Müller Cecília: "Rendkívül súlyos és komoly a helyzet"

Bazsó Bálint 2021-03-09 12:09:00
Alkalmanként egész családokat visznek be a kórházakba. Ausztria szigorít, megkezdték a rendőrök oltását. Itt az operatív törzs!

Nagyon rövid idő alatt, néhány nap alatt több tízezerrel nőtt az aktív betegek száma - közölte Müller Cecília az operatív törzs keddi tájékoztatóján. Hozzátette: korábban sosem tapasztaltak még ekkora növekedést.

A legfrissebb adatok ismertetése után (ezekről itt olvashat bővebben) felhívta a figyelmet, hogy az új vírusvariáns rendkívül fertőzőképes, ezért tünetes személy sehova se menjen és értesítse a háziorvosát, várja meg a házi mintavételt - mondta.

"Alkalmanként egész családok érkeznek a kórházakba, mindegyikük súlyos tüneteket mutatnak. A tehermentesítés mindannyiunk feladata"

- mondta. Úgy vélte, a szabályok betartása az egyetlen megoldás és általunk is befolyásolható módszer arra, hogy ezt a rendkívüli növekedést megállítsuk.

A szennyvízben mért adatokkal kapcsolatban megerősítette: számolni kell a betegek számának növekedésével, egyetlen város esetében sem tapasztaltak csökkenést, külön említve a Budapest környéki települések mellett - többek között - Eger, Győr, Kaposvár, Salgótarján, Veszprém városát.

Ugyanakkor hangsúlyozta azt is: aki megkapta, megkapja az oltást, az se érezze magát még védettnek.

"Ez egy hamis tévképzet, ahhoz hogy a szervezet reagáljon a vakcinára, legalább két-három hét kell"

- tette hozzá.

Közölte azt is, hogy megkezdődött a rendvédelmi dolgozók és a katonák oltása is.

Fotó: MTI/Bruzák Noémi

Az országos tisztifőorvos emellett védelmébe vette a sokat kritizált oltási tervet: Szerinte jó ütemben és folyamatosan halad az oltások beadása, jelenleg elsősorban az időseket és betegeket oltják. Közlése szerint jelenleg van 100 ezer Szputnyik, 120 ezer Pfizer, de még a héten kapnak a háziorvosok 105 ezer AstraZeneca-t is, sőt, utóbbi esetében a hétvégén elmaradt oltásokat is pótolják vasárnapig.

Így utazhatunk Ausztriába

Megváltoznak az Ausztriába történő beutazás, illetve az átutazás szabályai - közölte az operatív törzs ügyeleti központjának vezetőhelyettese.

Kiss Róbert alezredes elmondta: Ausztria - több más európai országgal együtt - Magyarországot is a magas fertőzöttségű országok kategóriájába sorolta. Az osztrák-magyar határszakaszon vizsgálják a Németországba való továbbutazás feltételeit is: ha a célország Németország, és oda a beutazás feltételei nem állnak fenn, már az Ausztriába belépést is megtagadják.

Emlékeztetett: Hétfőtől szigorított szabályokkal mindenhol kötelező lett a maszkviselés. Ennek nyomán az eddigieknél lényegesen több, összesen 504 rendőri intézkedésre volt szükség emiatt. Ugyanakkor kiemelte: ahol eddig nem volt kötelező a maszkviselés, ott a legenyhébb intézkedéssel, figyelmeztetéssel éltek a rendőrök.

Szólj hozzá!

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.

Korpásodás és száraz fejbőr: mi a különbség?

Valószínűleg már találkoztál azzal a kellemetlen helyzettel, amikor a vállaidon fehér pelyhek tűnnek fel, miközben viszket a fejbőröd.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés lesz július 10-én pénteken Győrben és Gönyűn

A szakemberek arra kérik a lakosságot, hogy a kertekben is számolják fel a pangó vizeket, mert ezek ideális szúnyogtenyésző helyek.

Kövesse tárlatvezetéssel a kínai agyagkatonák titkait - nyáron is izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Nyitott tárlatvezetések, különleges kiállítások és állandó tárlatok közül válogathatnak a kultúra kedvelői.

Nem a napot lopják a szombathelyi Dolgozók útjának felújítása közben, csak hát, száradnia kell a betonnak

A kivitelezésért felelős Magyar Közút vezetője avatott be a részletekbe.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 1. rész

A közművelődés nem önálló szakpolitikai fejezetként jelenik meg a TISZA programjaiban, mégis több fontos területen felbukkan: a kultúra, az önkormányzatiság, a civil társadalom, a vidékfejlesztés és a helyi közösségi élet metszéspontjában.

Már a KDNP-nek is kellemetlen a Fidesz

2029-ben már külön pártként indulnának az Európa Parlamenti és az önkormányzati választáson is.

Orbán Viktor kiállt Szakács István mellett

A Védvonal biztosítja az influenszer a jogi védelmét.

Kiderült milyen vendéglátó lesz a szombathelyi Pannónia Házban

A korábban itt üzemelő étterem a Pelikán Hotelbe költözött.

Hogyan érhetjük el a vágyott csúcsélményt?

Eszébe jutott-e már, hogy milyen nagy szerepet játszik a tudatállapot a szexuális élmények megélésében?

Megmutatják a megyei adatok, hol növelik leginkább a halálozást a hőhullámok

A nyugati országrészekhez mértek, kiugró adatot produkál Győr-Moson-Sopron megye.

Pucér képeket ígért bankkártya adatokért cserébe egy sárvári nő

A történet végét valószínű mindenki ki tudja találni.

Saját kisfiát ütötte el tolatás közben egy édesapa, a győri ügyészség megrovásban részesítette

A négyéves gyermek súlyosan megsérült a Mosonmagyaróvár melletti településen történt balesetben, az eljárást végül megszüntették.

Lampionok, hajók, jet-ski verseny és kacsaúsztatás: másodszor érkezik a különleges vízi fesztivál Győrbe július 18-án

A II. Lampionos Hajós Felvonulás látványos programokkal, Európa-bajnoki bemutatóval és jótékonysági eseménnyel tölti meg a város folyóit.