Egy győri középiskolásé az idei legjobb gimis filmet

Bazsó Bálint 2021-05-22 14:50:17
Wawra Máté ANZIX című filmje nyerte a 2021-es Országos Középiskolai Filmszemlét.

A győri Révai gimnázium tanulójának – graffitiket bemutató – művészfilmjét a zsűri 125 pályamű közül találta a legjobbnak - írja az Index.hu.

A középiskolások 2021. január 15-ig nevezhettek kisfilmjeikkel a 16. Országos Középiskolai Filmszemlére, a Káldor Miklós Kollégium és az Indavideo közös pályázatára. A fesztivált a budapesti Káldor Miklós Kollégiumban tartották online, 2021. május 15–16-án.

A második díjat Szász Vilmos Egy pohár víz című alkotása érdemelte ki. A Budapesti Osztrák Iskolából érkező filmben egy átlagosnak induló este véget nem érő időhurokba torkollik.

Harmadik lett Lajkó Dániel A kontroll című számítógépes játékról készült pályaműve, amelyben a budapesti Bornemisza gimnázium tanulója azt üzeni: minden ellenőrzés alatt van.

A szombathelyi Művészeti szakgimi különdíjat hozott el egy rangos hazai diákfilmszemléről

Az egyik legnagyobb hazai diákfilmszemle népes mezőnyben szép sikert ért el a Szombathelyi Művészeti Szakgimnázium és Technikum két mozgókép-animáció szakos diákja is. A Káldor Miklós Kollégium által megrendezett, és a hétvégén online lebonyolított 16. O. K. Középiskolai Filmszemlén a zsűri (Balog Judit színésznő, Mundruczó Kornél filmrendező, Reisz Gábor filmrendező, Kende János operatőr és Kardos Sándor operatőr) dicséretét kapta a 11.

Ahogy arról korábban beszámoltunk, a Szombathelyi Művészeti Szakgimnázium és Technikum mozgókép-animáció szakos diákja is szép sikert ért el.

Rudi Máté a Snow című 3D animációs etűdjéért kapott különdíjat.

Szólj hozzá!

Néher András tiszta vizet öntött a jeges pohárba: nem a jégkármentesítő rendszer okozza az aszályt

A TISZA országgyűlési képviselője szerint tévhitek és összeesküvés-elméletek terjednek a talajgenerátorok működéséről, miközben a rendszert központilag irányítják.

Elnöki ügy - Sulyok Tamás elillanása után, éles politikai vita bontakozott ki Polgár Judit lehetséges államfővé választása körül

Amíg a TISZA Párt frakciója egységesen támogatja a korábbi sakk világbajnok jelölését, az ellenzéki szereplők bírálják az államfő-váltás folyamatát.

Visszahívják Bebes Istvánt a düsseldorfi főkonzulátus éléről 

Úgy néz ki, hogy alig egy év után véget ér a volt körmendi polgármester diplomata karrierje.

Hogyan válassz otthoni autótöltőt?

Az elektromos autók terjedésével egyre többen keresnek megbízható otthoni töltési megoldást.

Szegeden mondják majd ki a Czeglédy-ügy másodfokú ítéletét

Az főügyészség minimum 15 évre súlyosbítaná a politikus büntetését.

Fénybe borultak Győr folyói: ismét több ezren követték a Lampionos Hajós Felvonulást

A régi hagyományt újraélesztő rendezvény idén is látványos esti programmal várta a győrieket - az önkormányzat félmillió forintos támogatással segítette a megvalósítását.

Július 31-vel szűnik meg Kántás Zoltán Sárvári Gyógyfürdővel kötött ügyvezetői munkaszerződése

Az ügyvezetői feladatokat 3 hónapig Zelles Zsolt stratégiai igazgató látja el.

Miniszteri látogatás Szombathelyen - Az év végére megoldódhat az Oladi Plató azbeszt-helyzete

Lőrincz Viktória meghallgatta a szombathelyi városvezetés tanácsait.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 3. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat harmadik része azt vizsgálja, hogyan lehetne a TISZA programjaiban szereplő kulturális, önkormányzati, civil és közösségi célokból valódi közművelődési szakpolitikát építeni.

Mind a 7 sárvári önkormányzati képviselőjelöltet nyilvántartásba vették

Augusztus 30-án időközi választást rendeznek a városban.

Májusban is tovább nőttek a bérek, az elemzők szerint idén akár 10 százalékos emelkedés is jöhet

A reálkeresetek is jelentősen emelkedtek, ami tovább erősítheti a lakossági fogyasztást.

Lezárás a Révai utcában és új funkció a Parkolás Győr appban – ezekre figyeljenek az autósok

Aszfaltjavítás miatt több napra változik a forgalmi rend a belvárosban, miközben már a Dunakapu téri mélygarázs telítettsége is követhető mobiltelefonról.

Szakács István: Az ügyészség ejtette ellenem a vádat!

A Fővárosi Főügyészség megvizsgálta a nyomozás iratait és a gyanúsítás elleni panasznak helyt adott, míg a kutatás, lefoglalás és motozás elleni panaszt elutasította.

Főszerepben a bor és a vizek - íme a legjobb hétvégi győri programok

Fröccsnapok, lampionos hajós felvonulás, jet-ski vb, miegymás. 

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki pénteken délután a nyugati országrészben

A zivatarrendszert a Dunántúlon és az Alföld nyugati részén nagyobb területen viharos, óránkénti 60-90 kilométeres széllökések, két centiméternél nagyobb jég és intenzív csapadék kísérheti.

Rekordlétszámú mezőnnyel rajtol a Jet-Ski Európa-bajnokság és Junior Világbajnokság Győrben és Győrzámolyon

Huszonnyolc országból érkeztek versenyzők, a hétvégén látványos futamok és színes kísérőprogramok várják az érdeklődőket.