Hány fideszes kell egy alapkő lerakásához?

Pintér Bence 2021-05-04 07:18:40
Csütörtökön kiderül Győrben!

Ünnepélyes alapkőletételt tartanak a győri Vízi élményparkban csütörtökön, amelyen részt vesznek: Dézsi Csaba András polgármester, Szeles Szabolcs alpolgármester és helyi képviselő, Kara Ákos és Simon Róbert Balázs országgyűlési képviselők, valamint Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszter.

A jelen állás szerint 21 milliárd forintból élménypark építését egyébként már hetekkel ezelőtt megkezdték.

A projekt eredetileg belőtt ára 8,5 milliárd forint volt, később Mészáros Lőrinc cége nyerte el a tendert, de akkor már 19,6 milliárdba került az építkezés, amely végül ősszel 21,3 milliárd forintot kapott a Modern Városok Programban. Januárban megpróbáltuk kideríteni, hogy miért drágult meg ennyire az építkezés, de erre sem Dézsi Csaba András polgármester (Fidesz), sem Simon Róbert Balázs országgyűlési képviselő (Fidesz) adott választ.

Tovább sokasodtak a kérdőjelek, miután nemrég összevetettük a győri terveket a tavaly átadott debreceni fürdővel: Debrecenben ugyanis 15 medencét építettek 5700 négyzetméter vízfelülettel 9,5 milliárd forintért, míg Győrben egy jóval kisebb strand (1400 négyzetméter vízfelület) épül több mint kétszer annyi pénzért. Arra, hogy miért lesz ilyen drága a győri vízi élménypark, továbbra sem kaptunk kielégítő választ.

Szólj hozzá!

Változik a Budapest-Győr-Szombathely-Sopron vasútvonal menetrendje

Karbantartási munkák miatt több ütemben vágányzár lép életbe január közepétől.

Forró tea, nyitott ajtók a hideg napokon - a DK szerint a segítségnyújtás karácsony után is fontos

Országszerte és Győrben is segítő kezet nyújt a Demokratikus Koalíció a rendkívüli téli időben.

Meghalt Tarr Béla 

A magyar film egyik legkövetkezetesebb alkotója 71 éves volt.

Gizi sem grillezik már többet Szombathelyen

Bezárt a Belsikátor népszerű kifőzdéje. 

Bekuckózott méhek okoztak riadalmat Oladon

Egyelőre hagyják őket tovább szenderegni.

Fűkaszát és alkoholt loptak Sitkén

Egy kis munka, egy kis szórakozás.

Közel félmillió forint kárt okozott egy soproni szállodának egy német férfi 

Angolosan távozott, csalással vádolja az ügyészség. 

Csigatörő mester és dalos kedvenc – az énekes rigó lett 2026 év madara

Az MME szavazásán győztes madár nemcsak szép énekével, hanem különleges szokásaival is belopja magát a természetbarátok szívébe.

„A nemzetek korszaka jön” - Orbán Viktor újra lerajzolta alternatív valóságát a Karmelitában

Évnyitó, nemzetközi sajtótájékoztatót tartott Orbán Viktor, ahol a kormányfő külpolitikáról, Brüsszelről, gazdaságról és a 2026-os választás tétjéről beszélt - ismerős panelek, kevés újdonság, önkritika nélkül.

Tömeges rosszullét történt egy zalaegerszegi középiskolában

Több mint 440 diáknak és felnőttnek kellett elhagynia az intézményt.

34 éves korában meghalt Dudás Miklós világbajnok kajakozó

Értesülések szerint otthonában hunyt el a londoni olimpia hatodik helyezettje.

Megvan a Jobbik jelöltje az 1-es győri választókerületben 

Nemesné Nagy Izabella Kornélia indul a mozgalom színeiben - fókuszban a devizakárosultak.

Haszontalan médiaposztokról is beszélt Máhr Tivadar, sárvári alpolgármester újévi köszöntőjében

Ne ezekben lássuk meg az élet értelmét - tette jó tanácsként 2026 tarisznyájába.

Autó ütközött segédmotorkerékpárral Celldömölkön

Nem adott elsőbbséget, most eltilthatják a vezetéstől. 

Új regionális autópálya-matricát vezetnek be az M1-re 2026-tól

A bővítési munkák idejére kedvezményes, négy vármegyére érvényes éves matricát kínálnak az autósoknak.