Míg Orbán Viktor krumplikutató központot avat Nagyon Messze Innen, a magyar államapparátus maga alá csinálva bénul le tanácstalanságában

Bazsó Bálint 2021-03-30 20:00:00
Ismét bebizonyosodott, a sikerkommunikáció és a magyar emberek tájékoztatása nem barátai egymásnak. Vélemény!

Miközben idehaza tombol a járvány, az egészségügy kapacitásának határán, miközben egyre többen követelik, hogy az aktív dolgozókat oltsák már végre, miközben a tanárok bejelentik, hogy nem hajlandóak addig tanítani, amíg ki nem alakul a védettségük, aközben a magyar miniszterelnök - Nagy Feró zseniális sorával élve - úgy érezte szabadon él, és egészen a napfényes Üzbegisztánig kalandozott, hogy ott felavasson egy burgonyakutató központot.

Fotó: Nagy István/Facebook

Egy éve már, hogy a magyar sajtó délelőttre beosztott napszámosainak egyik legfontosabb reggeli munkája a friss koronaadatok közlése. Ezeket rendre a kormányzati tájékoztatási oldalról, vagy péntekenként Orbán Viktor Kossuth rádióból közvetített, sokszor fájdalmasan agyzsibbasztó litániáiából kell kibogarásznunk, mármint azt a kevés információt, amit közölni óhajtanak. De a lényeg, hogy legkésőbb délelőtt 9 órára már az olvasók elé tudjuk tárni a legfrissebb adatokat.

Nem úgy mint ma.

Orbán Viktor ugyanis tegnap megígérte, hogy kedden átléphetjük a kétmillió beoltottat, ha pedig megígérte, akkor az úgyis lesz, ám valljuk be, elég rosszul festene a napindító statisztikában ennek ellenkezője.

Ezt a kockázatot nyilván senki sem merte bevállalni idehaza, így hiába áll egy nap 24 órából (vagyis a nem létező versenyt egyedüli versenyzőként délután ötkor is meg lehet nyerni), a reggeli tájékoztatás csak azért kellett, hogy csússzon, hogy az operatív törzs sajtótájékoztatóján végre bejelenthessék a Nagy Eseményt: beadták a kétmilliomodik első oltást (a csúszás okáról természetesen egy árva betűt nem közölt a kormányzat).

Olyannyira Piros Betűs Ünnepet élünk, hogy nem maradhatott el Orbán Viktor kötelező Facebook-videója sem, aki miután hazánk egyik legfontosabb külgazdasági partnerénél átadta jelenünk egyik kiemelkedően fontos burgonyakutató-központját a helyi elvtársakkal példás egyetértésben, büszkén mondhatta bele a kamerába az eredményt.

Mindenki boldog, nem hullottak a fejek az államapparátusban, senkit sem száműznek a borsodlapajtői járási oltóhely helyettes vezetői posztjáig, és elégedett a miniszterelnök is, hiszen szépen hasít a Facebook-videója is.

Kár, hogy ismét kiderült, a magyar állampolgár tájékoztatása a legutolsó szempont, kár, hogy ismét bebizonyosodott, a sikerkommunikáció nem tájékoztatás.

Szólj hozzá!

Pótolja a sárga kukák ürítését a héten a GYHG

A jeges utak miatt kimaradt szelektív szállításokat kedden és szerdán hozzák be több településen.

Magyar Péter: Lázár János lehet egy esetleges Fidesz-Mi Hazánk koalíció miniszterelnöke

A TISZA vezére meredek jobboldali vészforgatókönyvet vizionál, amiben Orbán lenne az államelnök. 

A zárt alumínium kerítés előnyei a modern ingatlanoknál

A zárt alumínium kerítés egyik legfontosabb előnye abban rejlik, hogy hatékonyan képes megteremteni az elzártságot és nyugalmat, amelyre egyre többen vágynak a saját otthonuk körül.

Strompová Viktória: Omladozó vakolatú őrsön kell, hogy dolgozzanak a büki rendőrök

A helyi önkormányzat építési telket és a költségek felét adta volna egy új épülethez, de a kormány nem élt a lehetőséggel.

Természetes módszerekkel a ciklus harmóniájára

A nők életét számos hormonális hullámvölgy színesíti, amik a pubertáskor kezdetétől a menopauzáig tartó időszakot végigkísérik. A női ciklusok megértése és figyelemmel kísérése segíthet abban, hogy jobban megismerjük mindennapjainkban a stabilitást.

Szijjártó Péter szerint Győr elveszít 5 évet azzal, hogy Pintér Bence a polgármester

Nem nagyon burkolta az üzenetet: ha nem a Fideszre szavazol, veszíteni fogsz.

Több mint 170 millió forintot sikkasztott el egy nő, egy Győr környéki településen

Biztosításközvetítőként okozott kárt 11 éven keresztül.

Csütörtökön utoljára módosítják Szombathely 2025-ös költségvetését

15 millió forintot a Haladás VSE, 55 millió forintot a Falco kap, de civil alapra, hídfelújításra, és térfigyelő kamera rendszer fejlesztésére is kell még pluszban pénz.

Baleset történt Szombathelyen a Bartók Béla körút egyik gyalogátkelőhelyénél

Olvasónk szerint gyalogost gázoltak, a rendőrség egyelőre ezt nem erősítette meg.

A téli esküvő meglepő előnyei: spórolás és egyediség

Ha esküvőt tervezel, eszedbe jutott-e már, hogy a hideg évszakban is kimondhatod a boldogító igent?

Orbán Anita a TISZA külügyi vezetője

Bejelentette friss arcát a párt.

„A hallgatás most beleegyezés” - Diószegi Judit Szeles Szabolcs válaszát várja

A TISZA győri képviselőjelöltje szerint a helyi Fidesz nem kerülheti meg Lázár János roma közösséget sértő kijelentéseit.

Lássuk be! Néhány felfestett fehér csík még senkinek nem mentette meg az életét

Egy szombathelyi tragédia kapcsán lángoltak fel az indulatok egy gyalogátkelőhellyel kapcsolatban.

Vigyázat! - már a Magyar Vöröskereszt nevében is megpróbálnak lehúzni a csalók

Telefonon próbálkoznak, a szervezet figyelmeztet, hogy ők sosem gyűjtenek ily' módon. 

Mosonmagyaróváron szinte ingyen lesz a buszbérlet - 100 és 200 forint havonta

Február elsejétől a helyi járatokon diákoknak és felnőtteknek is jelképes havi bérletet vezetnek be.

Közel 23 ezerszer intézkedtek tavaly a szombathelyi városrendészek

2200 lakossági bejelentés érkezett a hatósághoz. Ez 200 több, mint 2024-ben.

Gyógyszertámogatás, akadálymentesítés és orvosi időpontfoglalás is vitát váltott ki a győri Humánszolgáltatási Bizottság rendkívüli ülésén

Az Idősbarát Győr koncepcióról folyt a vita, és döntöttek a Győri Filharmonikusok többletbevételéről is.