Heti kétszer kell tesztelniük az Ausztriába ingázóknak

Papp László Tamás 2021-03-25 16:39:00
Újra bezárnak az üzletek, a fodrász és szépségszalonok, hat napra lezárják Ausztria keleti régióját. Megerősítik a határokon a tesztelés ellenőrzését, és már nem elég heti egyszer regisztrálni az ingázóknak. Az iskolai szünet is hosszabb lesz Burgenlandban, Alsó-Ausztriában és Bécsben.

Ahogy azt tegnap, sajtótájékoztatón bejelentették, április 1. és 6. között Bécsben, Burgenlandban és Alsó-Ausztriában 24 órás kijárási tilalom lép újra életbe. A húsvéti ünnepek előtt nagycsütörtökön újra bezárják a kereskedelmet és a szolgáltatókat is, de a kivételek, ahogy eddig is maradnak, tehát a többi között az élelmiszerboltok, patikák, bankok továbbra is maradhatnak nyitva – írja az ORF.at Magyarok.

Újabb szigorítás lesz a határátkelőkön, amely az ingázókat érinti most. „Minden autót megállítunk, minden tesztigazolást elkérünk“ – nyilatkozták a hegyeshalmi/Nickelsdorf határőrök. A szigorításról 1341 katona gondoskodik, az előírások az Ausztriába ingázóknál heti két negatív tesztet követelnek.

Az osztrák lapok felhívják a figyelmet a korrupt laborokra, az igazolások fekete piacára – ez egyébként egész Európában virágzik. Legutóbb egy 17 fős ukrán társaságot lepleztek le, amely fotoshopon készült munkaszerződéssel, szállodafoglalással és korona-teszttel felszerelve próbált meg Ausztriából Münchenbe utazni. De híre ment egy 58 éves román beteggondozónak is, aki hamis papírokkal utazott, s mint kiderült, coviddal fertőzött volt, 90 éves munkaadóját meg is betegítette. A kemény fellépés, a tüzetes ellenőrzés kiterjed a schwechati repülőtér utasaira is.

Kiterjesztik az FFP2 maszk viselését minden olyan zárt térre, ahol több mint egy ember tartózkodik, és a frekventált külterekre is. Hosszabb lesz a húsvéti szünet az iskolákban is, a jelenlegi tervek szerint április 11-ig nem fogadnak tanulókat, marad a távoktatás, amelyet a nyitás után továbbra is rendszeres tesztet ír elő a diákoknak.

Az otthoni munkát nem tették kötelezővé, ehhez a munkáltatókat és a munkavállalókat képviselő szociális partnerek nem járultak hozzá, de azoknak, akik nem homeoffice-ban dolgoznak, kötelező lesz heti egy alkalommal a teszt.

Új önellenőrző tesztek bevezetését tervezik az iskolákban – kivéve az elemit. Ezek érzékenysége nagyobb, de pipettázást igényelnek – jelentette be Heinz Fassmann oktatási miniszter. Az általános iskolák alsó tagozatában a korábbi tesztek megmaradnak, és a teszt gyakorisága (heti háromszor az általános iskolákban, kétszer vagy háromszor a másiknál) nem változik. Rudolf Anschober egészségügyi miniszter tegnap bejelentette, hogy a távoktatás a húsvéti ünnepek után is megmarad. Ezután vezetik be a diákoknál és a tanároknál is a PCR teszteket az iskolákban.

A hírek szerint további tesztelést vezetnének be a kereskedelemben dolgozók számára is, ehhez azonban módosítani kell a Covid-törvényen. A tájékoztatón elhangzott, egy hét múlva újraértékelik a helyzetet, s eldöntik, szükség van-e újabb intézkedésekre.

Szólj hozzá!

10 gyakori hiba, amit a kezdő DJ-k elkövetnek

Sok kezdő DJ úgy gondolja, hogy egy sikeres klubfellépéshez elegendő elsajátítani a zeneszámok összekeverésének alapvető technikai fogásait, a gyakorlatban azonban számos kevésbé nyilvánvaló részlettel találkoznak.

