Van, aki elfogadja, és van, aki sárga csillagot emleget a védettségi igazolvány kapcsán

Székely Zoárd 2021-04-23 19:52:00
Ma csak úgy záporoznak a díjnyertes kommentek!

Ugyan amióta magunk mögött hagytuk szeretett (fizetett?) kormánypárti trolljainkat, sokszor egyre nehezebb kiválasztani a nap kedvenc kommentjét. Szerencsére a mai államfői bejelentés megtette hatását: elképesztő indulatokat generált a hír, miszerint 4 millió beoltott után megnyitják a szolgáltatásokat azok előtt, akiknek van védettségi igazolványa.

Jövő héten a védettségi igazolvánnyal rendelkezőknek kinyit az ország!

Jövő héten újabb enyhítések jöhetnek, ez attól függ, hogy mikor lesz meg a 4 millió beoltott. Orbán Viktor mai rádióinterjújában azt mondta, hogy ez szerda-csütörtök környékén lehet meg. Orbán azt mondta, hogy a szolgáltatásokat azok vehetik majd igénybe, akiknek van védettségi igazolványa.

A cikk alatt szinte egymás után érkeznek a hol frappánsabb, hol faék egyszerűségű vélemények, így szerkesztőségünk megállapodott abban, hogy egyik mellett sem mehetünk el szó nélkül. Következzen hát egy „nap kommentje"-válogatás - szerzőiket pedig természetesen egytől egyig kitüntetjük egy virtuális aranyéremmel!

Az első győztesünk például rögtön átcsapott Ponciusz Pilátusz megmondja-hangnembe, de még így is hangosan felnevettem a roppant kifejező hasonlatán. Lajong és dobjátok a padlóla le!

Második aranyérmesünk egy valóban „életszerű" példát hozott fel - már csak azért is érdemes lenne meccsre menni, hogy az alábbi jelenet szemtanúi legyünk.

Következő nyertesünk tökéletesen megtestesíti a jól ismert magyar találékonyságot, amely mi tagadás, páratlan a maga egyszerűségében.

Egy másik kommentelő már-már dadaista stílusban ötvözte a kannibalizmust az alpárisággal, talán pont ezért mulattunk rajta olyan jól.

Volt, aki egy kifejezetten erős hasonlattal vont párhuzamot napjaink és a 20. századi európai történelem legborzasztóbb eseményei között - reméljük erre azért nem kerül sor.

Ahogy Carl Gustav Jung is írta annó: egy felkiáltójel még elmegy, kettőnél felkapod a fejed, háromnál jobb, ha menekülsz, négynél pedig apokalipszis várható.

Sokszor hallani, hogy kihaltak a lovagok és erejét vesztette a romantika - tessék, itt egy ellenpélda!

Határozottan nagyra értékeljük, amikor olvasóink korábbi eseményekre, vagy megszólalásokra reflektálnak, mint ahogy azt az alábbi hozzászólásban is láthatjuk.

Többen képviselték az „azt csinálom, amit akarok" mentalitást, ami ugyan nem minden esetben szerencsés, ám ha sor kerülne a mondat végén említett példára, mindenképp jelezzétek nekünk, hogy élőben tudjuk közvetíteni!

Néha felesleges szavakkal bonyolítanunk a véleményünket, egy szimpla emoji is megteszi - mint ahogy a folyók városában is elegendő a győzelem jelével pózolni.

 

Szólj hozzá!

Nem hajlandó megmondani Bugnits Vilmos, Horvátlövő polgármestere, hogy mennyi állami támogatásból rendezték meg a hétvégi böllérnapot

Az eseményen a Vas01-es választókerület összes falva részt vett, a  fővédnök pedig Vámos Zoltán, a Fidesz-KDNP parlamenti képviselőjelöltje volt. Frissítve!

Csillapítani vagy nem csillapítani: mit érdemes tudni a lázról?

A láz csillapításával kapcsolatban olykor egymással homlokegyenest eltérő tippeket, tanácsokat kaphatunk, olvashatunk. Ebben a zavaros helyzetben nehéz kibogozni, melyiket is érdemes követni.

30 millió forintért szeretne szökőkutat építeni a körmendi Fő térre a polgármester

A testületi többséget adó Változást a Városért szerint fontosabb lenne utakra és járdákra költeni a város pénzét.

Kicsi nagyköveteket köszöntöttek a Győri Városházán

Fiatal tehetségek vehettek át elismerést. 

Ingyen odaadták, most hazugságok mennek rajta - Kósa Roland a Győr+-nak ajándékozott városi hirdetési felületekről

Az alpolgármester szerint a győriek így komoly bevételtől esnek el, ráadásul a szerződést 10 évig felbontani sem lehet. 

Egy soproni munkásszállón szúrta le élettársát egy fiatal nő

A sértett életveszélyes sérülést szenvedett, az elkövetőt letartóztatták. 

A Závecz Research 10% előnyt mért a TISZA Pártnak a Fidesszel szemben

Majd’ 3 millió emberre teszik az ellenzéki párt támogatói bázisát - de erősödött a kormányoldal is.

15–20 darab MRI gépet jelentett volna az egészségügynek, ha a Nemzeti Konzultáció költségét az egészségügyre fordítja a kormány

Esetleg több mint 4 ezer csípő-, vagy térdprotézis-műtétet, amivel gyakorlatilag egy teljes évnyi csípő- és térdprotézis várólista eltűnt volna.

Kiállítások és aktuális programok a győri Rómer Múzeumban

Időszaki tárlatok, állandó gyűjtemények és vezetett foglalkozások várják az érdeklődőket.

Szolnokon folytatja Szymon Wójcik

A lengyel kosaras a Falcónál kezdte az idényt.

Eladó a szombathelyi Maci Húsbolt épülete

270 millió forintért kínálják.

Sajtóértesülések szerint az MSZP sem indul el az áprilisi választáson

Elfogytak. Nincsenek aktivisták, akikkel a kampányt végig tudnák csinálni.

Szombathelyen is előkerült a nagy fehér tábla

Vámos Zoltán rá is írt 12 darab nullát.

Miért válassz alakformáló fehérneműt?

A mai világban, ahol az önbizalom és a test elfogadása egyre fontosabbá válik, a testformálás iránti igény is megmaradt.

Pótolja a sárga kukák ürítését a héten a GYHG

A jeges utak miatt kimaradt szelektív szállításokat kedden és szerdán hozzák be több településen.

Magyar Péter: Lázár János lehet egy esetleges Fidesz-Mi Hazánk koalíció miniszterelnöke

A TISZA vezére meredek jobboldali vészforgatókönyvet vizionál, amiben Orbán lenne az államelnök.