Fűkaszára, láncfűrészre, fúróra, ütvefúróra és szivattyúra utazott a szombathelyi szerszámrém

Bazsó Bálint 2021-04-28 16:30:09
Végre egy tolvaj, aki szerszámot lop. Igaz, a bíróság már kevésbé volt elnéző.

A Szombathelyi Járásbíróság 5 rendbeli lopás bűntettében és 2 rendbeli lopás vétségében ítélte el a visszaeső vádlottat. A bíróság a különös visszaeső vádlottat halmazati büntetésül 2 év 8 hónap börtönre ítélte, továbbá kötelezte 314 ezer  forint bűnügyi költség megfizetésére.

A vádlott 2017. december 9. és 2018. augusztus 23. között Szombathelyen, általában ingatlanokba betörve, rendszeres haszonszerzésre törekedve, üzletszerűen követte el lopási cselekményeit. Így például 2017. december 9. és 2018. január 6. között egy hétvégi házba az épített konyharészbe az ajtót befeszítve bement, és onnan jogtalanul eltulajdonított egy fűkaszát 18 ezer, egy láncfűrészt 18 ezer, egy elektromos fúrót 14 ezer, egy elektromos ütvefúrót hétezer, egy búvárszivattyút hétezer forint és két darab kéziszerszámot csaknem négyezer forint értékben. A vádlott összesen 67 700 forint lopási, valamint 11 ezer forint rongálási kárt okozott a sértettnek, amely nem térült meg.

Hogy ez ne legyen elég, a szerszámrém  2018. augusztus 23-án 22 óra körül Szombathelyen, a Fő téren, a Savaria Karneválon - miközben segített a sértettnek - jogtalanul eltulajdonította a sértett tulajdonát képező 385 ezer forint értékű, akkumulátoros ütvefúró készletet, augusztus 31-én visszaszolgáltatta azt sértettnek.

Az ítélet nem jogerős, mert a vádlott és védője a tényállás és a minősítés helytelen megállapítása miatt és a büntetés enyhítése érdekében fellebbezést jelentett be.

 

Szólj hozzá!

Egy órán belül kétszer okozott balesetet a gyirmóti Fittipaldi

Tette mindezt ittasan, majd mindkétszer elhajtott a helyszínről. 

A vihar a szombathelyi villamos áramszedőjét sem kímélte

Balesetveszélyes lett a kiállított közlekedési emlék.

Kismarosiné Fekete Andrea lett Szombathely idei hétköznapi hőse

Sokat köszönhetnek a családok a Fészkelődő Gyerekkuckó megálmodójának.

Görbicz Anita tegnap Orbán Balázs mellett tűnt fel az Audiban

Ez annak összefüggésében különösen érdekes, hogy Orbán Viktor bejelentette, lecserélik Győr parlamenti képviselőjét.

Orbán Viktor szerint az Audi Győrben számíthat a magyar kormányra

Az új Q3 gyártásának startján tartott beszédet a miniszterelnök.

Utcára szabadul a művészet Szombathelyen!

Július 19-én jön az URBAn pARTy – Belvárosi UtcaFeszt.

Apja megölte, feldarabolta a fiát, aztán elásta Szombathelyen

25 éves bűnügyi rejtély végére került pont Szombathelyen.

Mosonmagyaróváron fogott dealert a DELTA

Drogot és porciózásra alkalmas tárgyat rejtett egy 46 éves férfi autója. 

Startol a Kékszalag

57. alkalommal versenyeznek a balatoni tókerülők.

Győr-Győrzámoly ad otthont a jet-ski Európa-bajnokság idei harmadik állomásának

Július 31. és augusztus 3. között rendezik meg a futamot.

Kirúgta Christian Hornert a Red Bull

Olyan szárnyakat adott neki a cég, amilyenre valószínűleg nem vágyott.

Ügyetlen cigicsempészt kapcsoltak le a pénzügyőrök Ácsnál

Az ukrán balek egy fekete takaró mögé rejtette a szajrét.

Így vigyél izgalmat a hálószobába

Az intim együttlét erősíti a bizalmi köteléket és erősebbé kovácsolja a párokat.

Parkoló autón "szambázott" Kőszegen egy férfi

A motorháztetőt és a szélvédőt is megtaposta, illetve a járművön végigfutott.