Ikonikus dízelmozdony is részt vesz a Szombathely-Kőszeg vasútvonal felújításán

Bazsó Bálint 2021-07-23 10:25:20
Javában zajlik a korszerűsítés.

Ahogyan arról többször is beszámoltunk, a 17 kilométer hosszú pályán jelentős, régóta esedékes javításokat végeznek el, emellett megújul hét megállóhely és Kőszeg vasútállomás is. A Mészáros Lőrinc vejének érdekeltségébe tartozó Homlok Zrt. által végzett 3,2 milliárd forintos felújítás július 1-jén kezdődött és várhatóan szeptember 28-ig tart a pótlóbuszozás.  A korszerűsítés a tervek szerint 2022 első félévében fejeződik be.

A beruházás keretében Kőszeg állomáson új, közös autóbuszos és vasúti átszállási lehetőséget biztosító magasperon készül. Emellett új peronbútorzat, korszerű LED-es térvilágítás várja majd az utasokat, akik új utastájékoztató monitorokon, és megújult hangos utastájékoztatási rendszer segítségével kaphatnak utazási információkat. Kőszegen átépítik a vágányhálózatot, az állomás mellett P+R parkolót alakítanak ki, és fedett kerékpártárolót építenek.

 

Képeinken a  KÁRPÁT Vasút Kft. Nohab-ja és szerelvénye látható, amint a nyílt vonalon dolgozik

Jelentős munkálatok zajlanak a vasútvonal további 7 helyszínén. Kámon, Gencsapáti alsó és felső, Gyöngyösfalu, Lukácsháza alsó és Lukácsháza, valamint Kőszegfalva megállóhelyeken szintén 55 centis magasperon, új peronbútorok és esőbeállók, térvilágítás, új hangos és vizuális utastájékoztató rendszer készül. A projekt során megvalósul a megállóhelyek környezetrendezése, emellett fedett kerékpártárolók is létesülnek.

Végre megkezdődik a Kőszeg-Szombathely vasútvonal rekonstrukciója - őszig pótlóbuszozásra kell készülni

Több mint 3 milliárd forintból újul meg a vonal: átépül a kőszegi vasútállomás, a vonalhoz tartozó hét megállóhely, valamint jelentős pályavasúti munkálatokat is elvégeznek a 17 kilométer hosszú vonalon. A munkát Mészáros Lőrinc veje, Homlok Zsolt érdekeltségébe tartozó Homlok Zrt. végezheti. Szeptember végéig pótlóbuszozásra kell készülni.

A nyíltvonali szakaszon megtörténik a vasúti pálya összehegesztése, a vasúti útátjárók felújítása, valamint átépítése, illetve a távközlési kapcsolatokat szolgáló optikai hálózatot is kialakítják.

Ahogyan arról korábban írtunk, folyamatban van a Kőszegi vasútvonal villamosításának előkészítése is: a GYSEV még idén kiírja a tervezési közbeszerzést, a későbbi beruházással a vasúttársaság magyarországi hálózata teljes hosszában villamosítottá válik.

Szólj hozzá!

Közmeghallgatást tart május 28-án a győri önkormányzat

A városházi fórumon a lakosok és helyi szervezetek képviselői is kérdezhetnek, javaslatokat tehetnek.

Szombathely is csatlakozik a Vágatlan Májushoz

A nem hivatalos programot Gajdos László miniszter hirdette meg.

Római kori tárlatvezetés és Egry-túra is várja az érdeklődőket a Rómer Múzeum programjain

Kiállításokkal, múzeumi sétával és egész napos kirándulással készül a következő napokra a győri intézmény.

Megalakult a Tisza-kormány

Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.

Ruff Bálint: „A valaha volt legnagyobb elszámoltatás lesz" – Győrben is elkezdhetnek izzadni néhányan

A TISZA miniszterjelöltje országos politikai és gazdasági felelősségre vonást ígér, városunkban pedig már most is elég hosszú a lista.

Negyven éve ért fel Európa csúcsára a Rába ETO férfi kézilabdacsapata

Kósa Roland jubileumi ünnepségen köszöntötte az 1986-os IHF-kupagyőztes legendákat.

Öltönyben járta az irodaházakat, majd kulcsok és beléptetőkártyák segítségével lopott egy férfi Győrben és Mosonmagyaróváron

A vádlott természetesen mozgott a helyszíneken, így nem keltett feltűnést -  az ügyészség végrehajtandó börtönbüntetést indítványozott ellene.

Fűzy András lett a győri Fidesz elnöke

Boncsarovszky Péter és Faber Kristóf a csoport alelnökei.

Megkezdődött a szombathelyi Olad Plató azbeszttel szennyezett útjainak bitumenes zárása

Valamint kalcium-kloriddal locsolnak le 20 négyzetméternyi területet.

Egyelőre 165 millió forintos költségvetéssel számol a 2026-os Savaria Karnevál

Az egyik idei húzónév a Beton.Hofi lesz. A karneválszínházat ezúttal a miskolci színház társulata játssza.

Nem árulják el mennyibe került a szombathelyi Nagyszálló

Az épület homlokzatán megjelent telefonszám végén bejelentkező ingatlanos nem érti, hogy miért érdekel egy újságot, hogy mi az ára a patinás épületnek.

Kapitány István: nem válunk le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés

A TISZA Párt gazdasági és energetikai miniszterjelöltje szerint diverzifikálni kell az energiaforrásokat, miközben átláthatóbb gazdaságot és korrupcióellenes fellépést ígért.

Ezt jelzi, ha csak egy „B opció” vagy a másik életében

Valahol mélyen mindannyian arra vágyunk, hogy valaki életének középpontjában legyünk.

Úszó költőszigetet kapott a győri Marcal-tó – így próbálják megmenteni a veszélybe került vízimadarakat

A társadalmi összefogással létrehozott platform biztonságos fészkelőhelyet nyújthat a drasztikusan megfogyatkozott sirály- és csérféléknek.

V. Németh Zsolt szerint érdemes Vadhajtásokat olvasni

Igaz, egy kicsit a kurv@ anyázás zavarja a képviselőt.