Megkapja a Győr-Szol a 450 milliós átcsoportosítást

Pintér Bence 2021-09-08 16:20:00
A kulturális dolgozók bérfejlesztése más forrásból már korábban megtörtént, innen jön a 150 milliós összeg.

Mint arról szerdán korábban már írtunk, rendkívüli ülést tartott a győri önkormányzat pénzügyi bizottsága, amelyen az egyetlen érdemi napirendi pont a győri közszolgáltató cég, a Győr-Szol kisegítése volt:

450 millió forint plusz költségvetési forrás megszavazására hívták össze bizottság tagjait.

Előzetesen annyit lehetett tudni, hogy a pénzinjekcióra azért van szükség, mert „a városüzemeltetési feladattervben rögzített egyes munkák – például a fűnyírás, a gazos területek kaszálása, a virágágyak és növénydézsák öntözése, az útszegélyek melletti területek sarazása, a fametszések, a szúnyoggyérítés – tekintetében gyakoribb munkavégzést tett szükségessé az időjárási tényezők alakulása”. A pénzt az Útkezelőtől (300 millió) és a kulturális dolgozók bérfejlesztési támogatásából (150 millió) veszik el.

Az ülés elején Nagyné Novy Lilla mutatkozott be, aki idén tavasszal lett a pénzügyi főosztály vezetője, amikor Nagy Tamás addigi főosztályvezető távozott. Az új főosztályvezető 1992 óta dolgozik a pénzügyi osztályon.

A Győr-Szolnak átadott pénzzel kapcsolatban először Pollreisz Balázs (MSZP) szólalt fel, aki elmondta: a napirendi pontot átfutva felszaladt a szemöldöke, ezért az osztályvezető asszonyt kérdezte, hogy egyrészt eredetileg mennyi pénz volt betervezve szúnyogirtásra és fűnyírásra; másrészt pedig arról, hogy pontosan mit takar a kulturális dolgozók bérfejlesztési pénzének felvonása. A szocialista képviselő arról is beszélt, hogy egyébként a fűnyírás éppenséggel elég nagy csúszásban volt a városban. Megjegyezte azt is, hogy a városüzemeltetésre betervezett összeg szokás szerint alul volt tervezve.

Jelezte, hogy mivel hasonló összeget kap a Győr-Szol, mint amennyit büntetésként kell kifizetnie egy per miatt, ezért érdeklődik, hogy nem ennek a bújtatott kifizetéséről van-e szó.

A válasz szerint 1,4 milliárd forint volt betervezve városüzemeltetésre, de ezen kívül van a szúnyogirtá összege, ami jelen állás szerint idén 151 és fél millió forintba került. A kulturális területre vonatkozó kérdés kapcsán Nagyné Novy Lilla elmondta: eredetileg városi forrásból tervezték a bérfejlesztést, de végül állami pénzt kaptak a bérfejlesztés támogatására, ezért ez az összeg szabadon felhasználhatóvá vált.

Hegedűs Ákos külső bizottsági tag (Momentum) arról érdeklődött, hogy az útfejlesztéseket mennyiben érinti az Útkezelőtől elvont pénz; illetve hogy az államháztartási törvénynek mennyire felelnek meg ezek az átcsoportosítások. Varga Ferenc városstratégiai főosztályvezető elmondta: a törvényeknek megfelelnek az átcsoportosítások. Arra is reagált, hogy miért nem építik be a szúnyogirtás összegét a városüzemeltetésre betervezett összegbe: elmondása szerint nem lehet tudni előre, hogy ez milyen összegbe kerül.

Pollreisz Balázshoz került vissza a szó, elmondta: érthető, hogy nem tudnak ezzel előre számolni, bár minden évben nagyjából hasonló összegről van szó. Emellett újra megkérdezte ő is, hogy tételesen milyen felújításokat, beruházásokat érint az útkezelőtől elvont összeg, erre azonban írásban várja majd a választ.

A javaslatot a bizottság a két ellenzéki politikus tartózkodása mellett megszavazta.

Szólj hozzá!

Cikkünk nyomán feljelentést tett Kósa Roland, Győr alpolgármestere

A fidelitasos Juhász Balázshoz köthető 4 egyesület NKA támogatása vetette fel bűncselekmény gyanúját. 115 millió forintról van szó.

Ingyenes szűrésekkel és egészségnappal várják az érdeklődőket Győr-Újvárosban

Szombaton ismét megrendezik az Egészség-Piac Plusz programot, ahol tanácsadásokkal, vizsgálatokkal és családi programokkal készülnek.

Már a pesszimista forgatókönyvek felé közelít a klímaváltozás – megjelent az új nemzetközi éghajlati jelentés

A kutatók szerint az elmúlt öt évben szinte minden fontos mutató romlott, miközben a másfél fokos cél elérése gyakorlatilag elúszni látszik.

21 Kutatóközpont: tovább nőtt a TISZA Párt előnye, a Fidesz mindössze 20 százalék körül áll

A felmérés szerint a választások óta tovább erősödött Magyar Péter pártja, miközben a társadalom nagy része elszámoltatást vár.

Új fix traffipaxok jönnek Győrbe - védik a gyalogosokat és visszaszorítanák a gyorshajtást

Három új helyszínen telepítenek sebességmérő eszközöket, miközben óvodásoknak osztottak láthatósági mellényeket és megújul az Erzsébet ligeti KRESZ-park is.

Programdömping vár a hétvégén Győrben 

Szakmai eseményektől a családi programokon át a koncertekig és sporteseményekig számos ingyenesen látogatható rendezvény közül válogathatnak az érdeklődők.

Illés Károly: “Senkit nem állt szándékomban megbántani.”

A szombathelyi Fidesz-KDNP önkormányzati képviselője azt mondja, hogy nem emlékszik már, hogy milyen környezet kommentelte azt emberekre, hogy korcsok.

A háborús vészhelyzet végetértével Homlok Zsolt ismét követelheti a pénzét a Haladás VSE-től

Nem a focicsapatról, hanem a 14 szakosztályt tömörítő egyesülettől van szó.

Ez a nap más, mint a többi - hat év után véget ért a veszélyhelyzet Magyarországon

A koronavírus-járvány, majd az orosz–ukrán háború miatt bevezetett különleges jogrend lezárult, de több intézkedés tovább él törvényi formában.

Illés Károly korcsoknak minősített embereket

Tóth Norbert szombathelyi, tiszás parlamenti képviselő bocsánatkérésre szólította fel a szombathelyi Fidesz elnökét.

Pintér Bence: rendőrnyomozók jelentek ma meg a Győr-Szolnál – tovább gyűrűzik a lakáskassza-ügy

A súlyos pénzügyi gondokkal küzdő városi holdingnál adatgyűjtést végeztek a hatóságok, miközben továbbra is rengeteg a kérdés az eltűnt milliárdok körül.

Visszavonul Ferencz Csaba

A szezon végével szögre akasztja cipőjét az Egis Körmend játékosa.