Ausztria legnyugatibb régiója hamarosan nyithat

Nagy Donát 2021-03-01 19:29:59
Vorarlberg kísérleti tartomány lesz, és ha nem szabadul el újra a vírus, akkor egész Ausztriában lazítás jöhet.

Az osztrák szövetségi kormány és a szövetségi államok ma Bécsben megállapodtak az első könnyítési lépésekről - írja az ORF Vorarlberg.

Úgy döntöttek, hogy a koronavírus mérséklésének enyhítését regionális szinten kell elvégezni, így a sport, a kultúra és a gasztronómia területén Vorarlberg március 15-től nyithat.

Fotó: Pixabay

A cikk szerint Rudolf Anschober (Zöldek) egészségügyi miniszter az esti sajtótájékoztatón elmondta, hogyan néznek ki a „Vorarlberg kísérleti régióban" az első lépések. Szerinte a tartomány nemcsak az alacsony szám miatt alkalmas erre, hanem földrajzi elhelyezkedése miatt is.

Markus Wallner (ÖVP) kormányzó azt mondta, hogy a fiatalok és a kultúra számára is lehetővé kell tenni a nyitást. Az ország többi részén pedig az a cél, hogy húsvétkor legalább szabadtéri étkezésre legyen lehetőség a vendéglátóhelyeken.

Azt írják, hogy az enyhítés előfeltétele az exponenciális növekedés elkerülése, így húsvétig még tovább szeretnék lassítani a járványt. E célból regionális intézkedéseket fognak hozni a különösen rosszul érintett régiókban, például a Tirolból már ismert kilépési teszteket.

Ezenkívül az FFP2-es maszkok hordási kötelezettségét szintén ki akarják terjeszteni a munkahelyeken is.

Szólj hozzá!

Beelőzték a gyorsétteremben, amitől úgy begőzölt egy férfi Sopronban, hogy egy akciófilmbe képzelte magát

Az egyik sértettet megverte, a másikat pedig kocsija motorháztetején hurcolta. 

Védett madarat ejtett csapdába egy vasi férfi

Az állatorvosi beavatkozás sem segített az állaton. Elpusztult.

Szerinted mi volt a leginkább „rage bait” 2025-ben?

Ez a kifejezés lett az év szava, ami a szándékosan dühöt keltő provokációt jelenti.

Jótékonysággal indult az advent a Győr-Szol telephelyén

A közszolgáltató idén először állított saját adventi koszorút az Orgona utcában.

10-15 százalékkal drágul a karácsonyfa idén

Az aszály és a kártevők növekvő jelenléte ellenére a minőségi hazai fenyők a teljes kereslet 75-80 százalékát fedezhetik.

Bővült az árrés-csökkentett termékek köre

Zsigó Róbert szerint decembertől több alapélelmiszer is olcsóbb lehet a boltokban.

Adót emelt a fideszes többségű sárvári testület

Néhány perccel később pedig már a TISZA-adóval riogattak.

Megkezdődött a facsemeték ültetése a "vasi ezres tűz" helyszínén

Csönge és Kenyeri jövőbeli erdeje kerül a földbe.

Megnyílt az Adventi Jótékonysági Faház Győrben

Idén 19 szervezet gyűjt adományokat.

Vádat emeltek az Audi szakszervezet vagyonából sikkasztó három férfival szemben

Több mint 500 millió forintot nyúltak le négy év alatt.

Megvannak a TISZA Győr-Moson-Sopron megyei országgyűlési képviselőjelöltjei

Diószegi Judit, Néher András, Bóna Szabolcs, Hallerné Nagy Anikó és Porpáczy Krisztina indulnak harcba 2026-ban.

Ősszel is erős maradt és továbbra is húzóágazat a hazai turizmus

Októberben 11 százalékkal nőtt a vendégforgalom Magyarországon a tavalyi évhez képest.

Adót emel a fideszes többségű kőszegi képviselőtestület

Minden érintett adónem közel a duplájára emelkedik.

Új utcanevekről döntött a győri közgyűlés

A város ikonikus alakjairól neveztek el közterületeket.