Tovább szélesedik az oltási kör - csak nem nálunk, hanem Bécsben

Papp László Tamás 2021-06-10 17:52:22
Több mint 223 ezer újabb időpontot nyitott meg az osztrák főváros a koronavírus elleni oltásra várók számára.

Az 50 évnél idősebbek már most jelentkezhetnek, ahogy korhatár nélkül azok is, akik a munkahelyen ügyfelekkel érintkeznek, vagy egészségügyi, ápolási munkakörben dolgoznak – írja az ORF.at Magyarok.

Az oltást ebben a fordulóban már azok is felvehetik, akik válaszfalon keresztül érintkeznek ügyfeleikkel – például a banki alkalmazottak, bolti pénztárosok vagy jegypénztárosok.

Számukra 121.000 időpont elérhető, 76.000 pedig az 50 feletti bécsiek számára. Az oltás alsó korhatára eddig 55 év volt.

Oltás az ingázóknak is jár: az érintett szakmák fővárosban dolgozó képviselői bécsi lakcím nélkül is hozzájuthatnak az oltáshoz. Ennek biztosítására Alsó-Ausztriából két részletben összesen 30.000, az egészségügyi minisztériumtól pedig 37.000 adag vakcinát kapnak a bécsi oltópontok.

Az egészségügyi és ápolási dolgozók számára 7.000 plusz időpont elérhető. Az orvosoknak és közvetlen munkatársaiknak pedig június 11-én, pénteken nyitnak meg 2.000 időpontot. Ezt hétfőn, június 14-én 5.000 időpont követi a bécsi szociális és gondozóintézmények számára, összesen 19.200 időpont pedig a rizikócsoportokba tartozók, a várandósok és a pszichiátriai betegek számára nyílik meg.

Bécs vezetése arra kéri az 50 évnél idősebbeket, akik már előzetesen regisztráltak oltásra, hogy éljenek a lehetőséggel, a továbbiakban ugyanis a fiatalabbakra koncentrálnak majd a kampányban. A cél, hogy július második felére a fővárosi lakosság 70 százaléka hozzájuthasson az oltás első dózisához.

Szólj hozzá!

Győri az ország idei második legjobb közutas gépkezelője

Benis Martin így is ott lesz a nemzetközi megmérettetésen.

4 milliárd 400 millió forintból újulnak meg az utak Győrben

Több városrészben, egymással párhuzamosan folyik a munka. 

Állami kitüntetést vehetett át Benke Éva

Az egykori szombathelyi Berzsenyi Dániel Tanárképző Főiskola docense magas színvonalú munkáját ismerték el.

Kiszínezhető tornazsákot és tanszercsomagot kapnak az elsősök Győrben

A város idén saját költségvetéséből 8 millió forintot különített el erre a célra.

Egyedi matricakészítés prémiumminőségben

Egy gondosan megtervezett és kiváló minőségben elkészített matrica nem pusztán információt nyújt, hanem egyedi márkaélményt is kínál.

Magyar Arany Érdemkereszttel tüntették ki Ágh Ernőt

Szent Kvirin emlékének ápolásában vállalt szerepe miatt részesül elismerésben a szombathelyi önkormányzati képviselő.

Szombaton Szombathelyre érkezhet Magyar Péter

Az biztos, hogy Vas megyét célozza meg.

Ritka égi jelenség lesz megfigyelhető szerda hajnalban

Három bolygó, a Hold és több fényes csillag, valamint csillaghalmaz kerül közel egymáshoz augusztus 20-án hajnalban.

50 millió forintba kerülne Ondódra egy új ravatalozó, ennyi pénze azonban egész évre nincs a falunak

A veszélyessé vált épületet a hétvégén társadalmi munkában bontják el. A téglákat lepucolják és az iskolában hasznosítják újra.

Lemondott Vígh Ferenc a Haladás vezetőedzői posztjáról

Az új szakmai stáb kialakításáig a csapat edzéseit Simon Ádám sportigazgató, szakmai vezető irányítja.

Vállon szúrta a kalauzt egy férfi Győrben, mert leszállította a vonatról

Nem volt jegye, balhézott, majd elővett egy éles tárgyat és szúrt. 

A tiszta otthon belső rendezettséget is ad!

Sokan hajlamosak a takarítást szükséges rossznak, kötelező rutinnak tekinteni, amit minél hamarabb le kell tudni.