Orbán Viktor: augusztus 1-től lehetőség lesz a harmadik oltás felvételére!

Nagy Donát 2021-07-16 07:41:00
A miniszterelnök azt mondta, az egészségügyben dolgozóknak kötelezővé teszik az oltás.

Orbán Viktor ma reggel a szokásos, Kossuth Rádiónak adott interjújában azt mondta, hogy számos döntést hoztak. Szerinte a harmadik oltás tekintetében megoszlanak a vélemények, a miniszterelnök szerint a WHO (Egészségügyi Világszervezet) is bizonytalan ebben a kérdésben.

Olyan véleményt nem ismerünk, hogy ártana, abból van a vita, hogy hasznos-e

- mondta a miniszterelnök.

Ez alapján a kormány lehetővé teszi a harmadik oltás felvételét.

Ehhez fel kell keresni a korábbi oltást beadó orvost, a második oltás beadása után 4 hónappal ugyanazon az oltópontot, ahol a korábbiakat is beadták.

Időpontot kell kérni a harmadik vakcinaadag beadásához [vélhetően az EESZT felületen kell majd időpontot regisztrálni - a szerk.]. Nem lesz korosztályokra bontott oltási kampány, a miniszterelnök szerint lesz elég oltóanyag.

Orbán Viktor azt mondta vannak, akik szerint jó, ha az egyes oltóanyagokat kombinálják, mások szerint ez ártalmas. Ezt szerinte a politika nem is tudja eldönteni, a szakértőkre kell bízni. 

Augusztus 1-jétől lehet felvenni a harmadik oltást.

A miniszterelnök szerint az egészségügyben dolgozóknak kötelezőve teszik az oltást.

Egy kérdésre elhangzott, hogy nem tart újabb, nagymértékű koronavírus hullámtól. Az idősek azonban szerinte is veszélyben vannak az új delta (korábban indiai) variáns miatt.

Az idősebbeket mind fel fogják keresni, egyenként, személyesen, de nekik sem lesz továbbra sem kötelező az oltás.

Ha beadatják, beadatják, ha nem, nem

- mondta Orbán Viktor.

Aki nem kapott legalább két oltást, azt arra kéri, ne menjen külföldre.

Szerinte nagyon ártalmasak azok az álorvosok, akik butaságokat mondanak ott, ahol feltűnnek. De dühös azokra a politikusokra is, akik járványügyi kérdésekben úgy állnak ki az emberek elé, hogy nem is értenek hozzá.

Fotó: MTI

Az egészségügyi kérdések után előkerült a melegellenessé eltérített pedofiltörvény is. Szerinte az, hogy emiatt támadják Magyarországot, az egy jogi huliganizmus, hiszen ehhez semmi köze Brüsszelnek, ez nemzeti hatáskör.

A Bizottság álláspontja szégyenletes

- Orbán szerint LMBTQ aktivistákat kéne beengedni az iskolákba Brüsszel új ötlete alapján, de ezt nem fogjuk hagyni és harcolni fogunk ellene. A miniszterelnök szerint ezek szexuális propagandisták.

Ezek után hosszasan beszélt arról, hogy igazságtalan az, hogy emiatt visszatartanák az EU-s pénzeket. Azt mondta, a magyar gyerekeknek ne mások mondják meg, hogyan akarjuk nevelni őket, és szerinte őrület, ami nyugaton van ezen a téren.

Nem engedhetjük, hogy szexuális propagandisták grasszáljanak az iskolákban

- jelentette ki, majd azt is mondta, felelőtlenség lenne, ha mindenféle jelölés nélkül egy mesekönyv is ilyenekről írna.

Szólj hozzá!

Nem jelentek meg a fideszes képviselők a péntek esti győri közgyűlésen

Az ülést, mivel az nem volt határozatképes, a polgármester elnapolta.

Lezárták a bozsoki határátkelőt

Bucsu, és Kőszeg továbbra is nyitva.

Megjelent a Zaporozsec átalakulásáról szóló dal

Tagcserék történtek a zenekarban.

Gyerekcipő választási útmutató szülőknek

A gyermekcipők kiválasztása minden szülő számára komoly kihívást jelenthet. Ahogy csemetéink cseperednek, lábaik folyamatosan változnak, ezzel párhuzamosan pedig szükségük van arra, hogy a megfelelő lábbelit viseljék.

Február 27-én ismét Szombathelyre érkezik Magyar Péter

Azt még egyelőre nem lehet tudni, hogy melyik helyszínen várja majd az érdeklődőket.

Ha nem követed Vámos Zoltán Facebook-oldalát, akkor semmit sem fogsz tudni a hóhelyzetről

A Vas Vármegyei Kormányhivatal sem hivatalos weboldalán, sem Facebook-oldalán nem közölt eddig semmit a hóhelyzetről. A főispán privát oldalán tart one man showt.

A 7,5 tonnát meghaladó járművek 12 órától nem közlekedhetnek Vas vármegye útjain

A rendőrök pihenőhelyekre, parkolókba terelik az érintett járműveket!

Elárasztották a győri bíróságot azok a vélemények, amelyek szerint túlságosan kesztyűs kézzel bánnak a halálos gázolóval

A bíróság elnöke attól tart, hogy ezzel a közhangulat alkalmas lesz arra, hogy a bíróságba vetett közbizalmat megrendítse.

Változás a pénteki győri programban: TSZV tüntetés lesz, a közgyűlést viszont máshol lehet követni

Az időjárás átírta a terveket, de a részvétel lehetősége megmarad, több helyszínen is élő közvetítéssel.

A Jobbik megnevezte jelöltjét Győr-Moson-Sopron vármegye 2-es választókerületében

A párt önálló indulással készül a 2026-os országgyűlési választásra, a körzetben Pápai Petra lesz az egyéni jelölt.

Közgyűlés helyett össz-bizottsági ülés lesz délelőtt 10 órakor a Győri Városházán

Dolgozni, vitázni tehát lehet munkaidőben, de érdemben dönteni valószínűleg csak este 6 után. 

Havazás és hófúvás várható pénteken - több vármegyére figyelmeztetést adtak ki

A Nyugat-Dunántúlon jelentős mennyiségű hó hullhat, viharos széllel és hótorlaszokkal kell számolni.

Sárkány Péter nem mond le posztjáról, és jelen lesz a győri közgyűlésen - ha lesz közgyűlés

Az elnök-vezérigazgató újra elmondta, hogy megvan a győriek pénze, kiderült, hogy a Győr-Szol a nyár végére forrás nélkül maradhat, és, hogy feljelentette Pintér Bencét. 

Felfrissülve Karintiában: a szaunakultúra ereje

Karintia sokakat nemcsak az Alpok szépségével vonz, hanem az itt található pihenési lehetőségeivel is.

„Totális erkölcsi mélypont” - Magyar Péter szerint minden határt átlépett a Fidesz kivégzős videója

A TISZA elnöke elfogadhatatlannak és megbocsáthatatlannak nevezte a gyerekekkel és fejbelövéssel operáló kampányvideót.

Szombaton indul a nagy aláírásgyűjtés race Szombathelyen is

A Domus és a Vásárcsarnok lesz a két fő kitelepülési placc. Vámos a meleg Fidesz irodában marad.

21 balesetveszélyes fát vágnak ki a győri Erzsébet ligetben

Az önkormányzat döntése szerint az elöregedett példányokat egy éven belül újakkal pótolják.