A Győri Fellebbviteli Főügyészség, mint másodfokú ügyészség az elsőfokú ítélet megváltoztatását, a vádlottak bűnösségének kimondását és velük szemben súlyos büntetések kiszabását indítványozza abban az ügyben, amelyben az elsőfokú bíróság a vádlottakat az ellenük emelt vád alól felmentette.
A Szombathelyi Törvényszék a 2020. november 13. napján meghozott ítéletében a három vádlottat az ellenük különösen nagy vagyoni hátrányt okozó bűnszövetségben és üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás bűntette és folytatólagosan elkövetett hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt emelt vád alól – bűncselekmény hiányában – felmentette, a jogi személlyel szembeni pénzbírság kiszabására irányuló indítványt elutasította.
A nem jogerős ítélet szerint a kettő gazdasági társaság között a gépjárművek adásvételei a valóságban megtörtént gazdasági események, az ezekről kiállított számlák (39 db) valós tartalmúak voltak, ekként az állami költségvetés nem szenvedett el 104.780.000 Ft vagyoni hátrányt áfaadónemben.
Az ügyészség szerint a vádlottak felmentése téves, tipikus adócsalási ügyben atipikus ítélet született, amelyhez a tényállás – másodfokon helyes ténybeli következtetéssel kiküszöbölhető – megalapozatlansága és a törvényszék által is elfogadott bizonyítékoknak a megszokottól eltérő, a logika szabályaival merőben ellentétes, életszerűtlen mérlegelése vezetett.
Az ügyészség szerint a kettő gazdasági társaság közül a gépjárművek eladójaként szereplő – semmilyen iratanyaggal nem rendelkező, alkalmazott nélküli, az elkövetési időszakban 200 euróért külföldi állampolgár nevére íratott, majd kényszertörlés alá került – gazdasági társaság III. rendű vádlott ügyvezetősége mellett csupán egy „számlagyár” volt, tényleges gazdasági tevékenységet nem végzett, a nevében kiállított számlák formailag és tartalmilag is hamisak, valótlanok voltak, azok alapján a gépjárművek vevőjeként szereplő gazdasági társaság II. rendű vádlott ügyvezetősége és I. rendű vádlott segítsége mellett áfalevonási jogot nem érvényesíthetett volna.
A másodfokú ügyészség ezért az ítélet megváltoztatását, mindhárom vádlott bűnösnek kimondását, velük szemben végrehajtandó börtönfokozatú szabadságvesztés, mellékbüntetésként közügyektől eltiltás, kettő vádlottal szemben pénzbüntetés, kettő vádlottal szemben gazdasági társaságban vezetői tisztségviselői tevékenység foglalkozástól eltiltás kiszabását, a jogi személlyel szemben pedig pénzbírság kiszabását indítványozza.