Ágh Péter köszöni a jelölést, de egyelőre nem fogadhatja el Csepreg díszpolgári címét

ugytudjuk.hu 2021-07-31 09:45:26
Váratlan fordulat.

Már többször foglalkoztunk Csepreg idén kiosztott díszpolgári címével. A címről eddig május 31-ig kellett döntenie a képviselő testületnek az összes többi városi kitüntetéssel együtt. Idén azonban módosítottak a rendeleten, a keddi testületi ülésen a képviselők úgy határoztak, hogy május 31. után is fel lehet valakit terjeszteni városi kitüntetésekre. 

Korábbi információink szerint a kitüntetettek között van Ágh Péter a térség fideszes parlamenti képviselője. Kedden két név hangzott el a zárt bizottsági ülésen, ahol első körben tárgyaltak a díszpolgárokról: Dénes József (független) Jean-Claude Junckert, az Európai Bizottság korábbi elnökét javasolta a tisztre, míg információink szerint Horváth Zoltán polgármester Ágh Pétert terjesztette elő. A két jelölésből egy ment át, ezt meg is szavazta a testület.

Amikor a polgármestert a konkrét személyről kérdeztük, nekünk nem válaszolt, viszont később, a megyei napilapnak adott nyilatkozatával gyakorlatilag elismerte, hogy Ágh Péternek adnának díszpolgári címet.

Most Ágh szintén a megyei napilapnak küldött levelében azt írja, az előterjesztésen meglepődött, de megtisztelőnek tartja. Úgy gondolja, hogy amíg a körzet választott országgyűlési képviselője, a jelölést nem fogadhatja el a kitüntetésre.

Szólj hozzá!

A Március 15. téren mond beszédet szombaton Szombathelyen Magyar Péter

A nem hivatalos információk szerint 16 órától lehet meghallgatni a politikust.

Ellepték Szombathelyt a visszaváltó üveg gyűjtők

A város 15 pontján helyeztek ki ilyen szerkezeteket.

Győri az ország idei második legjobb közutas gépkezelője

Benis Martin így is ott lesz a nemzetközi megmérettetésen.

4 milliárd 400 millió forintból újulnak meg az utak Győrben

Több városrészben, egymással párhuzamosan folyik a munka. 

Állami kitüntetést vehetett át Benke Éva

Az egykori szombathelyi Berzsenyi Dániel Tanárképző Főiskola docense magas színvonalú munkáját ismerték el.

Kiszínezhető tornazsákot és tanszercsomagot kapnak az elsősök Győrben

A város idén saját költségvetéséből 8 millió forintot különített el erre a célra.

Egyedi matricakészítés prémiumminőségben

Egy gondosan megtervezett és kiváló minőségben elkészített matrica nem pusztán információt nyújt, hanem egyedi márkaélményt is kínál.

Magyar Arany Érdemkereszttel tüntették ki Ágh Ernőt

Szent Kvirin emlékének ápolásában vállalt szerepe miatt részesül elismerésben a szombathelyi önkormányzati képviselő.

Szombaton Szombathelyre érkezhet Magyar Péter

Az biztos, hogy Vas megyét célozza meg.

Ritka égi jelenség lesz megfigyelhető szerda hajnalban

Három bolygó, a Hold és több fényes csillag, valamint csillaghalmaz kerül közel egymáshoz augusztus 20-án hajnalban.

50 millió forintba kerülne Ondódra egy új ravatalozó, ennyi pénze azonban egész évre nincs a falunak

A veszélyessé vált épületet a hétvégén társadalmi munkában bontják el. A téglákat lepucolják és az iskolában hasznosítják újra.

Lemondott Vígh Ferenc a Haladás vezetőedzői posztjáról

Az új szakmai stáb kialakításáig a csapat edzéseit Simon Ádám sportigazgató, szakmai vezető irányítja.

Vállon szúrta a kalauzt egy férfi Győrben, mert leszállította a vonatról

Nem volt jegye, balhézott, majd elővett egy éles tárgyat és szúrt. 

A tiszta otthon belső rendezettséget is ad!

Sokan hajlamosak a takarítást szükséges rossznak, kötelező rutinnak tekinteni, amit minél hamarabb le kell tudni.