a biztosítottakat, mind a kezelőorvosokat védjék a lehetséges fertőzéstől. A vírus delta variánsa okozta fertőzés veszélye jelenleg négyszer nagyobb, mint az eredeti koronavírustörzsé, ezért szükséges, hogy a lehető legkisebb mértékűre csökkentsék az orvos-beteg találkozókat - indokolta a döntést az egészségbiztosítási pénztár. A betegség telefonos bejelentésének lehetősége, és ezáltal az érintett - orvosi vizsgálat nélküli, csakis telefonos kikérdezés alapján diagnosztizált betegség utáni - táppénzre vétele egyelőre az év végéig lesz érvényben, de az intézkedés a járványgörbe alakulásnak függvényében meghosszabbítható.

Az ÖG egyúttal felhívta a biztosítottak figyelmét a koronavírus elleni védőoltás fontosságára. Négy parlamenti párt - az Osztrák Néppárt (ÖVP), az Osztrák Szociáldemokrata Párt (SPÖ) az Osztrák Zöld Párt (Die Grünen) és az Új Ausztria és Liberális Fórum (NEOS) - képviselői ugyanezt tették pénteken nyilvánosságra hozott közös közleményükben. Elsősorban nőknek és fiatal lányoknak szóló felhívásukban mindenkit arra bíztatnak, hogy vegyék fel az oltást. Hangsúlyozzák, hogy nincs ok a félelemre, a védőoltás nem jelent kockázatot egy későbbi terhességre, és ne az álhírek terjesztőinek higgyenek, hanem bízzanak a szakértők véleményében és a kutatási eredményekben. Az oltásellenesként számon tartott Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) nem csatlakozott a közös felhíváshoz.

Fotó: Pixabay

Miközben Thomas Szekeres, az Osztrák Orvosi Kamara magyar származású elnöke naponta több fórumon - legutóbb csütörtökön a parlament egészségügyi bizottságának meghallgatásán, illetve az OE24 hírtelevízió adásában - igyekszik eloszlatni a kételyeket az oltással szemben, és minden intézkedést, amely a lakosság átoltottságát növeli, üdvözöl, a sajtóban egyre hangosabb az oltásellenesek hangja is. Ők - többek között az FPÖ prominensei is - elsősorban a szabadságjogok korlátozását vélik felfedezni a kormány járványügyi intézkedéseiben.

Ausztriában eddig 5 640 345 ember kapta meg a koronavírus okozta Covid-19 betegség elleni vakcina első adagját, mindkettőt pedig 5 330 472-en. Az elmúlt 24 órában 2 364 embernél igazolták újonnan a vírusfertőzést, a járvány kezdete óta 720 455 pozitív esetet regisztráltak. A kórházban ápoltak száma jelenleg 843, az intenzív kezelésre szorulók 202-en vannak. A Covid-19 szövődményeibe az elmúlt napon 12-en haltak bele, a járvány halálos áldozatainak száma így 10 882-re emelkedett. A betegségből 686 324 osztrák gyógyult fel.

Szólj hozzá!

Pintér Bence feljelenti mint bűnszervezetet és kezdeményezi a fekete pufajkások kitiltását Győrből

Feljelentéséhez csatolta azokat a felvételeket, amelyek alapján a nyomozó hatóság beazonosíthatja az elkövetőket.

3 és félmillió forint értékben elkövetett internetes csalás miatt kell bíróság elé állnia egy férfinak és egy nőnek

Nem létező árúkat kínáltak eladásra. Körmendi és Szentgotthárdi vásárlókat is megkárosítottak.

Kósa Roland a MÁV vezetőivel egyeztetett: több győri vasúti ügyben is előrelépést ígérnek

Az alpolgármester szerint az aluljáró takarításától az akadálymentesítésen át a zajvédelemig több konkrét kérdésben is sikerült eredményt elérni.

Több mint 100 millió forinttal támogatja Győr a civil szervezeteket

A városházán megkezdődött a támogatási szerződések aláírása, a 2026-os költségvetésben több fontos területre is jut pénz.

Magyar Péter reagált Szijjártó kijelentésére: „Magyarország helye Európában van” 

A TISZA elnöke szerint elfogadhatatlan, hogy bárki az EU-n kívül képzelje el az ország jövőjét.

Betondarabokkal dobálta meg apósát egy rábapordányi férfi

Szóváltásba keveredtek, most garázdaság és rongálás a vád. 

Kósa Roland a győri események után üzent a rendőrsének: bízik benne, hogy tanultak a 2006-os hibákból

Az alpolgármester szerint a múlt és a jelen ijesztően hasonlít egymásra.

A Savaria tér lesz Orbán Viktor szombathelyi látogatásának helyszíne

Csütörtökön 19 órakor mond beszédet a kormányfő.

700 millió forintos adózás előtti nyereséggel zárta 2025-öt a SZOVA

Csak a hulladékkezelés 2 milliárd foritnyi bevételt hozott.

Megint feljelentették a Bűnvadászokat

Ezúttal Kőszegen jártak el a rendőrök.

Ha csak egy videót nézel ma meg az este Győrbe érkező Orbán Viktorról, akkor ez legyen az!

18 percben gyönyörködhetsz vagy épp szörnyülködhetsz, hogy a miniszterelnök hányszor hasonult meg az elmúlt évtizedekben. 

Szombat este egy órára elsötétül Győr több ikonikus helyszíne - a Föld órája miatt

A város is csatlakozik a világméretű klímavédelmi akcióhoz, amelynek célja, hogy emlékeztessen: a környezetvédelem a mindennapi döntéseknél kezdődik.