Bor, zene és hagyomány: csütörtökön kezdődnek a Győri Bornapok

Tizenöt borvidék 45 pincészete érkezik a Dunakapu térre, három napon át koncertek és boros programok várják a közönséget – az idei rendezvény egyben Győr nyári programsorozatát is lezárja.

Ingyenes, vezetett túrán járhatjuk be a győri Városházát augusztus 27-én

A látogatók a dísztermet és a Bisinger termet is megnézhetik, a részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.

Nem engedték felszállni a buszra, dühében szétrúgta a megálló üvegét egy nő Enesén

Ezzel 230 ezer forintos kárt okozott, rongálás és garázdaság miatt emelt vádat ellene az ügyészség.

BREAKING: Lezuhant a Magyar Honvédség egyik Gripen vadászgépe Szolnok mellett

A pilóta sikeresen katapultált és életben van, Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter a helyszínre indult.

Néher András: 868 milliárd forintból fejlesztik a magyar energiarendszert

Az alacsony dunai vízállás megmutatta, hogy az energiaellátás biztonságához a hálózat, az energiatárolás, valamint a szél- és geotermikus energia fejlesztésére is szükség van.

Hajtó Péter maga kért hatósági vizsgálatot az Ipari Park Kft.-nél végzett munkája miatt – több más ügyben is feljelentést tett

A független képviselő szerint Pintér Bence állításai nem felelnek meg a valóságnak, közben fiktív foglalkoztatás, hivatali visszaélés, valamint egyes építésügyi és városfejlesztési döntések miatt is a hatósághoz fordult.

Hajtó Péter, Ferenc pápa szavaival reagált Pintér Bence vádjaira

A független képviselő jogi lépéseket tesz a polgármester feljelentése nyomán.

A korábban Kondora Bálint vezette Vas Megyei Turizmus szövetség az utolsó forintig visszafizette az NKA-tól kapott 10 millió forintos támogatást

Az Ágh Péter kőszegi kampány koncertjét szervező Kezdőkör Egyesület is visszautalt 6 millió forintnyi támogatást.

Vidnyánszky emberét ejtőernyőztette volna a soproni színház igazgatói székébe a város fideszes polgármestere

Végül más feladatot kap Fülöp Péter. Az eset kísértetiesen emlékeztet Jordán Tamás ügyére.

A halhatatlan agyagkatonák és az ingyenes múzeumlátogatás a nyár finisében is várják az érdeklődőket Győrben

Augusztus 20-án ingyenesen látogathatók a Rómer Múzeum kiállításai, az Esterházy-palotában pedig kiemelt szakvezetést is tartanak a kínai agyagkatonák tárlatán.

A fehérjék jelentősége a női élet különböző szakaszaiban

A fehérjék olyan elengedhetetlen tápanyagok, amelyek biztosítják az emberi szervezet működését, az izomépítéstől kezdve az immunrendszer megerősítéséig.

‘gusztus 20, ‘kotmányunk ünnepe: így alakulnak a győri szolgáltatások és nyitvatartások a hosszú hétvégén

A boltok többsége bezár, a hulladékszállítás viszont változatlan marad - összegyűjtöttük az egészségügyi ügyeletekkel és a legfontosabb győri szolgáltatásokkal kapcsolatos tudnivalókat is.

Magyarország úgy válik egyre szárazabbá, hogy közben alig csökken az éves csapadék mennyisége

Az ország fele már most egy melegebb klímaövbe került, 2040 után pedig Magyarország kétharmadán a mainál szárazabb éghajlat lehet jellemző.

Elárverezik a sárvári kisposta épületét

54 millió 229 ezer forint a kikiáltási ára.

Természetes megoldások a mindennapi magabiztosságért

Egyre több férfi kutat megbízható megoldások után, amelyek támogatják a teljesítményüket a mindennapok során.