Valószínűleg sosem tudjuk meg miért nem épült meg eddig a zanati kerékpárút

Farkas Bazsi 2021-08-09 14:11:00
Ezzel a mondattal fejezte be működését a kerékpárút meg nem épültét vizsgáló önkormányzati bizottság.

225 méter épült meg a zanati kerékpárútból, 1850 méternek kellene még megépülnie ahhoz, hogy teljes legyen az összeköttetés a zanati városrésszel - ez volt a legegzaktabb kijelentés, ami a Zanati Kerékpárút Létesítését Vizsgáló Ideiglenes Bizottság mai, egyben utolsó ülésén elhangzott. 

A bizottságot tavaly hívták össze azzal a szándékkal, hogy megállapítsák kinek a hibájából nem épült meg 2008 óta a kerékpárút, amit egyébként a HORWAT Investment Ingatlanforgalmazó Kft.-nek kellett volna megépítenie, csakhogy a cég a határidőt folyamatosan kitolta. 

Fotó: Farkas Bazsi

2020. májusában aztán egy a céggel minden betűt leegyeztetve szerződés tervezetet készített a szombathelyi önkormányzat. Amikor aztán az aláírás történt volna, a cég képviselője ismételten módosítani akart, a városvezetés azonban ebbe már nem ment bele és bíróságra elé vitte az ügyet. 

A bizottság felállítását is ekkor kezdeményezte a képviselő testület. 

A mai meghallgatáson jelen volt Kövesdi Zoltán, a HORWAT Investment korábbi jogi képviselője, aki annyit tudott elmondani, hogy 2008-tól kezdve folyamatosan dolgozott azon, hogy a kisajátítások megtörténjenek, hogy a kerékpárút elkészüljön. 

Az ülésen az is elhangzott, hogy a HORWAT Investment elismerte, hogy a kerékpárút nem készült el, így kész peren kívül megegyezni és megépíteni azt.

A bizottság tagjai azonban nem látták a garanciát arra, hogy az előző évekkel ellentétben, most egy bírósági döntés nélkül is sikerülne befejezni az építkezést. 

Felmerült egy összeférhetetlenség is

A HORWAT Investmentnek ugyanis az a Berényi Tamás a jogi képviselője, aki korábban a város Gazdasági és Jogi Bizottságának  tagja volt. Így az történt, hogy Berényi egyszerre kellett, hogy képviselje a város és a cég érdekeit, ami jogi nonszensz. Ezt az önkormányzat jelezte a kamarának. Úgy tudni, hogy indult eljárás az ügyben de, hogy ez hogyan végződött arról az önkormányzat már nem kapott felvilágosítást. 

A bizottság augusztus 15-vel befejezi munkáját, több ülést már nem tartanak.

A grémium elnöke, Putz Attila (Éljen Szombathely!), aki egyben a zanati körzet képviselője is azzal az összegzéssel zárt, hogy nagy valószínűséggel ha ez a bizottság nem jön létre, akkor nem érkezik 300 millió forint a központi költségvetésből az út megépítésére. 

Azt már én teszem hozzá, hogy egyelőre ez a pénz még nem érkezett meg, nem született meg ugyanis a kormány és az önkormányzat közötti támogatási szerződés.

Putz azzal zárt, hogy hiába a bizottsági ülések, nem tudjuk meg, hogy miért nem épült meg a zanati kerékpárút.

Szólj hozzá!

Miért fontos átgondoltan redőnyt választani?

Volt már olyan, hogy redőnyödet próbáltad leengedni egy zord esős napon, de csütörtököt mondott a rendszer?

Tárolásra fel: az akkumulátorok gyorsabban alakíthatják át az energiarendszert, mint sokan gondolják

Ausztrál és európai példák is azt mutatják, hogy az akkumulátoros energiatárolás egyre nagyobb szerepet játszik az áramárak csökkentésében.

Íme a gyereknapi programdömping Győrben

Ha ezekből nem találsz a hétvégére kedvedre valót, a hiba nem a mi készülékünkben van. 

Megyei Jogú Városok polgármesterei: a kormány tárgyaljon az önkormányzatokkal a szolidaritási adóról, hatásköri reformokról, ahogy ígérte!

A városvezetők arra kérik a Magyar-kormányt, hogy vizsgálja felül és mérsékelje a szolidaritási adót, hogy a városok kiszámítható, a feladataikhoz igazodó finanszírozást kapjanak a közszolgáltatások működtetéséhez.

Megnyílik az uniós pénzcsap: 6000 milliárd forintnyi forrás érkezik Magyarországra

Az Európai Bizottsággal kötött megállapodás nyomán felszabadulnak a korábban befagyasztott támogatások, a kormány csatlakozik az Európai Ügyészséghez.

Június elsején indul a Hecsei úti felüljáró felújítása Győrben

Két és fél hónapos munkára készülhetnek az autósok, a szerkezet hibáit több mint 500 millió forintos állami támogatásból javítják ki.

A munkaviszony megszüntetésének buktatói a Kúria határozata alapján

A munkajogi konfliktusok gyakran elhúzódó és összetett ügyek.

Így készülj fel a grillezésre: hogyan lesz felejthetetlen élmény?

Van valami egészen sajátos atmoszférája annak, amikor előkerül a grill.

Az ergonómia új dimenziója: a konyhai praktikum

A kényelmet szolgáló ergonómia fogalmával már találkozhattál irodabútorok vagy autós ülések kapcsán.

Új kerékpárút épül a Pápai út mellett Győrben - 2027-ben indulhat a kivitelezés

Megkezdődik a beruházás előkészítése, amely a biztonságosabb és fenntarthatóbb közlekedést szolgálja.

Formáljuk együtt Győr jövőjét – kérdőívet tett közzé az önkormányzat

A győriek június végéig mondhatják el véleményüket a város fejlesztési irányairól és zöld infrastruktúrájáról.

Megnyílt az új Tourinform Pont a Dunakapu téren Győrben

Június 1-től modern, mobil információs központ várja a turistákat a város egyik legforgalmasabb helyszínén.

Visszaeső árbevétellel és veszteséggel zárta az első negyedévet a győri Rába

Csökkentek az értékesítési számok a járműipari vállalatnál, ugyanakkor a vezetés szerint egy tudatos építkezés zajlik a cégnél.

Amit mindenki kipróbál, de senki sem magyarázza el igazán

A táplálékkiegészítők világa tele van olyan megoldásokkal, amelyek gyorsan népszerűvé válnak, mégis ritkán beszélünk róluk igazán érthetően.

Szombathelyre gurulnak a street food gasztronómia mesterei: a városi gyereknappal együtt jön a Food Truck Show

Ezen a hétvégén a nemzetközi ízeké lesz Szombathely főtere: május 29. és 31. között érkezik a magyarok kedvenc gasztro-karavánja, a Food Truck Show.

Fekete Dávid nem tudta, hogy Kecskés Cordula a Győr+-nál is dolgozott

Kohán Mátyás szerződéséről szerinte Dézsit kellene kérdezni - nagyjából ennyi jutott eszébe a csődbe ment médiavállalatról. 

Nyomoz a NAV az NKA 17 milliárdos támogatási csomagja miatt

A hatóság már korábban megkezdte a tanúkihallgatásokat.