Orbán: Csak május 10-én nyitnak a középiskolák

Bazsó Bálint 2021-04-09 08:13:00
Hétmillió embert szeretnének beoltani júniusig.

Orbán Viktor szokásos péntek reggeli rádiós interjújában bejelentette: az általános iskolákkal szemben a középiskolák csak május 10-én nyitnak ki, vagyis az érettségik után.

Utóbbi kapcsán közölte: szóbeli nem, csak írásbeli érettségik lesznek.

Bár friss járványügyi adatokat ezúttal nem közölt, az kiderül, hogy úgy számolnak, hogy június elejére hétmillió embert oltanak be. 

Hozzátette, hogy a regisztrált 65 év felettiek 90 százaléka már megkapta az első koronavírus elleni védőoltást.

A miniszterelnök szerint "ilyen félháborús" állapotokat még nem láttunk, az embereknek előbb-utóbb elege lesz belőle, ezért felértékelődik az a szó, hogy béke" - fejtette ki. 

Fotó: MTI

Orbán szerint ahhoz, hogy a vírust az oltásokkal legyőzzük, regisztrálni is kell. Utóbbi kapcsán jó hírnek nevezte, hogy átléptük a négymilliós számot, de "ennél több kell", ezért híres emberek részvételével kampányt indítanak.

Közölte: "ha minden jól halad", akkor már 2,7 millió beoltott fölött vagyunk, a négymilliót pedig május elején érjük el.

Reményei szerint ezt követően 10 nap alatt beadnak újabb egymilliót, "június elejére pedig 8 millió felnőttből be tudunk oltani hetet" - mondta, ám hozzátette: Attól fél, hogy nem lesz annyi regisztrált, mint amennyi vakcina.

Megnyugtatott mindenkit, a június 15-én kezdődő foci-Eb-re mindenki meg megkapja majd az oltást, aki szeretne a helyszínről szurkolni.

Nem maradhatott ki Brüsszel sem, Orbán szerint "ugyanaz történt, mint a migrációval".

"Már az elején mondtuk, hogy nem csak az árat, de az időpontot is nézni kell, nem szabad feladni a nemzeti vakcinabeszerzést"

- mondta a miniszterelnök, aki szerint az idő őket igazolta.

Fotó: Orbán Viktor Facebook-oldala

Az iskolák nyitása kapcsán úgy érvelt: nincs értelme néhány napra kinyitni a középiskolákat, hiszen hamarosan kezdődnek az érettségik. Vagyis eszerint a középfokú oktatási intézményeket május 10-én nyitják.

Hozzátette: ahogyan tavaly, úgy idén is csak írásbelik lesznek, "mert ez így fair".

Beszélt az ellenzékről is: "Nem hiszek nekik, a baloldal oltásellenes" - adta meg az alaphangot a miniszterelnök, aki úgy vélte, az ellenzék beadott egy határozati javaslatot, hogy a parlament tiltsa be az orosz és kínai vakcinát. "Ha ezt elfogadtuk volna, akkor sokan meghaltak volna" - mondta.

Végül beszélt a Petry-ügyről is, mint mondta, a volt válogatott labdarúgót a véleménye miatt rúgták ki az állásából, de megnyugtatott mindenkit: "Egy magyar sincs egyedül, mind Petry Zsolttal vagyunk".

Szólj hozzá!

Horváth Nándor Zsolt: Durva túlárazással szállítják a gumikat Nagykölkedről

A Zala-Müllex drágább ajánlaton nyerte el a közbeszerzést, mint a Távhő által korábban kért ajánlatok.

Kitálalt az MCC-kutató: politikai nyomás és propaganda gyártása zajlik az intézményben

Fekete Dávid munkatársa állítja: lejárató anyagokra is próbálták rávenni.

Éjszakai zajra kell számítani: karbantartási munkák kezdődnek a Budapest–Győr–Hegyeshalom vasútvonalon

Áprilisban több állomáson is éjszaka dolgozik a MÁV a megyében, a munkagépek zajjal járhatnak.

Rendkívüli képviselő-testületi ülés összehívását kezdeményezte a sárvári ellenzék a fürdőben falból foglalkoztatott munkavállaló ügye miatt

Máhr Tivadar felügyelőbizottsági elnök lemondását követelik. A Sportfólió Kft. felügyelőbizottságában ülő Lágler Pétert is visszahívnák.

Visszadobta a győri bíróság a Szent István úti gázoló gyorsított ügyét

Az ügyészség bíróság elé állította volna az Aston Martinnal halálos balesetet okozó sofőrt, de a bíróság szerint az ügy ennél bonyolultabb.

Májusban kezdődik a szombathelyi "mozaikos" kereszteződés felújítása

Csak részlegesen lesz lezárva az út a burkolatfelújítás közben.

Egy friss felmérés alapján a magyarok fele szerint a Fidesz elcsalhatja a választást

Sokan tartanak manipulációtól, orosz befolyástól és az MI-alapú kampánytrükköktől is.

Vádat emelt a győri ügyészség egy 44 éves férfi ellen, aki figyelmetlensége miatt átment a piroson, aminek súlyos baleset lett az eredménye

Maradandó fogyatékossággal járó sérülést okozott, akár 3 év szabadságvesztést is kaphat.  

Csütörtökön este Győrbe látogat Magyar Péter - finisben a kampány és az országjárás

A TISZA Párt elnöke Sopron és Mosonmagyaróvár érintésével érkezik. 

Épül már a szombathelyi kórházhoz vezető gyalogátkelőhely

A 16 millió forintba kerülő “zebrát” egy vállalkozó magán felajánlásban építteti meg.

Tragikus hirtelenséggel elhunyt Gombás Endre

Szombathely egykori önkormányzati képviselője 73 éves volt.

47 ezer ember hal meg évente elkerülhető halálokok miatt - a TISZA ajkai jelöltje szerint ez az igaz veszély 

Balatincz Péter súlyos orvos- és eszközhiányról beszélt: osztályok működése, műtétek és alapvető ellátások is veszélybe kerülhetnek a szakemberhiány miatt.

Olcsó benzin, drágább jövő? - az árstop a klímacélok ellen dolgozik

A mesterségesen lenyomott üzemanyagárak rövid távon könnyebbséget hozhatnak, de hosszú távon tovább mélyítik Magyarország fosszilis függőségét.

Letartóztatásba kerülhet a férfi, aki tegnap megölte a feleségét Győrben

Előre kitervelten, különös kegyetlenséggel, több ember sérelmére elkövetett emberölés bűntettével gyanúsítják. 

Egyelőre nem nagyon értjük, hol fog majd elférni a tömeg a szombathelyi Savaria téren Orbán Viktor beszéde alatt

A tér végében a Fő térrel szemben állítják fel a színpadon. Megannyi kis sátort zsúfoltak be a területre.

12 oldalas érvelési kisokost juttat el a Fidesz a szavazóinak, hogy egy közéleti vitában teljes mellszélességgel tudják képviselni a kormány álláspontját

Egészségügy, oktatás, infláció, mélyszegénység, korrupció, jogállamiság, energiapolitika, utak állapota, kegyelmi ügy. Mindenre van magyarázat.

Meglepetés! Jah, nem. A Fidesz-frakció nem megy el a mai győri rendkívüli közgyűlésre

Boncsarovszky Péter fideszes frakcióvezető-helyettes egy csomó olyan dolgot vizsgáltatna meg a testülettel, ami nem a testület hatásköre.