Több tucat tonna szeméttől szabadították meg Győrt és környékét

Bazsó Bálint 2021-05-20 18:43:00
A Szedett Szemét csoport tagjai már kilenc alkalommal gyűjtötték szervezetten a szemetet a városban.

A győri civilek - Németh Balázs és Kósa Roland főszervezőkkel az élen - évek óta dolgoznak Győr és környékének tisztaságáért, de idén tavasszal komoly, heteken át tartó kampány segítségével tisztították meg Győr számos területét, ahogy arról korábban mi is többször beszámoltunk

A Jövő.tv által készített összeállításban őket kérdezték arról, hogy hogyan alakult ki ez az egész:

"Amikor elkezdte szedni a szemetet, az udvarába vitte" | Jövő TV

Győrbe látogattunk el, ahol a Szedett Szemét csoport ünnepelte meg az addig elmúlt 9 alkalommal megtartott szemétgyűjtési akcióik sikerét. A csoporthoz csatl...

A győrszentiváni civilekkel közösen már a város környékén is szedik a szemetet, és már több tucat tonnányi szemettől megszabadították a környezetüket. 

Két konténernyi szemetet szedtek össze önkéntesek a győri Iparcsatornánál

A Szedett Szemét nevű Facebook-csoportnak immáron a 6. akciója volt a mai. Fotó: Szedett Szemét A Gyárvárosi HSE és a Vitál Judo Fight Club önkénteseivel együtt majd 30-an, 1 horgász platós kocsi fuvarozásával, majd 350 zsák (2 konténer) szemetet szedtünk össze! - írják egy Facebook-posztban. 🌳 Szedett Szemét 🌳 6.

A kezdeményezést egy idő után segíteni kezdő önkormányzat segítségével sikerült szakszerűen elszállíttatni az összegyűjtött szemetet.

Jenei Ferenc, az LMP győri elnöke és képviselőjelöltje is jelen volt a szemétszedéseken, Ő is nyilatkozott. Többek között arról mesélt, hogyan tudja képviselőként segíteni az ilyen és ehhez hasonló civil szerveződéseket.

Szólj hozzá!

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.

Volt válogatott sportolóra kér súlyosabb büntetést a győri ügyészség

Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 2. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.

Korpásodás és száraz fejbőr: mi a különbség?

Valószínűleg már találkoztál azzal a kellemetlen helyzettel, amikor a vállaidon fehér pelyhek tűnnek fel, miközben viszket a fejbőröd.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés lesz július 10-én pénteken Győrben és Gönyűn

A szakemberek arra kérik a lakosságot, hogy a kertekben is számolják fel a pangó vizeket, mert ezek ideális szúnyogtenyésző helyek.

Kövesse tárlatvezetéssel a kínai agyagkatonák titkait - nyáron is izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Nyitott tárlatvezetések, különleges kiállítások és állandó tárlatok közül válogathatnak a kultúra kedvelői.

Nem a napot lopják a szombathelyi Dolgozók útjának felújítása közben, csak hát, száradnia kell a betonnak

A kivitelezésért felelős Magyar Közút vezetője avatott be a részletekbe.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 1. rész

A közművelődés nem önálló szakpolitikai fejezetként jelenik meg a TISZA programjaiban, mégis több fontos területen felbukkan: a kultúra, az önkormányzatiság, a civil társadalom, a vidékfejlesztés és a helyi közösségi élet metszéspontjában.

Már a KDNP-nek is kellemetlen a Fidesz

2029-ben már külön pártként indulnának az Európa Parlamenti és az önkormányzati választáson is.

Orbán Viktor kiállt Szakács István mellett

A Védvonal biztosítja az influenszer a jogi védelmét.