Körmendi sportcsarnok bővítése: Egyelőre egy tanulmányra várnak

Bazsó Bálint 2021-05-06 07:25:00
Amíg ez nem készül el, addig nem tud a város döntést hozni a bővítés mikéntjéről.

Tavaly novemberben írtuk meg, hogy a kormány döntése értelmében 70 millió forintból készíthetik elő a körmendi sportcsarnok bővítését. 

A Magyar Közlönyben megjelent határozat alapján a beruházó Körmend Város Önkormányzata, megvalósítója a Beruházási Ügynökség, kormányzati felelőse pedig az emberi erőforrások minisztere.

A döntés értelmében az előkészítő fázist 2021. július 31. napjáig kell teljesíteni. 

Végre bővíthetik a körmendi sportcsarnokot

A Magyar Közlönyben megjelent határozat alapján a beruházás Körmend Város Önkormányzata, megvalósítója a Beruházási Ügynökség, kormányzati felelőse pedig az emberi erőforrások minisztere. A döntés értelmében az előkészítő fázist 2021. július 31. napjáig kell teljesíteni. Az előkészítésre a város a 69 millió 287 ezer 926 forintot kap.

Kíváncsiak voltunk, hogyan áll jelenleg az a bizonyos előkészítő fázis.

Érdeklődésünkre a körmendi ünkormányzati hivatal közölte:

"Körmend Város Önkormányzata a 70 millió forintos kormányzati támogatást arra a célra kapta, hogy elvégezze azokat az előkészítő munkákat, melyek szükségesek ahhoz, hogy a város egy olyan multifunkcionális sportcsarnokkal gazdagodjon, mely megfelel mind a városnak, mind pedig a csarnokot használó NB1-es kosárlabdacsapatnak" 

Hozzátették: A nemzetközi versenyeken való elindulás szigorú infrastrukturális feltételekhez kötött, így a jövőben elkészülő csarnoknak ezen nemzetközi előírásoknak is meg kell felelnie.

Mint írják:

"Jelenleg készül egy helyszínvizsgálati tanulmány, melynek elkészültét követően fogunk tudni pontos döntést hozni, és beszámolni az építési munkálatok megkezdéséről, és a végleges kivitelezésről. V. Német Zsolt Képviselő Úrral folyamatosan azon dolgozunk, hogy a városnak egy minden igényt kielégítő, a nemzetközi szabályoknak és előírásoknak is megfelelő multifunkcionális csarnoka legyen."

- írják a lapunknak küldött válaszukban.

Szólj hozzá!

Zavarkeltésről beszél a Győr Projekt, a több száz milliós hiányról viszont hallgat

A városi cég szerint a kérdések veszélyeztetik a működést.

Hétvégi programok Győr környékén

Kopogtat a farsang, nyakunkon a báli szezon.

A Vas Népe újságírója szerint Magyar Péterék visszahoznák azt a Magyarországot, amikor fegyverrel lőtték a romákat

Ezt az alá a videó alá sikerült kommentelnie, amely súlyos személyiségi jogokat sértve, állítólagos bűnöket sorol fel egy Lázárinfón résztvevő demonstrálókkal kapcsolatban.

Ingyenes hétvégi programok Győrben 

Ha péntek, akkor győri programajánló.

Péntektől érkezik a februári dupla nyugdíj és a 14. havi első negyede

Korábban kezdi a kézbesítést a Magyar Posta, a kifizetések egy utalványon érkeznek.

Bírósági szakaszba lépett a győri GYHG-mutyi - a vád szerint 758 millió forint tűnt el a város cégéből

Éveken át a veszteséges önkormányzati vállalkozást használták fel túlárazott és indokolatlan szerződésekhez.

Ideiglenesen lezárták a marcalvárosi futópálya egy szakaszát Győrben

Garanciális javítás miatt mintegy 40 méteren nem használható a körpálya, a sportolóknak átmeneti megoldást alakítottak ki.

A Fidesz el akarja hallgattatni az Ugytudjuk.hu-t!

Van számukra egy rossz hírünk: nem hagyjuk!

Február végéig érdemes kihelyezni a méhecskehoteleket

Sokat segíthettek a beporzók esélyein.

442 alkalommal csalt hamis aranylapokkal két győri férfi

Webáruházon keresztül csapták be amerikai vevőiket, a kár több mint kétszázmillió forint. 

Nem oszlatta fel magát a győri közgyűlés

Csupán a Tiszta Szívvel A Városért frakció szavazott az oszlatás mellett.

Fekete Dávid már a közgyűlés közben is a háborúval kampányol a Facebookon

Hallomásokra épített riogatás, miközben a város ügyei épp az ülésteremben vannak  napirenden.

Parkolási botrány Győr - bűncselekmény nem történt, Borsi Róbert mégis feljelentést tesz

A Fidesz az ügy kapcsán eljutott odáig, hogy Pintér Bence szerelmes Magyar Péterbe. 

8 milliárd 300 millió a propagandára - ennyiből szórta tele a médiát a kormány a hamis „TISZA-adós” nemzeti konzultációval

Az aHang szerint a kabinet ezúttal is teljes hadrendbe állította a komplett médiabirodalmát.