Az indiai orvosok arra kérték a helyieket, hogy ne kenjék össze magukat marhaürülékkel, mert az nem véd a koronavírus ellen. Az orvosok azt mondják, hogy semmilyen tudományos bizonyíték nincs arra, hogy az ürülék eltérítené a vírust, viszont nagy eséllyel lehet összeszedni valamilyen más kórokozót, ha hiszünk a népi hiedelmeknek.
Indiában továbbra is hatalmas problémát jelent a járvány, eddg közel 23 millió fertőzöttet és majdnem 250 ezer elhunytat regisztráltak a bírus megjelenése óta. A szakértők szerint viszont csalókák az adatok, Indiában sok az olyan település, ahonnan nem érkeznek számok, így akár tízszer többen halhattak meg a víurs miatt. Az ország kórházai nehezen bírják a gyűrődés, több helyen már elfogytak az ágyak, az oxigén, vagy a gyógyszerek, így sokan az ellátás hiánya miatt halnak bele a vírusba.
A nyugati Gudzsarát államban valószínűleg emiatt fordulhattak a tradícionális védekezési formák felé, ahol az emberek hetente egyszer kenik össze magukat marhaürülékkel és vizelettel. A helyiek abban reménykednek, hogy ezzel meg tudják erősíteni az immunrendszerüket, ami segíthet leküzdeni egy esetleges fertőzést. A Hindu hit követői évszázadokon keresztül használták az ürüléket arra, hogy kitakarítsák vele a házukat, a hit szerint ugyanis terapeutikus és fertőtlenítő hatása van a szent állat végtermékének.
A kakivonatra egyébként néhány orvos is felült, sőt, egy gyógyszergyártó cég egyik vezetője is, aki azt mondja, tavaly a marhaürüléknek köszönhetően gyógyult ki a vírusból. A helyiek azt mondják, hogy miután összekenték magukat az ürülék és a vizelet keverékével, összeölelkeznek, a marhák előtt tisztelegnek, vagy éppen jógáznak, amíg azt várják, hogy a keverék megszáradjon a testükön. Ezután tejjel mossák le az ürüléket a testükről.
Az orvosok eközben világszerte arra intenek mindenkit, hogy ne forduljanak alternatív kezelések felé, ha elkapták a vírust, írja a Metro. A kórokozó ugyanis nem válogat, ha valaki nem fordul idejében orvoshoz, akkor komoly szövődményei is lehetnek a betegségnek.