Végre sikerült bérlőt találni a szombathelyi víztorony kávézójára

Bazsó Bálint 2021-02-16 15:01:00
Sikerrel zárult az Octopus-Víztorony vendéglátó helyiségére kiírt pályázat, a 2021. február 16. határidőig egy vállalkozó jelentkezett a felhívásra. A pályázatot érvényesnek és eredményesnek minősítette a Bíráló Bizottság - közölte kedden az AGORA Szombathelyi Kulturális Központ.

Emlékeztetnek: 2020. január 1-jé óta az Octopus-Víztorony vagyonkezelői és közművelődési feladatait is az AGORA látja el.

Mint írják: az épület a 2020-as esztendővel nemcsak új üzemeltetőt, hanem megszépült külsőt és belsőt, valamint új funkciókat is kapott: földszintjén a többi között kávézónak alkalmas teret alakítottak ki.

A vendéglátóhely bérbeadására az AGORA először tavaly nyáron írt ki nyilvános pályázatot, amely akkor eredménytelennek bizonyult, másodszor pedig formai okok miatt nem tudtak nyertest hirdetni.

Nem csak a szombathelyi víztorony kávézóját nem akarja kivenni senki, de a Sportkomplexum büféjére sincsen jelentkező

Pályázatot írt ki a Haladás Sportkomplexum Fejlesztő Nonprofit Kft. a létesítmény kávézójának és büféinek bérlésére. A két pályázat benyújtásának határideje 2020.08.31. volt. A kávézó bérlésére két ajánlattevő nyújtott be anyagot, míg a sportcsarnok büféire nem érkezett ajánlat - tájékoztatta szerkesztőségünket a cég.

A harmadszorra meghirdetett pályázati eljárás során egy vállalkozó jelezte szándékát a bérlésre, a benyújtott dokumentumot a határidő lejártát követően Bíráló Bizottság értékelte.

A Bíráló Bizottság döntése alapján az ismételt felhívás eredményesnek bizonyult: a pályázó, a Toronyőrök Gastro Kft.  2021. március 1-től határozott ideig, 10 évig bérelheti az Octopus-Víztorony épületének kávézóját.

 

Szólj hozzá!

Lássuk be! Néhány felfestett fehér csík még senkinek nem mentette meg az életét

Egy szombathelyi tragédia kapcsán lángoltak fel az indulatok egy gyalogátkelőhellyel kapcsolatban.

Vigyázat! - már a Magyar Vöröskereszt nevében is megpróbálnak lehúzni a csalók

Telefonon próbálkoznak, a szervezet figyelmeztet, hogy ők sosem gyűjtenek ily' módon. 

Mosonmagyaróváron szinte ingyen lesz a buszbérlet - 100 és 200 forint havonta

Február elsejétől a helyi járatokon diákoknak és felnőtteknek is jelképes havi bérletet vezetnek be.

Közel 23 ezerszer intézkedtek tavaly a szombathelyi városrendészek

2200 lakossági bejelentés érkezett a hatósághoz. Ez 200 több, mint 2024-ben.

Gyógyszertámogatás, akadálymentesítés és orvosi időpontfoglalás is vitát váltott ki a győri Humánszolgáltatási Bizottság rendkívüli ülésén

Az Idősbarát Győr koncepcióról folyt a vita, és döntöttek a Győri Filharmonikusok többletbevételéről is. 

Íme a hétvégi győri programok

Rengeteg szórakoztató és kulturális esemény várja a kimozdulni vágyókat.

7 új buszvárót telepítenek Szombathelyre

Ne kelljen már ázni, fázni a buszra várva.

Rangos díjakat adtak át a Győri Városházán a Magyar Kultúra Napján

A város kulturális életének meghatározó szereplőit, alkotóit és közösségépítő szakembereit köszöntötték.

Miért hódítanak a gyorsrögzítős biciklis táskák?

A kerékpározás során folyamatosan igény van az innovációra, különösen praktikus megoldások terén.

Zsirai Dóra kapta idén a szombathelyi önkormányzat Kiemelkedő Kulturális Munkáért–díját

Fazekas Gábor, Szekér Tamás, és a TDK is a kitüntetettek között van.

Tél tábornok kicsit lazít a hétvégén

Csapadékosabb, enyhébb idő jön a következő napokban. 

Dobrev Klára szerint az Európai Parlamentben összenőttek a magyar jobboldali pártok

Egy oldalon a jobboldal - mondja a baloldal egyik utolsó mohikánja. 

Hiába kérdeztük, nem nyilatkozott Máhr Tivadar a hajnali fürdő látogatásairól

A sárvári alpolgármester azt mondta, küldjük meg írásban a kérdéseinket, csakhogy azokat már 2 hete megküldtük, de válasz eddig nem érkezett.

Korcsolyapálya lehet idén decemberben a körmendi Fő téren

A pályázatot a város képviselő-testülete támogatta, most a minisztériumon a sor.

Hétvégi programokat ajánlunk Győr környékén

Önvédelem, disznótor, borkóstoló, tűzzománcozás, és még egy csomó minden más. 

Pintér Bence: „most már biztos vagyok benne, hogy valami nincs rendben az önkormányzati cégek pénzügyeivel”

A Fidesz-KDNP nem támogatta, hogy a polgármester betekinthessen az önkormányzati cégek gazdasági ügyeibe.