Csak nem akar megjelenni a Magyar Közlönyben a Hende által tegnap bejelentett szombathelyi aranyeső

Farkas Bazsi 2021-07-08 09:37:00
Pedig a politikus tegnap már esélyesnek tartotta, hogy meg is jelent.

Tegnap kapkodva jelentette be Hende Csaba fideszes országgyűlési képviselő, hogy 1 milliárd 210 millió forintot kap címkézve Szombathely. A kapkodás akkora volt, hogy egy vázlatba elmentett Facebook-posztot anélkül élesítettek ki, hogy a vázlatban jelölt hiányzó részeket beillesztették volna. A bejegyzés akkor így nézett ki.

Aztán kisvártatva megjelent a teljes táblázat, ami olyanokat tartalmazott, mint a 13 éve meg nem épült zanati kerékpárút forrása, vagy éppen a műszaki tartalom csökkenéssel átépített Vásárcsarnok, vagy a szintén műszaki tartalom csökkenéssel felújított Víztorony környezetének rendbetétele. 

Hende a tegnapi sajtótájékoztatón - amire egyébként az Orbán Viktor, miniszterelnök által éppen tegnap emlegetett sajtószabadság jegyében az Ugytudjuk.hu-t nem hívták meg - azt mondta:

Tegnapi napon a kormány döntött és miniszterelnök úr aláírta azt a kormányhatározatot, amely vagy már meg is jelent a Magyar Közlönyben, vagy hamarosan meg fog jelenni...

Bár a védelmi intézkedések kihirdetése óta tudjuk, hogy a Magyar Közlöny szerkesztői nem szokták elkapkodni a dolgot, a bejelentés óta bőszen frissítjük Magyarország hivatalos lapját, de még ma reggel sem került kihirdetésre az a pénz, ami a házhoz állt.

Hende Panamával kapcsolatban továbbra is hallgat

Valószínű nem véletlen, hogy Hende nem hívta meg szerkesztőségünket a tegnapi sajtótájékoztatóra, hiszen akkor lett volna módunk kérdezni tőle. Többek között azt, hogy miért volt indokolt egy hétre Panamában kint tartózkodnia akkor, amikor mindössze egy másfél perces beszédet mondott a Parlamentary Intelligence-Security Fórumon. 

Hende Csaba Panamában

Közel egy hetet töltött Panamában Hende Csaba. Az utazás költségeit a magyar adófizetők állták. Az egy heti kint tartózkodásnak mindössze ez a másfél perces ...

Korábban emailben kérdeztük meg tőle, hogy kik voltak a kísérői a közép-amerikai országban, és azt is feltettük neki, hogy mennyi pénzbe került mindez, és ki fizette.

Azóta tudjuk, hogy az utat az Országgyűlés közpénzből fizette ki. Hogy ez pontosan mennyi volt, azt közérdekű adatigényléssel próbáljuk megtudni, miután Hende nem hajlandó rá válaszolni. 

Frissítés

A Magyar Közlöny július 7-én megjelent, 2021. évi 129. számában olvashatóak a Hende által beharangozott, cimkézett fejlesztési pénzek.

Szólj hozzá!

Japánná változik szombaton Győr belvárosa – anime, ramen és lampionúsztatás is várja az érdeklődőket

Egész napos kulturális kavalkáddal érkezik a Japán Nap, ahol a tradicionális művészetektől a modern popkultúráig szinte minden helyet kap.

A győriek véleményére is számítanak: készül a város új sportstratégiája

Az önkormányzat kérdőívvel méri fel, hogyan sportolnak a helyiek és milyen fejlesztéseket tartanak fontosnak.

Vágányzár jön a Győr–Celldömölk vasútvonalon

Június első hetében Pápa és Celldömölk között több járat helyett pótlóbusz közlekedik majd.

Megújulás: V.Németh Zsolt lett a vasi Fidesz választmányi elnöke

Alelnöknek Ágh Pétert és Illés Károlyt választották.

Az új generáció kiemelkedése a privát egészségügyi szektorban

A privát egészségügyi szektor jelentős növekedése figyelhető meg Magyarországon, ahol a változás élén a fiatalok állnak. Felmerülhet benned is, miért választják sokan közülük a magánellátást?

Több mint 1 milliárd 200 millió forintos távhőfejlesztés indulhat Szombathelyen

A Szomtáv szerint a beruházás csökkentheti a hálózati hőveszteséget és a földgázfelhasználást is

Tizenkilenc győri iskola kaphat támogatást állagmegóvási és karbantartási munkákra

A városhoz idén 39 pályázat érkezett be mintegy 123 millió forint értékben.

Levendula, brunch és bütykölde a szombathelyi belvárosban

Május utolsó vasárnapján rendezik meg a Mártírok téri levendula napot.

Nehéz örökség: az éves költségvetési hiány több mint 91 százalékát már áprilisra összehozta az Orbán-kabinet

Az új kormány szerint átláthatatlan állapotban vették át a büdzsét a leköszönő kormánytól.

Visszalép az egyetem: mégsem nyúlnak a győri Kiskút liget melletti területhez

Kósa Roland szerint meghallották a győriek véleményét, ezért módosítják a februári előterjesztést.

Kreatív pólónyomtatás: hogyan készíts egyedi darabokat?

Egyedi pólókra van szükséged, vagy a céges csapat ruházatát dobnád fel néhány logózott darabbal?

Gajdos László: leáll az azbesztes kövek Magyarországra szállítása

Az élő környezetért felelős miniszter szerint az osztrák üzem tulajdonosával sikerült megállapodni a szállítások azonnali leállításáról.

Lezárások jönnek az M1-es győri lehajtójánál, terelőutakra kell készülni

Május végén és június elején is forgalomkorlátozások lesznek a Győr-Kelet csomópontnál az országhatár felé vezető oldalon.

Egyedi ajándékötletek, amikor az idő szorít

Előfordult már Önnel, hogy fontos alkalmak előtt hirtelen időhiánnyal küzdött az ajándékvásárlás terén? Ahogy közeledik egy különleges nap, például születésnap, évforduló vagy karácsony, gyakran eszmélünk rá, hogy a tökéletes ajándék még mindig nincs meg.

Győr környéki bringaút is versenyben van az Év Kerékpárútja 2026 szavazáson

A Győr–Pannonhalma–Tényő útvonalra június 2-ig lehet voksolni az Aktív Kalandor oldalán.

Nyárias idővel érkezik a pünkösdi hosszú hétvége

Napfényből nem lesz hiány, a hőmérséklet helyenként a 30 fokot is megközelítheti.

Egy napra mesebeli filmstúdióvá változik az Aranypart – jön a Győri Gyermek Piknik

Koncertek, bábszínház, játékparkok, kézműves foglalkozások és rengeteg családi program várja a gyerekeket május 31-én az Aranypart II.-n.