A csepregi polgármester a megyei napilapnak adott nyilatkozatával gyakorlatilag elismerte, hogy Ágh Péternek adnának díszpolgári címet

Farkas Bazsi 2021-07-29 19:28:57
Ha valótlan lenne az értesülésünk, akkor nem kezdett volna vizsgálatot az információ kiszivárgása miatt.

Napok óta beszédtéma Csepreg idén kiosztott díszpolgári címe. A címről eddig május 31-ig kellett döntenie a képviselő testületnek az összes többi városi kitüntetéssel együtt. Idén azonban módosítottak a rendeleten, a keddi testületi ülésen a képviselők úgy határoztak, hogy május 31. után is fel lehet valakit terjeszteni városi kitüntetésekre. 

Korábbi információink szerint a kitüntetettek között van Ágh Péter a térség fideszes parlamenti képviselője. Ághot díszpolgári címre terjesztették fel.

Az biztos, hogy kedden két név hangzott el a zárt bizottsági ülésen, ahol első körben tárgyaltak a díszpolgárokról. 

Dénes József (független) Jean-Claude Junckert, az Európai Bizottság korábbi elnökét javasolta a tisztre. 

Míg információink szerint a polgármester Ágh Pétert terjesztette elő.

A két jelölésből egy ment át, ezt meg is szavazta a testület.

Hogy ki az aki a díszpolgári címet kapná Csepregtől az egyelőre nem világos. Az biztos, hogy aktív politikusról van szó, de amikor Horváth Zoltán (független) polgármestert annak konkrét személyéről kérdeztük, akkor nem válaszolt. Azt mondta, hogy a protokoll szerint ilyenkor a testület döntését tolmácsolnia kell a díjra felterjesztett felé, majd ha ő elfogadja azt, akkor válik nyilvánossá a döntést.

A megyei napilap ma egy cikket közöl, amiben arról írnak, hogy Horváth kezdeményezésére:

"felelősségre vonási eljárásban vizsgálják ki az egyik képviselő – szervezeti és működési szabályzat szerinti – kötelezettségszegését, amelynek felmerült a gyanúja. Arról van szó, hogy egy képviselő a gyanú szerint információkat szivárogtatott ki az Ungár Péter budai milliárdos érdekeltségébe tartozó balliberális portálnak."

Korábban arról írtunk, hogy információink szerint Ágh Pétert javasolja Csepreg díszpolgárának a testület. 

Amennyiben információnk - amelyhez egyébként semmi köze egyetlen csepregi képviselőnek sem - valótlan lett volna, úgy a polgármester nem beszélt volna kiszivárogtatásról. 

Szólj hozzá!

Még 16 településen osztja a győri GYHG a szelektív kukákat

A tervek szerint december 20-ig be is fejezik. 

Adventi programok a győri Rómer Múzeumban

Különleges tárlatvezetések, workshopok és ünnepi programok decemberben.

Egymilliárdos költségvetéssel zárta a 2024/2025-ös bajnoki szezont a Falco KC Szombathely

Magyar Kupa győzelem, bajnoki ezüstérem és BL középdöntő volt a mérleg.

Szombathelyre érkezik a DK kedvezményes gyümölcsvására

Dobrevék kedden almát és narancsot árulnak a Domusnál.

„A nagy semmit dagasztják” – vizsgálóbizottság egy 15 600 forintos bírság miatt

Tóth Péter kabinetvezető szerint a győri Fidesz politikai játszmát csinált egy lezárt parkolási vitából.

Mit használjunk a grillezéshez?

A rozsdamentes acél napjaink egyik nélkülözhetetlen alapanyagává vált, legyen szó háztartási eszközökről vagy grillezési kiegészítőkről. Ez a korrózióálló ötvözet, ami minimum 10,5% krómot tartalmaz, nemcsak a konyhában kap fontos szerepet, hanem a kerti grillezéseknél is.

Világi Oszkár decemberben távozik a Slovnaft éléről

A MOL-lal ugyan nem szakít, de lassítana az üzletember. 

A püspöki kar élesen bírálja a kormánypártok petesejt-donációs javaslatát

Ingoványos talajra tévedt a kormány: vallásetika vs. lombikprogram. 

Megszűnik a SZOVA Szállodaüzemeltető Kft.

A céget beolvasztják a SZOVÁ-ba.

Jön a rezsicsökkentés a háziorvosi praxisoknak Győrben

Pintér Bence szerint jobban jár a város „ha erre megy a győriek pénze, mint a fideszes politikusok zsebébe a Zsebbenjó programon vagy rezsitámogatásokon keresztül."

Kósa Roland: „Ideje rendet tenni!” 

Az alpolgármester szerint romlik a belváros állapota, ezért több területen is beavatkozásra készül a városvezetés.

Győri programok a hétvégére

Advent második hetében megjön a Mikulás, a Vacogó Angyalok sőt, még a punkok is. 

Hogyan formálja át a mesterséges intelligencia a mindennapi döntéseinket?

Az utóbbi évtizedben a mesterséges intelligencia lassan, de szinte az élet minden területére beszivárgott.

56 millió forintot fizetett ki bérekre a 2024/2025-ös szezonban a Szombathelyi Haladás NB III-as labdarúgó csapata

A Kft. 7 millió forintos árbevételt, és 98 és fél millió forintos támogatást könyvelt el.

Leállítja a Cinema City a kormányzati reklámokat a nagy felháborodás miatt

Hát hogy tudják meg így a gyerekek, hogy mire készül Brüsszel?!

A szimfonikusokkal húzza el a nótánkat az Ocho Macho

Itt az év végi nagy szombathelyi programajánló. Mutatjuk a városi Szilveszter minden részletét is.