Élő adásban is sikertelenül próbálkozott a szombathelyi polgármester azzal, hogy elérje telefonon a Vas Megyei kormánymegbízottat

Farkas Bazsi 2021-03-16 17:38:00
4 millió forintot költött el a városvezetés azokra az oltópontokra, amiket nem hajlandó átvenni a hivatal.

A nyilvánosság előtt péntek óta zajlik az a patthelyzet, ami a szombathelyi háziorvosok és a Vas Megyei Kormányhivatal között állt be.

A háziorvosok közösen javasolták azt a szombathelyi önkormányzatnak, hogy a rendeltőlkön kívül rendezzenek be közös, önkormányzati oltópontokat. Nemény András (Éljen Szombathely!) polgármester pedig a védelmi bizottság ülésén egyeztetett erről a Kormányhivatallal, amelynek vezetője, Harangozó Bertalan szintén jó ötletnek tartotta a felvetést.

A legfőbb probléma jelen pillanatban az, hogy a háziorvosi rendelőkben az érkező - túl nyomó részt covidos - betegek kapcsolatba lépnek azokkal az egészséges páciensekkel, akik oltakozni érkeznek. 

Ennek kiküszöbölésére lenne alkalmas az a három oltópont, amit az önkormányzat kialakított. Ezekből egyet, a Képtárban felállítottat már csütörtökön átvhetet volna a Kormányhivatal, csakhogy annak vezetője egyszerűen eltűnt, nem veszi fel a telefont. 

Most úgy áll az ügy, hogy bár az oltópont képes lenne pácienseket fogadni, a Kormányhivatal engedélye nélkül nem állhatnak munkába itt az orvosok. 

Nemény ezzel kapcsolatban tartott ma egy online sajtótájékoztatót. 

A polgármester elmondta, hogy február 22-én kapott egy - valószínű - formalevelet, amiben polgármester asszony volt a megszólítása és ebben arra kérték, hogy segítsenek a háziorvosoknak a diszpécseri feladatokban, és erre biztosítsanak 2 embert. 

Ehhez képest a háziorvosok - köztük Puskás Tivadar korábbi fideszes szombathelyi polgármester felesége - azt kérték, hogy dolgozzanak ki egy komplett rendszert, amiben 200 külsős segítséget is be tudnak vetni. Ez lenne az önkormányzati oltópontok rendszere. 

Nyílt levélben mondják el Szombathely háziorvosai azt, hogy teljesen megfelel a szándékaiknak az önkormányzat által felállított oltópont

Nyílt levelet írtak Szombathely Megyei Jogú város háziorvosai, amelyben kijelentik, hogy a megyeszékhelyen létrehozott oltópont teljesen megegyezik a szándékaikkal. A levelet a továbbiakban változtatás nélkül közöljük: Szombathely Megyei Jogú város háziorvosainak nyílt levele Melyben állítjuk és bizonyítjuk, hogy szándékainkkal teljes mértékben megegyezik az a törekvés, mely szerint a város közintézményeiben kialakítandó oltópontokon valósuljon meg minél több szombathelyi lakos Covid-19 elleni védőoltása.

Ám ezt egyelőre nem tudják megnyitni, és nem is engedély nélkül, vagyis törvénytelenül nem is fogják.

Újságírói kérdésre Nemény elmondta, hogy amennyiben nem változik a helyzet, úgy jogi lépéseket fognak tenni. 

Az Ugytudjuk.hu kérdésére a polgármester elmondta, hogy a eddig 4 millió forintot költöttek el az oltópontok kialakítására, ami jelenleg így kidobott pénznek tűnik.

Azt is elmondta, hogy ők nem keresték Hende Csaba országgyűlési képviselőt az ügyben, mivel nem szeretnék, ha ez politikai kérdés lenne.

Harangozó Bertalan továbbra sem veszi fel a telefont

Watch "Harangozó Bertalan továbbra sem veszi fel a telefont" on Streamable.

Nemény kérésünkre az élő adásban hívta fel Harangozó Bertalant, de nem vette fel neki a telefont. 

Szólj hozzá!

