A Brest Bretagne lesz a Győri Audi ETO KC ellenfele a BL-elődöntőben

Vágvölgyi Bálint 2021-04-13 19:21:00
A másik ágon norvég Vipers Kristiansand és az orosz CSZKA Moszkva játszik egymással.

A címvédő Győri Audi ETO KC a francia Brest Bretagne csapatával találkozik a női kézilabda Bajnokok Ligája elődöntőjében, a budapesti négyes döntő első játéknapján, május 29-én, a másik ágon pedig a norvég Vipers Kristiansand és az orosz CSZKA Moszkva játszik egymással.

A Győr minden bizonnyal a 15.15-kor kezdődő első elődöntőt játssza szombaton, de a keddi budapesti sorsoláson elhangzott: ezt az európai szövetség csak később erősíti meg. Az ETO norvég beállója, Kari Brattset elmondta: mivel a mostani idényben már kétszer találkoztak a Bresttel, tudják, hogy nagyszerű csapatról van szó, és nagyon kemény mérkőzés vár rájuk.

"Két éve várunk az újabb négyes döntőre, keményen dolgozunk, készen állunk, és mindent megteszünk a sikerét" - tette hozzá.

A győriek csoportgyőztesként jutottak tovább, majd előbb a német Bietigheim, aztán a montenegrói Buducnost Podgorica csapatát búcsúztatták kettős győzelemmel. A francia csapat harmadik lett csoportjában, a nyolcaddöntőben kettős győzelemmel ejtette ki a dán Esbjerget, a negyeddöntőben pedig előbb 34-24-re legyőzte a szintén francia Metz HB együttesét, majd 26-26-os döntetlent játszott ellene.

"Jó formában vagyunk, jól játszunk, és bár nagyszerű ellenfelet kaptunk, de szerintem minden lehetséges, és meg tudjuk csinálni" - nyilatkozta Sandra Toft, a Brest Bretagne dán kapusa.

A magyar és a francia csapat eddig hatszor találkozott egymással, három győri siker mellett háromszor döntetlen volt a végeredmény. A mostani szezon csoportkörében, szeptember végén Franciaországban 25-25-re, januárban pedig az Audi Arénában 27-27-re végzett a két együttes.

Az ETO 13. alkalommal jutott a legjobb négy közé a BL-ben, 2007 óta ez csak egyszer, 2015-ben nem sikerült neki. A fináléba nyolcszor került be, amit ötször nyert meg.

A győriek rekordot jelentő, 55 mérkőzésből álló, 2018 januárja óta tartó veretlenségi sorozattal büszkélkedhetnek a BL-ben. Ebben az időszakban 48 győzelem és hét döntetlen a mérlegük.

A négyes döntő programja:

május 29., szombat:
elődöntők 15.15 és 18.00

május 30., vasárnap:
a 3. helyért 15.15
döntő 18.00

Szólj hozzá!

Tanúként hallgatták ki Pintér Bencét a Győr-Szol-nál eltűnt 1milliárd 700 millió forint ügyében

A polgármester szerint nem könyvvizsgálatra, hanem végre konkrét pénzügyi adatokra lenne szükség.

A NAV a gépjárműadó-mentesség bejelentésére figyelmezteti a jogosultakat

Egyszerűen, online intézhető - a 2026-os díjat be sem kell már fizetni.

„Két éve ott álltam a Partizán stúdiója előtt” - Magyar Péter szerint ma már a győzelem kapujában állnak

Hatvan nap van hátra a választásokig, a TISZA elnöke szerint most már nem elképzelhetetlen a kormányváltás.

Mézes élet - fűszerezve: morzsák a mézeskalács történetéből a győri Esterházy-palotában

Időszaki kiállítás, tárlatvezetések és húsvéti mézesbábos programok várják az érdeklődőket 2026. május 3-ig Győr belvárosában.

Újrakezdés a randizásban: 6 praktikus tanács

A hosszú szünet utáni visszatérés a randizás világába izgalommal és némi aggódással is járhat. Sokunk kerül abba a helyzetbe, hogy évek múltán újra próbálkozik a párkereséssel.

Pintér Bence - „Aki ezt olvassa, vigye hírét: Győr nem nyugszik bele”

A polgármester videóval erősítette meg korábbi felhívását.

Szeles Szabolcs egyszerre volt Győr és a WHB pénzügyi jolly jokere

A politikus vagyonnyilatkozatai és pályája alapján jól kirajzolódik, hogyan épül fel egy klasszikus NER-karrier Győrben.

Ónos eső miatt figyelmeztetnek, de marad az enyhe idő

Citromsárga riasztás van érvényben több északi vármegyében, napközben többfelé várható csapadék.

Munkagéppel okozott balesetet egy férfi - vádat emelt ellene a Győri Ügyészség

Rosszul kanyarodott és a sértettet nekinyomta egy autónak. 

Nemény András: "Megértem, hogy megosztotta a közvéleményt az Orbán Viktorral való találkozóm."

A szombathelyi polgármester leginkább arról akarta meggyőzni a miniszterelnököt, hogy a közösségi közlekedés kerültjön át a kötelező feladatok közé, így automatikusan járna mellé állami támogatás.

Az aHang megmérte: tízből hat magyar nyilvános Orbán-Magyar vitát szeretne a választások előtt

A friss közvélemény-kutatás szerint a választók többsége támogatná, hogy miniszterelnök-jelölti vitát tartsanak.

Vádat emelt az ügyészség a Pintér Bence által feltárt, és az Ugytudjuk.hu-n publikált GYHG-ügyben

Közel 760 milló forintos vagyoni hátrányt okozhattak a hulladékkezelő cégnek.

Kávé és festmény, női testképek, művészkönyvek - februári programok a Rómer Múzeumban

Beszélgetés egy festményről a Café Kultúrban, és több izgalmas időszaki kiállítás vár mindenkit Győr belvárosában.

Lex Haladás: a Homlok Zrt. nem tudja elvinni a sportegyesület állami támogatását 

Hiába akarja érvényesíteni a kölcsönadott 200 millió forint és kamatainak visszafizetését a cég, az állam védőpajzsot nyújtott a sportszervezetnek.