Karácsony: Szívesen szerepelek egy plakáton Orbán Viktorral, hogy közösen népszerűsítsük az oltást

Székely Zoárd 2021-07-16 19:42:22
A főpolgármester nem venné a bátorságot, hogy kioktasson járvány- és vírusszakértőket.

Rendkívüli sajtótájékoztatón reagált Karácsony Gergely a miniszterelnök reggeli bejelentésére, miszerint lehetővé teszik augusztus elsejétől a harmadik oltást a magyar állampolgárok számára – számolt be róla a 24.hu.

Orbán Viktor: augusztus 1-től lehetőség lesz a harmadik oltás felvételére!

Orbán Viktor ma reggel a szokásos, Kossuth Rádiónak adott interjújában azt mondta, hogy számos döntést hoztak. Szerinte a harmadik oltás tekintetében megoszlanak a vélemények, a miniszterelnök szerint a WHO (Egészségügyi Világszervezet) is bizonytalan ebben a kérdésben. Olyan véleményt nem ismerünk, hogy ártana, abból van a vita, hogy hasznos-e - mondta a miniszterelnök.

Karácsony Gergely szerint a kormány döntése helyes, de nem elégséges, ugyanis szerinte például oltási programra és kampányra van szükség azon 60 évnél idősebbek számára, akik Sinopharm-oltást kaptak, hiszen náluk termelődött ki a legkevesebb antitest.

Emlékeztetett, hogy a WHO sem ajánlotta a 60 évnél idősebbek számára a kínai vakcinát.

Hangsúlyozta: a kormánynak el kell érnie, hogy Kína vásárolja vissza azokat a Sinopharm-vakcinákat, amit nem használnak fel.

„Nincs olyan szakmai vélemény, amelyik szerint nem szükséges a harmadik oltás”

– mondta Karácsony, aki szerint a reggeli bejelentésnél aktívabb lépésekre van szükség, ez egyelőre kevés.

„Nem venném magamnak a bátorságot, hogy kioktassak járvány- és vírusszakértőket"

–  mondta a főpolgármester arra utalva, hogy egyeseket Orbán habókos szakértőknek titulált.

Valamint támogatja azt az elképzelést, ha a kormány az ellenzékkel együtt népszerűsítené az oltást.

„Szívesen szerepelek Orbán Viktorral egy plakáton ebben az ügyben"

– reagált újságírói kérdésre.

A kormánymédia által folyamatosan napirenden tartott dugóhelyzetről a következőt mondta: azt kéri az autósoktól, hogy legyenek türelmesek, hosszú évtizedek óta elhalasztott felújításokról van szó, akár a Lánchíd, akár a Blaha Lujza tér esetében.

„Volt már ilyen a város életében”

– hangsúlyozta Karácsony Gergely, majd hozzátette, a fővárosi dugók egyik oka, hogy a kormány folyamatosan halogatja az MO-ás gyűrű befejezését.

Korábban a Facebook-oldalán azt írta, hogy „amit Orbán Viktor ma bejelentett, az valójában azt jelenti, hogy több százezer idős honfitársunk nem kapja meg a kormánytól a kellő védelmet és a törődést".

„Természetesen ordas nagy hazugság, hogy Magyarország lesz az első, ahol lehetőség lesz harmadik oltásra. Hiszen pont azokban az országokban, amelyekre a miniszterelnök eddig előszeretettel hivatkozott a kínai oltás reklámkampányának – alighanem jól megfizetett – arcaként, már elkezdődött a harmadik oltás. Hiszen ott is – például az Egyesült Arab Emirátusokban és Bahreinben is – kiderült, hogy a kínai nem ad kellő védettséget sok idős embernek, ezért nekik harmadik oltást kell kapniuk hatékony vakcinából"

– szögezte le a főpolgármester.

Log In or Sign Up to View

See posts, photos and more on Facebook.

