Nem volt rajta maszk, 75 ezer forintra büntették a férfit Szombathelyen

Farkas Bazsi 2021-06-29 18:05:00
A helyszíni bírság legalacsonyabb mértéke ötezer forint. Olvasónk azt mondta az eljáró rendőr azért 75 ezerre büntette meg, mert 1975-ben született.

Olvasónk, Miklós keresett meg minket a megdöbbentő történettel. Az eset még májusban történt a szombathelyi Sas utcában. A férfi a Zanati úton lakik az ideiglenes szálláson, ugyan alkalmi munkákból van egyéb jövedelme, de fő bevételi forrása a 28 ezer 500 forintos rokkantnyugdíja. A szállása felé tartott azon a májusi napon, amikor elmondása szerint megállították a rendőrök mivel nem volt rajta maszk.

Miklós azt mesélte, hogy első kérdésre elismerte, hogy nem visel maszkot, majd azt is vállalta, hogy kifizeti az helyszíni bírságot. Bár kérdésünkre a férfi azt is elmondta, hogy ez volt az első és azóta is egyetlen eset, hogy nem viselte a maszkot. 

Ez azért is érdekes, mert ilyen esetekben, az eljáró rendőr akár csak egy figyelmeztetést is adhat a szabályszegőnek. De ha mindenképpen pénzbüntetés kiszabása mellett dönt a járőr, akkor is 5000 forint a büntetés legalacsonyabb mértéke.

Miklós azt mesélte, hogy a járőrök végül azért 75 ezer forintra büntették meg, mert születési éve 1975.

A férfi egyébként nem szeretett volna semmit története megosztásával, csupán elmesélni azt. Azt mondta, hogy bár neki ennyi pénze nincsen, megpróbálja részletekben kifizetni, ha pedig úgy sem megy, akkor elzárással rendezi majd a csekket.

Megkerestük a rendőrséget is, hogy megkérdezzük mi az ő véleményük az esetről. A válaszban az áll, hogy:

A Szombathelyi Rendőrkapitányság munkatársai a védelmi intézkedések ideiglenes szigorításáról szóló 104/2021. (III.5.) Korm. rendelet – az intézkedés napján hatályban lévő – 2. §-a és a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről szóló 2012. évi II. törvény alapján helyszíni bírságot szabtak ki. A szabálysértés elkövetésének tényét a személy elismerte, az intézkedéssel szemben panaszt nem nyújtott be, annak felülvizsgálatát nem kérte. 

Vagyis a rendőrség arra a kormány rendeletre hivatkozik, amelyik többek között azt tartalmazta, hogy 

A  települések belterületén, az  utcán és a  közterületen – az e  rendelet szerinti kivétellel – mindenki köteles orvosi maszkot, munkavédelmi maszkot, illetve textil vagy más anyagból készült maszkot (a továbbiakban együtt: maszk) olyan módon viselni, hogy az az orrot és a szájat folyamatosan elfedje.

A 2012. évi II. törvény pedig a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről született, és többek között azt írja le, hogy:

A pénzbírság legalacsonyabb összege - e törvény eltérő rendelkezése hiányában - ötezer forint, legmagasabb összege százötvenezer forint, szabálysértési elzárással is büntethető szabálysértések esetén háromszázezer forint.

Vagyis olvasatunkban bár a szabálysértés valóban megtörtént, azért talán kicsit túlzó volt 75 ezer forintot kiróni, az egyébként szerény anyagi körülmények között élő férfira.

Szólj hozzá!

Közel 50 millió forinttal nőtt Ágh Péter értékpapír vagyona egy év alatt

Ingatlanja, autója azonban továbbra sincs a parlamenti képviselőnek.

Zavarkeltésről beszél a Győr Projekt, a több száz milliós hiányról viszont hallgat

A városi cég szerint a kérdések veszélyeztetik a működést.

Hétvégi programok Győr környékén

Kopogtat a farsang, nyakunkon a báli szezon.

A Vas Népe újságírója szerint Magyar Péterék visszahoznák azt a Magyarországot, amikor fegyverrel lőtték a romákat

Ezt az alá a videó alá sikerült kommentelnie, amely súlyos személyiségi jogokat sértve, állítólagos bűnöket sorol fel egy Lázárinfón résztvevő demonstrálókkal kapcsolatban.

Ingyenes hétvégi programok Győrben 

Ha péntek, akkor győri programajánló.

Péntektől érkezik a februári dupla nyugdíj és a 14. havi első negyede

Korábban kezdi a kézbesítést a Magyar Posta, a kifizetések egy utalványon érkeznek.

Bírósági szakaszba lépett a győri GYHG-mutyi - a vád szerint 758 millió forint tűnt el a város cégéből

Éveken át a veszteséges önkormányzati vállalkozást használták fel túlárazott és indokolatlan szerződésekhez.

Ideiglenesen lezárták a marcalvárosi futópálya egy szakaszát Győrben

Garanciális javítás miatt mintegy 40 méteren nem használható a körpálya, a sportolóknak átmeneti megoldást alakítottak ki.

A Fidesz el akarja hallgattatni az Ugytudjuk.hu-t!

Van számukra egy rossz hírünk: nem hagyjuk!

Február végéig érdemes kihelyezni a méhecskehoteleket

Sokat segíthettek a beporzók esélyein.

442 alkalommal csalt hamis aranylapokkal két győri férfi

Webáruházon keresztül csapták be amerikai vevőiket, a kár több mint kétszázmillió forint. 

Nem oszlatta fel magát a győri közgyűlés

Csupán a Tiszta Szívvel A Városért frakció szavazott az oszlatás mellett.

Fekete Dávid már a közgyűlés közben is a háborúval kampányol a Facebookon

Hallomásokra épített riogatás, miközben a város ügyei épp az ülésteremben vannak  napirenden.

Parkolási botrány Győr - bűncselekmény nem történt, Borsi Róbert mégis feljelentést tesz

A Fidesz az ügy kapcsán eljutott odáig, hogy Pintér Bence szerelmes Magyar Péterbe. 

8 milliárd 300 millió a propagandára - ennyiből szórta tele a médiát a kormány a hamis „TISZA-adós” nemzeti konzultációval

Az aHang szerint a kabinet ezúttal is teljes hadrendbe állította a komplett médiabirodalmát.