A szombathelyi laktanyát 1974-ben kezdik el felépíteni az ezred katonái, majd az egység 1979-ben a Magyar Néphadsereg legkorszerűbben felszerelt kötelékévé válik, hála a rendszerbe állított BMP-1 típusú gyalogsági harcjárműveknek. 1988. októberében a honvédelmi miniszter "Élenjáró Dandár” kitüntető címet és csapatzászlót adományoz az alakulatnak, majd a '90-es évek végétől egészen a 2004. december 31-i végső felszámolásáig a létesítmény Kiképző Központként működik. A sikerekhez és kudarcokhoz rengeteg szombathelyinek fűződik személyes emléke, mi pedig fotógalériával nosztalgiázunk a múlt katonai emlékein.

1988. Csapatzászló adományozás. Ekkor vette fel hivatalosan a 37. Budapesti Forradalmi Dandár nevet a katonai szervezet.

1986. December. Rohamosztag gyakorlat az újdörögdi gyakorlótéren. Páncélos fejvédőben Veréb János őrnagy, parancsnok helyettes.

1995. Francia delegáció csapatlátogatáson. A Nagy Károly által kezdeményezett és a Savaria Múzeum segítségével létrehozott "A magyar gyalogság története" kiállításon a CSMO-ban (Csapat művelődési otthon). Bal oldalon Obrecsán Mihály alezredes, parancsnok helyettes.

1992. március, Dandár törzsvezetési gyakorlat. Jobbról: Juhász Attila százados, Korom József őrnagy, Horváth Zsolt főhadnagy. És kimenőben egy ellenőr, valahonnan.

1995. tél, Keleti György honvédelmi miniszter váratlan látogatása a szombathelyi laktanyában. Fogadták, és kísérik: Nagy Miklós ezredes a MH. 93. Jurisics Miklós páncéltörő tüzérezred parancsnoka, Tánczos Mihály ezredes a MH. 37. Savaria gépesített lövészdandár parancsnoka, Benczik Gábor alezredes, a dandár törzsfőnöke, Balogh Tamás százados a 2. gépesített lövészzászlóalj parancsnoka
Szólj hozzá!