Hamarosan Felsőlövőtől egészen Rohoncig tekerhetünk az egykori vasúi sínek helyén

Nagy Donát 2021-08-10 19:23:00
Elkezdődött a Délburgenland Kerékpárút építése az osztrákoknál.

Már nagyban folynak a munkálatok a délburgenlandi regionális kerékpárúttal kapcsolatban, írja az ORF Magyarok. A szakasz nyolc délburgenlandi községen vezetne át Felsőlövőtől/Oberschützen egészen Rohoncig/Rechnitz és az egykori vasúti sínek nyomán haladna.

A 40km-es kerékpárutat mindennapi és turisztikai használatra építik, a községek polgármesterei ma indították el közösen a „Dél-Burgenland Kerékpárút“ építkezését.

Hans Peter Doskozil, Burgenland tartományfőnöke szerint az új kerékpárút fellendíti majd a helyi turizmust,

hisz a szakasz mentén lévő régió élményekben és ínyencségekben gazdag – összeköti a kultúrát és a bort.

Fotó: ORF Magyarok

Az új kerékpárút egy alternatíva az autóhoz, hisz ott, ahol egykor a vasút járt, majd környezetkímélően lehet eljutni Dél-Burgenland járási központjába, Felsőőrre, hangsúlyozták a Burgenland-Turizmus szakemberei. Georg Rosner, Felsőőr polgármestere szerint bár az új kerékpárút egy nagy gazdasági előnyt is jelenthet, de számára mégis fontos a Dél-Burgenland – Bécs vasúti összeköttetés megvalósítása.

A kerékpárút helyett a vasúti közlekedés visszaállítása tűnik vonzóbbnak Szombathely és Oberwart között

Itt megy az a vasútvonal, ami továbbhalad Bucsu irányába - mutat rá a korrodált, de meglepően jó állapotú sínpárra Cseri Tivadar, a Szombathely-Oberwart vasútvonal nevű Facebook-oldal szerkesztője, illetve a magyar nyelvű mozgalom elindítója Rechnitz (Rohonc) mellett. Néhány nap egyeztetés után szombaton találkoztam vele a település szélén található vasúti átjárónál, ahová Stefan Marth, az innovációért és gazdaságért felelős szervezet elnöke, oberwarti képviselő (ÖVP) is elkísérte.

A Dél-Burgenland Kerékpárút Felsőlövőn az egykori vasúti állomáson kezdődik és az útvonal ott is végződik. Az új kerékpárút első szakasza már 2022 nyarán készülne el, összel az egész szakaszt lehet majd elérni kétkeréken – a költségek meghaladják a 3,5 millió Eurót.

Szólj hozzá!

GYHG: a szombati munkanapokon is érkezik a kukásautó

Az október 23-át dolgozzuk le, de a kukákat tessék kihúzni.

Magyar Péter: a milliárdos Lázár János most épp 14. havi nyugdíjról hazudik

A Tisza Párt elnöke szerint a kormány újabb választási trükkje a 14. havi nyugdíj, ami szerinte nem a rászorulóknak segít, hanem a tehetőseknek.

Mostantól egységesen 25 ezer forint a pótdíj a MÁV járatain

Október 16-tól megszűnik a kedvezmény a fedélzeten történő pótdíjfizetésre, a bliccelőknek egységes büntetéssel kell számolniuk.

Október a visszatekintés hónapja – elindult a Nemzeti Emlékezet Napjai program Győrben

Kiállítások, filmklub, előadások és színházi estek segítik megérteni a XX. századi történelem súlyos örökségét.

„A fehér bot nem a hiány, hanem az erő jelképe” – Kósa Roland a városházán köszöntötte a látássérülteket

A Fehér Bot Napján a győri alpolgármester arról beszélt, hogy a valódi együttélés az előítéletek lebontásával kezdődik.

A ballonos víz előnyei otthon és az irodában

Sokan úgy vélik, hogy a ballonos víz kizárólag irodai használatra való, pedig otthoni környezetben is rendkívül hasznos lehet.

1 milliárd 500 millió forint kárt okozó ÁFA csalókat fogtak a NAV nyomozói

Győri egység is segített lebuktatni a kínai-mongol-magyar bűnelkövetői kört.

Karácsonyi csapatépítő? Érdemes minél előbb megszervezni

Az ősz lassan teljes pompájában megmutatkozik.

Őszi kulturális kavalkád Győrben

A Rómer Flóris Múzeum heti programajánlója.

Ezerrel irtják a rágcsálókat Szombathelyen

Ügyeljen mindenki a kihelyezett méregre.

Autógumi szerelése: miért fontos a biztonságos közlekedés érdekében?

Az autógumik elhanyagolhatatlan szerepet játszanak a járművek stabilitásában és biztonságában, hiszen ők biztosítják az egyetlen érintkezési pontot az út és az autó között.

Fiatalkorúak raboltak ki kiskorúakat Szombathely belvárosában

A megfélemlített kiskorúak 5 ezer és 9 ezer forint közötti összegeket, illetve mobiltelefont adtak át a két vádlottnak.

“Lehet, hogy még látod éppen, ahogyan a gépem egy felhőn száll!”

Öt évre titkosítják Orbán Viktor külföldi útjait, a közpénzes utazások sem lesznek nyilvánosak. 

435. az ETO FC Győr a labdarúgó klubcsapatok világranglistáján

Szép teljesítmény ez, ha azt nézzük, hogy 2 éve még az NB II.-ben játszott a csapat.

Fegyelmi eljárást indított a Magyar Kézilabda Szövetség a Győr-Fradi meccsen kifeszített molinó miatt

A Ferencváros szurkolói azt írták a drapira, hogy minden győrit gyűlölnek.