Elmondása alapján három dolgot követelnek továbbra is:

  1. Átfogó, ingyenes ellenanyag-szűrést. Minden egyes kínai vakcinával beoltott 60 évnél idősebb honfitársunknak a kormány biztosítson ingyenes ellenanyag-vizsgálatot.
  2. Azoknak, akiknek a kínai vakcina nem eredményezett kellő védettséget, biztosítsanak harmadik oltást, de csakis bizonyítottan hatékony vakcinával. Nem négy hónap múlva, nem majd valamikor, hanem itt és most!
  3. A kormány azonnal számoljon el a kínai vakcina beszerzésének minden részletével. A fel nem használt kínai vakcinát vásároltassa vissza a kínai állammal, így csökkentse az országot ért kárt. És azonnal intézkedjen, hogy európai forrásokból az esetleges negyedik hullámra való felkészülés jegyében elegendő hatékony vakcina álljon rendelkezésre. Elég volt a tétlenségből, elég volt az idősek védelmét a politikai propaganda és a kínai érdekek kiszolgálása alá rendelő kormány határozatlanságából.

 

Címlapfotó: Karácsony Gergely Facebook

Szólj hozzá!

Műkörmös, borostás, műszempillás férfit látott fizetni a sárvári Lidlben az egyik helyi fideszes önkormányzati képviselő

Vagy csak vízionált. Minden esetre Kampelné Kozlovszki Marianna szerint a gender szerinte veszélyes. 

Szijjártó Péter looking at things: épülő gyógyszergyári csarnok Körmenden

14 és fél milliárd forintból bővíti gyáregységét az Egis.

Most bárki beleszólhat az új klímatörvénybe – kerekasztal-beszélgetést tartanak a témában Győrben

Civil kezdeményezés keretében várják az érdeklődőket a Rómer Házba.

Húsz év után emelik a szociális támogatásokat Győrben

A 2026-os költségvetés egyik legfontosabb eleme a rászorulók segítése.

Kizárja az unió Magyarországot az érzékeny egyeztetésekből – a diplomaták bizalmi válságról beszélnek

Szijjártó Péter videóban háborodott fel az állítólagos lehallgatásán, ugyanakkor nem cáfolta, hogy szivárogtatott volna az oroszoknak. 

Illés Károly a választási bizottságnál panaszolt be egy viccet

Elutasították a fideszes önkormányzati képviselő beadványát.

Elhunyt Farkasházy Mimi

A Hócipő főszerkesztője 78. születésnapja után pár órával halt meg.

Hol parkoljunk a Liszt Ferenc repülőtér közelében?

Ahogy elérkezik az idő egy újabb izgalmas utazás megkezdéséhez, sokaknak megoldandó feladattá válik az autó elhelyezése a reptér közelében.

„Nem elég emlékezni, igazságot is kell szolgáltatni” – Pintér Bence a győri zsidó múlt sötét fejezeteiről beszélt

A polgármester a Kossuth utca történetén és egy emigrált család sorsán keresztül mutatta meg, mit veszített a város.

Diószegi Judit: Magyarországon meg kell tanulnunk, hogy éljünk a demokratikus jogainkkal

Szerinte, ha a TISZA nyer, akkor olyan kormányunk lesz végre, ami tettvágyó, és az emberekért dolgozik.

„Bécsben vetettem mintát” – drogteszttel reagált a vádakra Magyar Péter

Az ellenzéki miniszterelnök-jelölt szerint a TISZA-kormány alatt a politikusoknál is rendszeres vizsgálatok jöhetnek.

Magyar Péter Toronyban: A rendszerváltást veszélyeztető ellenzéki politikusok fölött ítéletet fognak mondani a választók április 12-én

A TISZA-párt elnöke hangsúlyozta, hogy a jelenlegi választójogi szabályok miatt csupán egy az egyben lehet legyőzni a Fideszt, és lehet kivívni a rendszerváltást.

400 millió forintot költött el a Fidesz a tavasz szeptember első DPK gyűlésre

Az egészet egy augusztusban bejegyzett alapítvány finanszírozta.

Fülöp-szigeteki rumok egzotikus kalandja

A Fülöp-szigeteken dús zöld táj és kristálytiszta víz között találsz valami igazán különlegeset: a helyi rumokat, amik a régió egyedi ízeit és szellemiségét koncentrálják.

A regeneráció fontossága a sportban: mi lesz a siker titka?

A sportolókat gyakran az állóképesség és a szenvedélyük hajtja.

Közös kiáltványt adtak ki magyar polgármesterek

Nemény András, Szombathely első embere is az aláírók között van.