A kanyarban sincs az a pénz, amit Hende Csaba egy hónapja jelentett be

Farkas Bazsi 2021-08-06 15:26:51
Akár holnap beindulhatnak ezek a beruházások - mondta július 7-én a fideszes politikus.

1 milliárd 205 millió forint, a gazdaság újraindítását célzó csomagot kapott Szombathely - ezt július 7-én egy Facebook-videóban jelentette be Hende Csaba

Ez a pénz címkézve érkezik, vagyis csakis arra lehet elkölteni, amire a kormány odatélte. A Magyar Közlönyben kihirdetett határozat alapján pedig belterületi utakra, Gyöngyös-patak hídra, piac parkolókra, zanati kerékpárútra és a víztorony környezetének rendbetétele lehet elkölteni ezt a pénzt.  

Hende egyébként egy hónapja azt mondta, hogy

amint megjelenik a közlönyben a határozat, az összeg rendelkezésre áll és akár holnap beindulhatnak ezek a beruházások.

A Közlönyben még aznap, vagyis július 7-én meg is jelent a határozat, a pénz azonban egyelőre még mindig nem érkezett meg, ugyanis - mint azt a szombathelyi önkormányzattól megtudtuk - úgynevezett egyedi kormányhatározatra van szükség, ami pontosan határozza meg, hogy a pénz mire is lesz elköltve. 

Győr 2 és fél milliárdot, Kecskemét 2 milliárd 800 milliót kapott abban a pakkban, amiben Szombathely 1 milliárd 200 millió forintot

Ahogy arról már korábban beszámoltunk Hende Csaba, a szombathelyi választókerület fideszes képviselőjének bejelentése után megjelent a Magyar Közlönyben is a Szombathelynek címkézve osztott kormányzati támogatás. De nemcsak Szombathely kapott pénzt a központi költségvetés terhére, amit egyébként gazdaság újraindítás címén osztottak ki.

Ez többek között például azt a kérdést is tisztázná, hogy pontosan melyik Gyöngyös-hídra is költhetne a város. Hende szerint ugyanis a Markusovszky utcai hidat kellene felújítani, míg a városvezetés szerint a Szent István király utcai hídet kellene sürgőssen átépíteni.

De hasonló kérdés az utak felújítása is. Belterületi utakra 435 millió forintot költhet el Szombathely, de az nincsen nevesítve, hogy pontosan melyik utcákat is aszfaltozhatják újra. A városvezetés egy nemrég tartott sajtótájékoztatón azt mondta, hogy a Magyar László utcát szeretnék felújítani, ugyanis annak állapota jelenleg a legrosszabb a városi főbb útvonalak közül. 

A város a fejlesztési projekt részleteit bemutató tájékoztatást haladéktalanul megküldte. A Belügyminisztérium azonban egyelőre még nem küldte meg a támogatási szerződést, így a pénz nem érkezett meg a szombathelyi önkormányzat bankszámlájára. A támogatás felhasználásának kezdete alapesetben majd ezen egyedi kormány határozat kihirdetésének napja lesz.

Vagyis hiába mondta azt Hende, hogy a pénz azonnal lehívható, a bürokrácia ennél azért egy kicsit összetettebb. 

Szólj hozzá!

Tanúként hallgatja ki a Rendőrség Pintér Bencét a fideszes miniszteri biztos, országgyűlési képviselőjelölt által felügyelt önkormányzati cég furcsa szerződései ügyében

A polgármester szerint a cég többször kijátszotta azt, hogy ne kelljen közbeszerzést kiírniuk, így az általuk kiválasztott vállalkozásoknak szignóztak ki munkákat.

Szijjártó Péter: hatszáz munkahely vált betonbiztossá a MAM-Hungáriánál a kormány támogatásával Vaskeresztesen

4 milliárd 500 millió forintnyi fejlesztést jelentett be a miniszter. A kormány 870 millió forintnyi támogatást csap hozzá a költségekhez.

Házasság hete 2026 Győrben - a hűség szabadsága

Előadások, séták, gyertyafényes randevúk és közös élmények várják a párokat február 1. és 19. között.

Gyorsabban melegszik a Föld, mint ahogy a modellek követni tudnák – a légszennyezés eddig elfedte a helyzet valódi súlyosságát

Az 1,5 °C-os melegedési küszöb felett olyan világba lépünk, ahol már nemcsak fokozatos, hanem láncreakciószerű és visszafordíthatatlan éghajlati változások indulhatnak be.

Megjelent az M86-M87-es utak kivitelezésének közbeszerzése

Az üzemeltetési, fenntartási és finanszírozási feladatok is a pályázóé lesznek.

84 százalékos profit, nulla közbeszerzés - Pintér Bence szerint így működik a győri üzleti csoda

Furcsa szerződések, szétbontott megbízások és extraprofit egy olyan cégnél, amelynek papíron nincs is fizikai dolgozója.

2026-ban június 12-13-án és 16-án rendezik meg Szombathely kortárs művészeti fesztiválját, a Bloomsdayt

Idén ünneplik az ír-magyar diplomáciai kapcsolatok 50 éves évfordulóját, így a város a fesztivál eseményei során kiemelten együttműködik Írország Magyarországi Nagykövetségével.

Rendőrségi szállásról lopott a vagyonőr Győrben

300 eurórért nem biztos, hogy megérte.

4 évvel ezelőtti bejelentéssel flexel újra Fekete Dávid

Már 2022-ben bejelentették az Audi új gyáregységét, amihez a magyar állam 8 milliárd 500 millió forinttal járult hozzá.

Önálló magyar teherautó gyártás lesz Győrben

Ezt Orbán Viktor jelentette be a DPK hatvani road showján.

Elhunyt Fenyő Miklós

A zenész 78 éves volt.

Helló hétvége, helló Győr, helló programok!

Ha nem akarsz otthon ülni, mutatjuk mit csinálj!

Hova utazzak télen, ahol meleg van? Egy utazási iroda útmutatója

Számtalan olyan ország létezik, ahol télen is verőfényes napsütés és meleg vár mindenkire.

Vas megyei település polgármestere is agitál a szombathelyi DPK gyűlésre

A jelentkezéseket most vasárnapig lehet leadni az önkormányzatnál.

Milyen hajformázó eszköz passzol hozzád?

A hajformázás terén ma már számos lehetőség áll rendelkezésünkre.

Jövő héten szombaton Szombathelyre érkezik a DPK Háborúellenes road-show

Információink szerint Orbán Viktor is a városba látogat.