Három új értékkel bővült a Győri Értéktár

A Czuczor Gergely Bencés Gimnázium és Kollégium, a Hazánk folyóirat és a Rába vállalat is bekerült a város hivatalos értéktárába.

Eddig 35 és fél millió forintot költött el Szombathely az azbeszt helyzet kezelésére

A költségek 90%-át térítheti meg az állam. Az önkormányzat újabb finanszírozási kérvényt nyújt be.

Több buszjárat menetrendje is változik Győrben, egy megálló végleg megszűnik

Az Ipari Park térségében felújítás miatt terelik a járatokat, a Fehérvári úton pedig új közlekedési rend lépett életbe.

Hirdetésben keres gyermek háziorvost Kőszeg

Legalább 4 év szolgálat esetén ingyen kap egy lakást a leendő doktor.

Mészáros Lőrinc a leggazdagabb magyar az idei százas listán is

A második Csányi Sándor, a harmadik Felcsuti Zsolt.

Az okos sütés lehetőségei: modern konyhai megoldások

Elgondolkodtál már valaha azon, hogy a modern konyhai technológiák milyen változásokat hoznak a mindennapi életbe? Az energiahatékonyság és az innováció tökéletes párosának tűnnek, különösen, amikor mai sütőkről van szó.

Mondja meg ön, hogy mire lenne szüksége Győrnek - lakossági kérdőívvel tervezik a város jövőjét

Június végéig várják a városlakók javaslatait a következő évek fejlesztéseiről.

A kínai agyagkatonáktól a Múzeumok Éjszakájáig – mozgalmas hét várja a látogatókat a Rómer Múzeumban

Tárlatvezetések, kiállítások és a Múzeumok Éjszakája programjai is szerepelnek a következő napok kínálatában.

Balesetet okozott, elhajtott, majd a rendszámokat is leszerelte egy sofőr Győr mellett - az ügyészség most vádat emelt ellene

A rendőrök a kocsiban felejtett személyi igazolványa alapján azonosították a cserbenhagyó férfit.

Feloszlatta magát a gersekaráti képviselő-testület 

Időközi választás jön a településen.

Napóleon ismét bevonult Győrbe

Több mint száz hagyományőrző idézte fel a város 1809-es ostromának eseményeit.

Megvannak Győr-Moson-Sopron vármegye kedvenc tesitanárai

Három pedagógus kapta meg a K&H mozdulj! az év kedvenc tesitanára elismerést a vármegyei szavazás után.

Media1: A Vas Népe és a Kisalföld is megmarad napilapnak

A Magyar Nemzet napilapként megszűnik, hetilapként üzemel tovább.

Milyen kép alakult ki az emberekben a kannabiszról?

A kannabiszról sok embernek még ma is elsősorban a bódulat, a tudatmódosító hatás és a jogszabályok által korlátozott használat jut eszébe.

Sétabottal ütötte meg utastársát egy győri buszon egy férfi - vádat emeltek ellene

Egy hátizsák miatti szóváltás fajult tettlegességig, az ügyészség felfüggesztett szabadságvesztést indítványozott.

Sporttal és kulturális programokkal erősítették az elfogadást az I. Combinated Leasures rendezvényen, Győrben

A közösség erejét ünnepelték ezzel a Városház téren - Balog Farkas Renáta szerint fontos, hogy az atipikus fejlődésű gyermekek minél láthatóbbá váljanak.

Új plébános kerül a szombathelyi Kálvária templom élére

Perger Gyula atya lesz a Herényi Plébánia plébánosa. Személyi változásokat jelentett be a Szombathelyi Egyházmegye.

Széchenyi Egyetem: oktatási célokat szolgál jelenleg a vitnyéd-csermajori ingatlan

A Belügyminisztérium és az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság arról tájékoztatta az egyetemet, hogy az ott 2022 óta ideiglenesen elhelyezett ukrajnai menekültek által okozott károk helyreállítása, valamint a további állagromlás megelőzése érdekében szükséges felújítási munkálatokat kíván végezni.

A japán minimalizmus és a skandináv dizájn találkozása

A lakberendezés egyik legérdekesebb stílusa jelenleg a Japandi, ami a japán és skandináv irányzatok tökéletes uniójaként ismert.