Koronavírus: Gibraltárt leszámítva Magyarországon haltak meg a legtöbben a vírus miatt

Pintér Bence 2021-04-22 14:13:00
A mai nappal lehagytuk Csehországot, csak a miniállam Gibraltár előzi meg Magyarországot a lakosságarányos halálozási adatot tekintve.

Szépen halad az oltási program, érthető, hogy a kormány minden fórumon csak erről szeretne beszélni, hiszen a keleti és nyugati vakcinákkal jövő héten már 4 millió ember kapja meg legalább az első oltását. Ez egyértelmű siker a kormánynak.

Szeptember elején Orbán Viktor miniszterelnök még a halálozási adatok alakulását jelölte meg, mint a sikeres védekezés mércéjét – ennek fényében, de egyébként is fontos adat, hogy

csütörtökkel Magyarország átvette a második helyet Csehországtól lakosságarányosan nézett halálozási adatokat tekintve.

A Worldometer adatai szerint Magyarországon egymillió lakosra 2697 koronavírus-áldozat jut, Csehországban 2684. Magyarországot egyedül Gibraltár előzi: a miniállamban 2791 ez a szám – eközben mind Csehországban, mind Gibraltáron. Eközben itthon az aktív esetek száma 265 374, a napi halálozási adat pedig most 200 körül alakul. Ezt az arányszámot tekintve egyébként a miniállamok mellett főleg kelet-európai országokat találunk az első tízben, az egyetlen kivétel Belgium, ahol egymillió lakosra 2052 elhunyt jut, ezzel tizedikek a listán.

Április 22. a Föld napja, ez alkalomból ma természetfotókkal, illetve más, a nappal kapcsolatos képekkel, grafikákkal jelentetjük meg cikkeinket. Ha valakit ezzel megtévesztettünk volna, attól elnézést kérünk.

Szólj hozzá!

Mecset épül Szombathelyen a Vásárcsarnok mellett

A hírt a Magyar Iszlám Közösség osztotta meg.

Podcastban mutatkoznak be a TISZA jelöltjei - az első adásban Győr is hangsúlyos szerepet kapott

A TISZTA Hang első adásában országos ügyekről és helyi felelősségről is szó esett.

Győr ismét Fehér Miklósra emlékezik a hétvégén

Ingyenes emlékgálát rendeznek január 11-én - futball-legendákkal és egész napos programmal.

Kihűlés közeli állapotban találták meg a férfit Körmend mellett

A hozzátartozók indultak a keresésére annak a 34 éves férfinak, aki munkába indult, de oda nem érkezett meg, majd a rendőrség segítségét kérték.

Kampány helyett lapátol a TISZA

Péntekig egészen biztosan.

Változik a Budapest-Győr-Szombathely-Sopron vasútvonal menetrendje

Karbantartási munkák miatt több ütemben vágányzár lép életbe január közepétől.

Forró tea, nyitott ajtók a hideg napokon - a DK szerint a segítségnyújtás karácsony után is fontos

Országszerte és Győrben is segítő kezet nyújt a Demokratikus Koalíció a rendkívüli téli időben.

Meghalt Tarr Béla 

A magyar film egyik legkövetkezetesebb alkotója 71 éves volt.

Gizi sem grillezik már többet Szombathelyen

Bezárt a Belsikátor népszerű kifőzdéje. 

Bekuckózott méhek okoztak riadalmat Oladon

Egyelőre hagyják őket tovább szenderegni.

Fűkaszát és alkoholt loptak Sitkén

Egy kis munka, egy kis szórakozás.

Közel félmillió forint kárt okozott egy soproni szállodának egy német férfi 

Angolosan távozott, csalással vádolja az ügyészség. 

Csigatörő mester és dalos kedvenc – az énekes rigó lett 2026 év madara

Az MME szavazásán győztes madár nemcsak szép énekével, hanem különleges szokásaival is belopja magát a természetbarátok szívébe.

„A nemzetek korszaka jön” - Orbán Viktor újra lerajzolta alternatív valóságát a Karmelitában

Évnyitó, nemzetközi sajtótájékoztatót tartott Orbán Viktor, ahol a kormányfő külpolitikáról, Brüsszelről, gazdaságról és a 2026-os választás tétjéről beszélt - ismerős panelek, kevés újdonság, önkritika nélkül.

Tömeges rosszullét történt egy zalaegerszegi középiskolában

Több mint 440 diáknak és felnőttnek kellett elhagynia az intézményt.

34 éves korában meghalt Dudás Miklós világbajnok kajakozó

Értesülések szerint otthonában hunyt el a londoni olimpia hatodik helyezettje.