Nemrég írtunk arról, hogy bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalással gyanúsítja a rendőrség Tóth Csabát, akit hétfőn vettek őrizetbe. Tóth és fia vagyonát is zár alá vették. Tóth Csaba mintegy 20 éven át biztosított futballmeccseket, de a Ligetvédőkkel szemben fellépő kopaszokat is ő vezette 2016-ban, és több hasonló, erőszakos ügyben is szerepelt. Cikkünk megjelenése után érkezett a szerkesztőségünkhöz a Fővárosi Törvényszék közleménye, amiben arról írnak, hogy
a Fradi volt biztonsági főnökét letartóztatták.
A közleményből kiderül, hogy összesen négy férfit tartóztattak le, akiket többek között különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalással gyanúsítanak.
A megalapozott gyanú szerint a terheltek 2019 januárja óta egy hierarchikusan felépített, konspiratívan szervezett, többszintű céghálózatot működtettek abból a célból, hogy vagyonvédelmi szolgáltatások nyújtása kapcsán keletkező áfa-fizetési kötelezettségek alól mentesüljenek. A bűnszervezet tagjai jól elkülönített feladatkörökben – az I. rendű gyanúsított irányítása és utasításai alapján – működtek. Az eredményekről a terhelt rendszeres visszajelzést várt, a feladatok végrehajtásáról, illetve a bevételek, a kiadások és a munkabérek alakulásáról a társait rendszeresen elszámoltatta. A rendelkezésre álló adatok alapján a terheltek a cselekményeikkel az állami költségvetésnek több mint 870 millió forint vagyoni hátrányt okoztak.
A megalapozott gyanút az adóbevallások, az adóhatósági alapadatok, a bankszámlaforgalmi adatok, a lefoglalások eredménye, továbbá leplezett eszközök alkalmazásával kinyert információk támasztják alá.
Az ügyészség a bizonyítás megnehezítésének és a bűnismétlésnek a veszélyére – az I. rendű terhelt esetén a szökés, elrejtőzés veszélyére is – hivatkozva kérte a gyanúsítottak letartóztatásának elrendelését.
A bíróság megállapította, hogy a terheltek személyi körülményei rendezettek, szoros családi kötelékekkel rendelkeznek, azonban mindegyikük esetében alappal lehet tartani attól, hogy szabadlábon hagyásuk esetén a még ki nem hallgatott személyeket befolyásolnák, a még fel nem lelt tárgyi bizonyítási eszközöket elrejtenék, megsemmisítenék, továbbá két terhelt esetében – a korábbi elítéléseik miatt - tartani lehet attól is, hogy újabb bűncselekményeket követnének el.
A bíróság az I. rendű vádlottnál a szoros családi kötődés miatt a szökés, elrejtőzés veszélyét nem találta megalapozottnak, így annak megállapítását mellőzte. Mindezek alapján a bíróság a terheltek letartóztatását elrendelte.A végzés nem végleges.