Dr. Bakonyi Bernadett az új győri aljegyző

Pintér Bence 2021-08-23 13:53:00
Házon belülről érkezett az új aljegyző Győrben.

Dr. Bakonyi Bernadett aljegyzői pályázatát fogadta el a győri városvezető, így mostantól ő lesz dr. Lipovics Szilárd legfőbb segítője – írja a GyőrPlusz. Dézsi Csaba András elmondta: több pályázó közül találták a legalkalmasabbnak a pozíció betöltésére, hisz 2008 óta több pozícióban is bizonyította már a rátermettségét. A polgármester a lap szerint kiemelte, Bakonyi Bernadett szociális ügyintézőként kezdte a pályáját és gyakorlatilag bejárta a hivatali struktúra minden lépcsőjét, amíg 2019-ben osztályvezető lett.

Bár Lipovits Szilárd jegyző a jelek szerint nem kapott szót a sajtótájékoztatón, maga az új aljegyző tárta fel, hogy lehettek személyével kapcsolatban fenntartások, amikor arról beszélt:

„Jegyző úrral is többször egyeztettünk, és tökéletesen igaza van abban, hogy egy szeletét ismerem ennek az egésznek. Nyilvánvalóan az az előnyöm, hogy a győri hivatal működését 2008 óta látom. A munkának nem minden részét és szegletét ismertem meg gyakorlati szinten, de igyekszem ezt minél előbb behozni, és minél gyorsabban tanulni.” 

A pályázat kiírására a Borkai-éra egyik kulcsszereplője, dr. Csörgits Lajos aljegyző lemondása miatt került sor. A Dézsi által is tovább foglalkoztatott Csörgits a jelek szerint azért távozott a posztról, mert érintett abban a nyomozásban, amelyben közokirat-hamisítás miatt a győri Helyi Választási Bizottság három, önkormányzat által delegált tagja ellen nyomoznak. Csörgits továbbra is Dézsi polgármesternek dolgozik, de hivatalosan tanácsadóként van bejelentve az egyik győri önkormányzati céghez.

Ez a cikk annak ellenére készült el, hogy a győri önkormányzat a független sajtó munkáját akadályozva nem küldi el nekünk azokat a tájékoztató leveleket és meghívókat, amelyeket azoknak a médiumoknak igen, ahonnan nem kell tartaniuk valódi újságírói kérdésektől.

Szólj hozzá!

Pontosította a kormány az üzemanyag „védett áráról” szóló rendeletet

Az új szabályok szerint rendszám nélküli járművek is tankolhatnak kedvezményes áron, ha igazolni tudják a magyar honosságot.

Mutatjuk a hétvége győri programkínálatát

A megemlékezés mellett a szórakozás is garantált.

KSH: masszívan visszaesett az építőipari termelés az év elején

Januárban éves alapon és az előző hónaphoz képest is jelentősen csökkent az ágazat teljesítménye.

Negyedik nekifutásra lett Körmendnek költségvetése

A kosárlabda csapat is megkapta a kért 15 millió forintos támogatást.

Szó sem volt Orbán gyerekeinek fenyegetéséről az eredeti videóban

Egy kiberbiztonsági szakértő szerint manipulált lehet az a felvétel, amely után a miniszterelnök felhívta a gyermekeit. 

Győr környéki programokat ajánlunk az ünnepi hétvégére

Találkozhatunk angyalokkal, kóstolhatunk csokit szerzetesekkel, de lesz élményfestés, és nőnapi batyus bál is. 

Március 15-én is elszállítják a szemetet Győrben

Ugyanakkor a hulladékudvarok zárva lesznek, ahogy az ügyfélszolgálat is.

„Minden idők legnagyobbja” - a Fidesz már most tudja, mekkora lesz a vasárnapi Békemenet

A kormánypárti politikusok szerint a március 15-i felvonulás történelmi lesz, csak az a kérdés: honnan tudják ezt előre?

Kitüntette Gagyi Leventét a honvédelmi minisztérium

A honvédelem érdekében huzamos időn át végzett eredményes tevékenységét ismerték el.

Ismerjék meg a Győr applikációt

Új digitális kommunikációs platform indul a városban.

Leucisztikus feketerigót fotóztak Szombathelyen

Egy ritka genetikai rendellenessége van ennek a madárnak.

Szombaton kinyit a szombathelyi Kalandváros

Úgy néz ki, hogy kiváló idő fogadja a gyerekeket.

Évek óta ígérik, de még mindig nincs kész a mosonmagyaróvári tanuszoda

Nagy István agrárminiszter “sohavégetnemérős” sztorija az el nem készülő projekttel.

Több pénz jut idén a kultúrára a győri költségvetésben 

Pintér Bence szerint a 2026-os büdzsé jelentős többletforrást biztosít a város kulturális intézményeinek és programjainak.

A Széchenyi téren emlékeznek március 15-re Győrben

Kósa Roland a történelmi helyszínre hívja a győrieket, ahol egész napos családi programokkal idézik fel az 1848-as eseményeket.