Elkezdődött a sárvári Csónakázó-tó melletti építkezés második üteme

Fehér Buda 2021-06-24 15:46:00
A sétálóutak építésével folytatódik a munka.

Még tavaly nyáron kezdődött el az a munkasorozat, melynek során a sárvári Csónakázó-tó szinte teljes partszakasza megújul. A víz közelében felhúztak egy vendéglátó egységet, amelyhez Sárvár városa 150 négyzetméternyi területet ad bérbe. Emellett közel 45 millió forintot különített el a sárvári önkormányzat arra, hogy futópályákat alakítsanak ki a szakemberek a tó körül. A teljes projekt ennek azonban a duplájába, közel 90 millióba fog kerülni, amihez az állam is hozzájárul az Országos Futópálya-építési Program keretében. De az építkezési projekt keretében teljes kivilágítást is kap majd a tó környéke, így akár sötétben is kilátogathatnak a futók, nem kell attól félniük, hogy orra buknak valamiben.

Ezek tetejébe megújult a tó melletti kézilabda pálya is, erre a projektre 38 millió forintot nyert a város, és szintén pályázati forrásból megújult a Csónakázó-tó játszótere is, a modern játékeszközökre 500 millió forintos pályázatot nyert el a város. De kerülnek a tó köré térfigyelő kamerák, új padok, és új hulladékgyűjtőket kap a csótó környéke. 

Kondora István (Fidesz), a város polgármestere most a Facebook-oldalán bejelentette, hogy a munka a második ütembe lépett. Ennek keretein belül a szakemberek megkezdték a sétálóutak kialakítását a víz körül.

Kondora a posztjában azt is leírja, hogy újabb kormányzati támogatást nyert a sárvári önkormányzat a Csónakázó-tó körüli terület további fejlesztésére a Magyar Turisztikai Ügynökség Zrt.-vel konzorciumban, ebből épülnek majd meg a járdák. Jelenleg a gyalogos sétányok térkövezése zajlik, majd a garázssor és a tó közötti parkoló, valamint a KRESZ-park aszfaltozása következik, a régi felmart burkolat felhasználásával, a városban már több helyütt alkalmazott, úgynevezett terramixes technológiával. Emellett készülnek az újabb kültéri sportpályák is. 

A polgármester hozzáteszi, hogy az újabb fejlesztések mind hozzájárulnak ahhoz, hogy az aktív kikapcsolódásra, illetve pihenésre vágyó sárváriaknak és a turistáknak igazi élményt adjon a Csónakázó-tó és környéke, amely reményei szerint ezzel Sárvár zöld szívévé válhat.

Szólj hozzá!

A fideszes Antal Imrét zavarja ha civilek fát ültetnek Győrben

Borsi Róbert még kínverset is faragott 3 olajfa miatt. 

Egy kényelmes fekhellyel kisállatod viselkedésén is javíthatsz

Az utóbbi időben több hírt olvashattunk arról, hogy a fiatal generáció városban élő tagjainak egy része a gyermekvállalás helyett inkább kisállatot tart.

Elbukta az osztályozót, de azért még van remény az NB III-ra az ISA Haladásnak

Tegnap is kikapott a Dunaújvárostól a szombathelyi együttes.

Vádat emeltek a két hetes gyermekét bántalmazó vasi anyával szemben

Többször annyira megrázta gyermekét, hogy a csecsemő életveszélyes állapotba került.

Elhunyt Kun András

Győr korábbi alpolgármestere 76 évet élt.

Hogyan válaszd ki az ideális szempillaépítő tanfolyamot?

Az elmúlt években egyre több nő érdeklődik a műszempilla-hosszabbítás iránt, mind szépészeti megoldásként, mind pedig karrierlehetőségként.

Alpolgármestert jelölt a győri Fidesz

Úgy segítenének, mint a Sport szeletes ember a reklámból.

Hozzájárult az SZKKA, hogy átvilágítsa a szombathelyi önkormányzat, 20 millió forintot kaphatnak

Aztán újabb 20-at, ha az átvilágítás során feltárt esetleges hiányosságokat a szervezet pótolja.

Perl és Keller marad

Pongó távozik a Falcótól.

Sikeres évadot zárt az idén 45 éves Győri Balett

Működik az 5 éve kezdődött brand-építés.

Folytatódik az 1000 fa program Szombathelyen

11 millió forintot különített el rá az önkormányzat. Július 2-től lehet regisztrálni a csemetékért.

Ismerkedés a testtel – új távlatok önmagad felfedezésében

Az intimitás nem feltétlenül két emberről szól, az önmagadhoz való kapcsolódás is idetartozik.

Változik a buszmenetrend a nyárnyitó koncert miatt Győrben

Érdemes figyelni, hogy senkit ne érjen meglepetés.

Hamarosan kizöldül a szombathelyi Thököly utca

A tervek szerint kerékpár sávokkal és zöld növényekkel építik át a város egyik fő közlekedési ütőerét.

190 ezer forint Győrben az albérletek átlagára

Országosan és havi szinten 0,8 százalékkal nőttek az albérleti díjak májusban.