Budapestig mentek a Fertő tóért tüntetők, de csak süket füleket találtak

Nagy Donát 2021-06-19 09:52:45
Kétszáz ember vonult Orbán Viktor irodájához.

A Karmelitához voultak azok a civilek, akik a pénteket arra szánták, hogy Győr-Moson-Sopron megyéből egészen Budapestig menjenek tiltakozni a Mészáros-féle gigehotel építése ellen. Az eseményekről a 444 számolt be, a Mérce pedig élőben közvetítette a demonstrációt.

A 444 tudósítója szerint a beszédekben az érzelem és az átélés hiányát nem lehetett számonkérni. Egy fertőrákosi nő, Molnár Judit például a pólójára nyomtatta a tó térképét, azon mutogatta el, mit tart fontosnak a Fertővel kapcsolatban.

Lánctalpas nehézgépekkel rombolják le a Fertő-tó védett partszakaszát, a cölöpházaknak is menniük kell

Ahogy arról többször is írtunk már, a Balaton után a Fertő-tó is a NER játszótere lesz, ugyanis négycsillagos szálloda, apartmanok, két óriási kikötő, sportlétesítmények és még sok minden más épül az eddig békés tó partjára.

Ez egy olyan víz, hogy bemész fehéren és feketén jössz ki

- mondta a projektért felelős Miniszterelnökség előtt, utalva arra, hogy nem érti, mit fognak szeretni az iszapos Fertő tóban azok, akik plázshoz és kristálytiszta vízhez vannak szokva.

Most hunyjuk le egy pillanatra a szemünket és képzeljük el azt, amit az a fecske érzett, aki több mint tízezer kilométert tett meg, örül, hogy hazatért végre és nincs ott a háza, mert lerombolták

- folytatja, hiszen Udvaros Dorottya épp a héten tépett le aktivistákkal együtt fecskehálókat, amelyeket azért tettek ki az építkezést végző cég munkatársai, hogy ne tudjanak odafészkelni a madarak.

A természetvédelmi besorolások ellenére sima ügy a Fertő-tavi szállodaberuházás

Lánctalpas nehézgépekkel rombolják le a Fertő-tó védett partszakaszát, a cölöpházaknak is menniük kell - írtuk néhány napja, Mészáros Lőrinc szállodaépítéséről pedig videós összeállítást is késztettünk.

A cikk szerint habár a Miniszterelnökség azt szajkózza, hogy a projekt az összes hazai és nemzetközi jogszabály által előírt engedéllyel rendelkezik, így a fejlesztés felfüggesztése nem indokolt, az UNESCO szerint ez a beruházás veszélyezteti a környezetét és konkrét ajánlásokat is tettek, de erre a magyar féltől nem érkezett semmilyen reakció.

Szólj hozzá!

Szombathely új parlamenti képviselője nem nyilatkozik Szombathellyel kapcsolatban

Csuzda Gábor a helyi Fideszhez irányított minket. A városi Fidesz elnökének fogalma sem volt arról, ki az a Csuzda képviselő.

Már már visszaállt a tanítási rend a győri Kazinczy Ferenc Gimnáziumban

Tegnap csőtörés miatt kellett hazaküldeni a gyerekeket.

Dübörgött a szombathelyi Ez az a nap!

Több Rohonci úti lakó is a hangos zenére panaszkodott.

Egy 10 milliárd forintos kötött hitel okoz fejtörést Győrben

Pintér polgármester egy mai találkozón azt beszélte meg Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel, hogy lazítanak a felhasználhatóság szabályain.

Mediterrán fákkal bővül a győri belváros növényzete

3 olajfa lesz a pionír a Dunakapu téren. 

752 kilométer vasúti pályát ad át a MÁV a GYSEV-nek

Július 1-től következik be a váltás.

Közokirat hamisítás miatt kell felelnie egy vasi férfinak

Külföldön elvették a jogsiját, itthon megpróbált trükközni vele.

Rátkovics Roland Zsoltot indítja Sopronban a Jobbik országgyűlési képviselőnek

A jelölt a Jobbik soproni szervezetének alelnöke, jelenleg Sopronkőhidán él családjával.

Az az ember lett Varga Mihály egyik ügyvezetője, akinek a családja tízezer tonna számra rakta le a gumihulladékot illegálisan

Többek között a nagykölkedi, máig a település határában éktelenkedő gumitelep is az ügy részese.