Életrajzi könyv jelenik meg Aviciiről

Székely Zoárd 2021-04-09 12:38:40
A bevétel a zenész nevét viselő alapítványhoz kerül.

Életrajzi könyv jelenik meg novemberben a három éve elhunyt Aviciiről – jelentette be szerdán a zenész halála után a szülők által életre hívott Tim Bergling Alapítvány. A Tim – The Official Biography című kötetet Mans Mosesson svéd újságíró és író jegyzi, aki az Avicii, polgári nevén Tim Bergling családtagjaival, barátaival és egykori kollégáival folytatott beszélgetések alapján mutatja be a svéd DJ életútját, írja az MTI.

A könyv eladásából minden bevétel a zenész nevét viselő alapítványhoz kerül, amely a lelki betegségek és az öngyilkosságok megelőzését tűzte ki célul.

Így még biztosan nem hallottad Avicii Wake me up című számát

Avicii családtagjai, barátai, és rajongói együtt emlékeztek a svéd DJ-re. A Tim Bergling néven született zenész áprilisban halt meg, most egy stockholmi templomban búcsúztatták el, ahol édesapja, Klas Bergling tartott beszédet. A TMZ azt írja, hogy a búcsúztatón a templom kórusa Avicii egyik leghíresebb dalát, a Wake me up-ot is elénekelte.

A stockholmi születésű lemezlovast 28 évesen, 2018. április 20-án találták holtan Omán fővárosában, Maszkatban, ahol barátaival nyaralt. Az ománi rendőrség akkor azt közölte, hogy nem találtak gyanús körülményt halálával kapcsolatban, a halál okát pedig a család kérésére nem tárták a nyilvánosság elé. Később a család által közzétett nyílt levél azt sugallta, hogy Avicii öngyilkos lett.

A Forbes magazin szerint Avicii a legjobban fizetett DJ-k világranglistáján 2016-ban a 12. helyet foglalta el 4,5 millió dollár (1,3 milliárd forint) bevétellel. Legnagyobb slágerei között volt a Wake Me Up!, a Levels, a Sunshine, a The Days, a Hey Brother és a You Make Me. Kétszer jelölték Grammy-díjra, valamint elnyerte a Billboard és az MTV Europe több díját.

 

Fotó: Rolling Stone

Szólj hozzá!

Hasznos győri információk az évkezdéshez

Autóbusz-menetrend, bérletek, patikaügyelet, miegymás.

Akciósan kapja a közterületet az egyházmegye Kőszegen

Korábban fizetniük sem kellett a templom felújítások miatt foglalt területek után.

Változékony idő várható az új év első hétvégéjén

Napközben fagypont fölött lesznek a maximumok.

Olyan dunaszerdahelyi szervezet kapott 159 millió forintos támogatást a magyar államtól, aminek még honlapja sincs

Miközben a felvidéki magyar jogsérelmekben nincs előrelépés, a pénzosztás olajozottan működik.

Digitálisra vált a bérletes parkolás Győrben

Január 5-én indul az értékesítés, az árak nem változnak.

Év végi programajánló Győrben

Nem kell otthon ülni Szilveszterkor sem.

Figyeljünk a négylábú kedvencekre szilveszterkor!

Ami nekünk ünnep, sok állatnak az év legfélelmetesebb éjszakája.

Eladó a szombathelyi Cabana Garden épülete

198 és félmillió forint az ára.

„Börtönökbe vinnék a Szőlő utcai gyerekeket” - újabb súlyos állítások a gyermekvédelmi botrányban

Dobrev Klára szerint a kormány a tanúk eltüntetésével próbálhatja lezárni az ügyet, miközben egyre több a megválaszolatlan kérdés.

Magyar Péter: Orbán Viktor miatt két év alatt több mint 800 milliárd forinttól esett el Magyarország

A TISZA elnöke szerint a kormány hitelekkel pótolja az elvesztett uniós forrásokat, amit még az unokáink is fizetni fognak. 

Rápli Róbert üzent Czeglédynek: “Derkovitsi gyerek vagyok, és büszke szombathelyi!”

A DK támogatta független jelölt kommentekben provokálta tovább a TISZA jelöltjét.

Konzorciumban marad, és felsőkategóriás támogatást kap Győr 3 nagy sportklubja

A Győri Atlétikai Clubot, az UNI Győri Úszó Sportegyesületet és a Győri Vízisport Egyesületet több száz millió forinttal dotálja az állam.

A hazai haderő fejlesztését ünnepli közleményében a békeharcos kormány

Miközben Európát ekézik a sorkötelezettség miatt, itthon sikertörténetként adják el a fegyverkezést.