Hende Csaba hazudik – Reagált az Éljen Szombathely! frakció a képviselő szavaira

ugytudjuk.hu 2021-07-16 14:18:04
A Savaria Fórum falvakban való többletterjesztése az idei évben 1,7 millió forintba kerül.

„Hende Csaba, Szombathely és térségének országgyűlési képviselője az ATV Egyenes beszéd című műsorában azt állította, hogy »van több ilyen város, akik nem kaptak működési kompenzációt a tárgyalások után, ezek többsége fideszes város: Győr, Székesfehérvár, satöbbi«. Ez hazugság"

– szerepel az Éljen Szombathely! Frakció szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében.

Mint írják, az igazság ezzel szemben a következő: Hende Csaba állításával ellentétben Győr és Székesfehérvár és valamennyi Nyugat-Magyarországi város kapott milliárdokat kormányzati támogatásként, melyet a városuk működésére használhatnak fel – ez fekete-fehéren látszik a Magyar Közlönyben. Szombathely fél évnyi hitegetés után nulla forintot kapott a kormánytól.

Csak nem akar megjelenni a Magyar Közlönyben a Hende által tegnap bejelentett szombathelyi aranyeső

Tegnap kapkodva jelentette be Hende Csaba fideszes országgyűlési képviselő, hogy 1 milliárd 210 millió forintot kap címkézve Szombathely. A kapkodás akkora volt, hogy egy vázlatba elmentett Facebook-posztot anélkül élesítettek ki, hogy a vázlatban jelölt hiányzó részeket beillesztették volna. A bejegyzés akkor így nézett ki.

„Hende Csaba azt állította az említett műsorban, amikor azt mondta, hogy »legutóbb 63 millió forintot szavaztak meg arra, hogy a szombathelyi önkormányzati újságot, ami tisztán, nettóban egy politikai propagandakiadvány, a szombathelyi adófizetők plusz 63 millió forintjából elkezdik ingyenesen terjeszteni a Szombathely környéki falvakban. Nekem az a fájdalmas, hogy ez kifejezetten a hűtlen kezelés kérdését veti fel.« Illés Károly helyi frakcióvezető szerint pedig 63 millió forintból fel lehet újítani a Szent István király utcai hidat. Ez is hazugság"

– tették hozzá.

A fentiekkel ellentétben a valóság az, hogy a Savaria Fórum falvakban való többletterjesztése az idei évben 1,7 millió forintba kerül, szemben a képviselő állításával. Ebből a pénzből pedig Hende Csaba maximum a fogában tudja kijavíttatni a hidat.

Szombathely városvezetésének - Hende Csabával ellentétben - a megyeszékhely környékén élők nem másodrendű állampolgárok. A szombathelyi hetilap többletterjesztésével a célunk az, hogy a környező falvak lakosai ismerhessék meg jobban és látogassák gyakrabban a szombathelyi programokat, ezzel is segítve a kis-és középvállalkozások, különösen a vendéglátószektor fellendítését.

80 méterre lakik Hende Csaba attól a szombathelyi hídtól, amit fel akar újíttatni, miközben Szentkirályon hajszálon függ, hogy használható marad-e a híd

Július 7-én jelentette be Hende Csaba a térség fideszes parlamenti politikusa, hogy "Pénz áll a házhoz". 1 milliárd 205 millió forintot utal át a kormány Szombathelynek, igaz a városnak nem sok beleszólása van abba, hogy ez a pénz mire menjen el, ezt Budapesten eldöntötték, a városvezetésnek, akiknél pedig alig tudhatja jobban bárki is, hogy éppen mire van szüksége Szombathelynek, pedig tudomásul kell vennie a döntést.

Az Éljen Szombathely! Frakció a valótlanságokon túl értetlenül áll a Savaria Fórum propagandalappá nyilvánítása mellett is, miközben Hende Csabát nem láttuk, hogy tiltakozott volna akkor, amikor a fideszes városvezetés 2017-ben 8,5 millió forintot fizetett ki a kormánypárti Lokál napi- és hetilapnak kommunikációs- és marketingtevékenységre. Hát, ami a hűtlen kezelés gyanúját veti fel, az pont ez.

„Megadjuk a tiszteletet politikai ellenfeleinknek. De amikor nyíltan hazudnak, akkor számíthatnak arra, hogy minden esetben kíméletlenül fogjuk leleplezni őket. Mint most is"

– zárta a frakció a közleményt.

Szólj hozzá!

Már Sárvár fideszes polgármestere is azon kesergett, hogy mennyi mindenre jutna pénz, ha nem kellene befizetni a városra kirótt szolidaritási adót

Például gyalogátkelőre, épület homlokzat felújításra vagy akár egy gyalogos híd építésére is.

Transzformátortűz és több egyéb meghibásodás okozták a győri áramszüneteket

Az extrém hőség miatt jelentősen megnőtt a villamosenergia-hálózat terhelése, az E.ON takarékos energiahasználatot kér a lakosságtól.

Tilos elektromos rollerrel közlekedni Győr belvárosának két legforgalmasabb utcájában

A város a gyalogosok és kerékpárosok biztonsága érdekében hívja fel a figyelmet az új szabályok betartására.

Hűsítőpont nyílt Győr belvárosában a kánikulai napokra

Klimatizált pihenőhely, ivóvíz és mosdó várja a felfrissülni vágyókat a Látogatóközpontban.

Görög Ibolya tartott protokoll-tréninget a győri GYHG munkatársainak

A szakmai fejlődés és a magabiztos kommunikáció került a középpontba a vállalat legújabb továbbképzésén.

Korlátozzák a polgármesterek és vármegyei közgyűlési elnökök javadalmazását

A jogalkotók úgy fogalmaznak, hogy a törvény célja, hogy nemzetgazdasági érdekből megakadályozza, hogy a főpolgármester, a megyei jogú városok és a fővárosi kerületi önkormányzatok élén álló polgármesterek, a vármegyei önkormányzatok közgyűlési elnökei, valamint a polgármesterek illetménye automatikusan, évről évre emelkedjen.

A legnagyobb hőségben is helyt áll a GYHG - a kánikulában is zavartalan a hulladékszállítás

A győri hulladékgazdálkodási társaság a rendkívüli meleg ellenére is biztosítja a folyamatos szolgáltatást, miközben dolgozói védelmére is kiemelt figyelmet fordít. 

100 lakást építenének az egykori kőszegi SOS gyermekfalu területén

A helyi önkormányzat támogatja a beruházást, ugyanakkor vannak még megoldásra váró feladatok.

Megverte anyját egy férfi a szombathelyi vasútállomás előtt

Apja próbálta csitítani az agresszív férfit.

Az elektromos járművek idén nyáron is hódítanak!

A nyári szezon beköszöntével a városi utcák és a vidéki kerékpárutak képe alapvetően megváltozik.

Szakács András szerint minimum ellentmondásos a győri Fidesz–KDNP álláspontja a szolidaritási adóval kapcsolatban

Azt megszavazta ugyan a helyi Fidesz, hogy a szabályozás a jelenlegi formájában nem jó, de azt a határozatot mégsem vonták vissza amiben tavaly még azt állították, hogy az elvonás Győr stratégiai érdeke. 

Állásfoglalást készített az abdai képviselő-testület a Juhász Balázst érintő NKA-ügyben 

A testület a település jó hírnevének védelmére hivatkozva fogalmazott meg határozati javaslatot, amely a képviselő megbízatásának mérlegelését is felveti.