Elfogadták: a 14 éven aluliak ingyen utazhatnak a BKV járatain Budapesten

Bazsó Bálint 2021-09-01 17:30:00
Ellenszavazat nélkül döntött a Fővárosi Közgyűlés. Vita csak a számokról volt.

"A budapesti közösségi közlekedés hálózati szempontból nagyon színvonalas, persze, a járműállományon lenne mit javítani, de méltó arra, hogy többen használják. Meg kell lépni ezt az apró lépést azért, hogy hosszú távon többen használják a tömegközlekedést"

- mondta Karácsony Gergely a Fővárosi Közgyűlés szerdai rendkívüli ülésén, a 14 éven aluliak ingyenes utazásáról szóló előterjesztés kapcsán.

Láng Zsolt, a Fidesz frakcióvezetője a vita során többször elmondta, "mindent támogatnak, ami a budapestieknek segít", ám furcsálta, hogy a főpolgármester korábbi kampányígérete "pont most, az előválasztási kampány közepén jött elő". 

Kritizálta az előterjesztés kapcsán készült háttérszámításokat is, a fideszes politikus szerint ugyanis jóval nagyobb költségvetési lyukat fog eredményezni a kieső bérletbevétel és a díjkompenzáció miatt. Szerinte ez milliárdos bevételkiesést fog eredményezni.

Karácsony Gergely: Autósokat segítő lámpaprogram, nagyobb közúti kapacitás, gyorsított felújítások lesznek

"Elképesztően nagy a gépjárműállomány a fővárosban és az agglomerációban. Budapesten tíz év alatt 21 százalékkal, az agglomerációban 40 százalékkal nőtt a gépjármű szám, erre pedig még a pandémia is rájött" - közölte Karácsony Gergely csütörtök délutáni sajtótájékoztatóján. A budapesti főpolgármester hozzátette: a teljes képhez hozzátartozik, hogy a kerékpáros közlekedés - mint egyéni közlekedési forma - másfélszeresére nőtt.

A kieső díjkompenzáció kapcsán Karácsony Gergely azt mondta: ez még nem eldöntött kérdés, ők szerettek volna a kormánnyal erről tárgyalni, ám

az még csak nem is válaszolt a levelükre. A főpolgármester most abban bízik, hogy a meghozott döntéssel végre a kormányzat is lépni fog és tárgyalni tudnak a kieső bevétel pótlásáról.

Hozzátette: ha ez nem történik meg, akkor előfordulhat, hogy fizetni kell mégis ebben a korosztályban "egy jelképes összeget" - mondta.

Kiss Ambrus főpolgármester-helyettes szerint viszont "előre kell menekülni" a jelenlegi helyzetben, hiszen a pandémia miatt bezuhant a közösségi közlekedést használók száma, ezt pedig sürgősen növelni kell.

A vita végén a közgyűlés ellenszavazat nélkül fogadta el a javaslatot, így a napokban ingyenessé válik a 14 éven aluliak utazása Budapesten.

Szólj hozzá!

Több mint 1 milliárd 200 millió forintos távhőfejlesztés indulhat Szombathelyen

A Szomtáv szerint a beruházás csökkentheti a hálózati hőveszteséget és a földgázfelhasználást is

Tizenkilenc győri iskola kaphat támogatást állagmegóvási és karbantartási munkákra

A városhoz idén 39 pályázat érkezett be mintegy 123 millió forint értékben.

Levendula, brunch és bütykölde a szombathelyi belvárosban

Május utolsó vasárnapján rendezik meg a Mártírok téri levendula napot.

Nehéz örökség: az éves költségvetési hiány több mint 91 százalékát már áprilisra összehozta az Orbán-kabinet

Az új kormány szerint átláthatatlan állapotban vették át a büdzsét a leköszönő kormánytól.

Visszalép az egyetem: mégsem nyúlnak a győri Kiskút liget melletti területhez

Kósa Roland szerint meghallották a győriek véleményét, ezért módosítják a februári előterjesztést.

Kreatív pólónyomtatás: hogyan készíts egyedi darabokat?

Egyedi pólókra van szükséged, vagy a céges csapat ruházatát dobnád fel néhány logózott darabbal?

Gajdos László: leáll az azbesztes kövek Magyarországra szállítása

Az élő környezetért felelős miniszter szerint az osztrák üzem tulajdonosával sikerült megállapodni a szállítások azonnali leállításáról.

Lezárások jönnek az M1-es győri lehajtójánál, terelőutakra kell készülni

Május végén és június elején is forgalomkorlátozások lesznek a Győr-Kelet csomópontnál az országhatár felé vezető oldalon.

Egyedi ajándékötletek, amikor az idő szorít

Előfordult már Önnel, hogy fontos alkalmak előtt hirtelen időhiánnyal küzdött az ajándékvásárlás terén? Ahogy közeledik egy különleges nap, például születésnap, évforduló vagy karácsony, gyakran eszmélünk rá, hogy a tökéletes ajándék még mindig nincs meg.

Győr környéki bringaút is versenyben van az Év Kerékpárútja 2026 szavazáson

A Győr–Pannonhalma–Tényő útvonalra június 2-ig lehet voksolni az Aktív Kalandor oldalán.

Nyárias idővel érkezik a pünkösdi hosszú hétvége

Napfényből nem lesz hiány, a hőmérséklet helyenként a 30 fokot is megközelítheti.

Egy napra mesebeli filmstúdióvá változik az Aranypart – jön a Győri Gyermek Piknik

Koncertek, bábszínház, játékparkok, kézműves foglalkozások és rengeteg családi program várja a gyerekeket május 31-én az Aranypart II.-n.

Koncertek, futás, helytörténeti séta és retro buli – ingyenes programokkal telik meg Győr pünkösdkor

Május 22. és 25. között szakmai konferenciák, családi programok, sportesemények, koncertek és közösségi rendezvények várják az érdeklődőket Győr több pontján.

Hamis márkák a pápai piacon: több száz kamu parfümöt és ruhát foglalt le a NAV

Hugo Boss, Chanel, Louis Vuitton, Nike és Adidas feliratú termékeket kínált egy árus, a pénzügyőrök az otthonában is találtak hamis termékeket.

Pünkösdkor sem marad el a szemétszállítás Győrben

A GYHG az ünnepnapokon is a megszokott rendben viszi el a hulladékot, de a hulladékudvarok és az ügyfélszolgálat zárva lesznek.

Tarvágások, erdőtüzek, klímaváltozás: új erdő-politikát sürgetnek Magyarországon a szakemberek

Már nem lehet kizárólag fakitermelési szempontból gondolkodni a magyar erdőkről.

„A dolgozók mennek, a vezető marad?” – belső információk szerint Holló Bernadett megtarthatja vezető állását és fizetését az éppen megszűnő Győr+-nál

Miközben a médiacég a hullámsírba merül, a frissen kinevezett vezető átevezhet egy új céges struktúrába. 

Új kerékpárút épülhet a Nagy Imre úton Győrben

A Vasvári Pál utca és a Szauter utca közötti szakaszon fejlesztené tovább a városi kerékpáros hálózatot a helyi önkormányzat.