Megszólalt a Pedagógusok Szakszervezete a győrszentiváni Váci Mihály Általános Iskola bencéseknek való átadása ügyében

Papp László Tamás 2021-01-22 10:38:00
A PSZ megyei szervezetének elnöke szerint nem ördögtől való gondolat, de nem akarja a diákokat, a szülőket és a tanárokat sem kihagyni a döntésből.

Január 20-án számoltunk be arról: átadnák a bencés szerzetesrendnek a győrszentiváni Váci Mihály Általános Iskola működtetését. Cikkünkben idéztük Kropfné Knipp Mária intézményvezető szülőkhöz írt levelét, megszólaltattuk Dr. Sik Sándor helyi kormánypárti önkormányzati képviselőt, a tankerülethez válaszát is közültük, s persze a szerzetesrend véleményét is tudakoltuk, de utóbbiak egyelőre nem akartak nyilatkozni.

Átadnák a bencés szerzetesrendnek a győrszentiváni Váci Mihály Általános Iskolát

Birtokunkba jutott egy levél, amelyből kiderül: átadnák a bencés szerzetesrendnek a győrszentiváni Váci Mihály Általános Iskola működtetését. Mint arról Kropfné Knipp Mária intézményvezető levelében beszámolt, tavaly decemberben, valamint idén január 11-én Hardi Titusz, a Pannonhalmi Főapátság oktatási igazgatója felkereste az iskolát, mivel a bencés szerzetesrend 2021. szeptember 1-től visszavenné azt.

A Pedagógusok Szakszervezetét is megkérdeztük, az érdekképviselet megyei elnöke alábbi nyilatkozatot juttatta el szerkesztőségünkhöz:

„Az említett intézmény falai között egy magas szervezettségű alapszervezet működik. Az iskolájukhoz és településükhöz lojális kollégák alkotják, ezért nyilatkozni nem kívánnak a kialakult helyzettel kapcsolatban, mivel úgy érzik, hogy egyenlőre nem rendelkeznek kellő ismerettel egy átfogó, végiggondolt vélemény kialakításához.” - szól a közlemény.

„A Pedagógusok Szakszervezete Győr-Moson-Sopron Megyei Szervezetének véleménye az, hogy minden lényeges változás, ami a társadalom, a lakosság és az iskola életét döntően befolyásolja, az csak megfelelő tájékoztatás, előkészítés mellett, az érintettek érdekének, véleményének teljes figyelembevételével történhet!” - hangsúlyozzák.

Azt is hozzátéve: „A fenntartóváltás sokszor előnyös helyzetbe hozza az érintetteket, nem ördögtől való gondolat. Az sokkal inkább problémát jelent, ha mindez a diákok, szülők és tanárok akarata ellenére menne végbe, a fejük felett dőlne el. Kellő körültekintést és az érintettek iránti tiszteletet várjuk el a döntéshozóktól: Magyarország Kormányától, a Pannonhalmi Bencés Főapátságtól és Győr Megyei Jogú Város Önkormányzatától.”

– fogalmazott Neubauer Tamás, a Pedagógusok Szakszervezete Győr-Moson-Sopron Megyei Szervezetének elnöke.

A későbbiekben a tervek szerint lesz egy szülői fórum, ahol a szervezetesrend képviselője tájékoztat az ügyben, utána pedig a szülők szavazhatnak, támogatják-e a fenntartóváltást.

Szólj hozzá!

Elkészült az új szombathelyi egyházmegyei bölcsőde

720 millió forintba került. Az unió és az állam felesben fizette a költségeket.

Néher András Marcalvárosból Londonig jutott, de visszahozta magával a tenni akarást a győri régióba

A TISZA jelölt saját családján keresztül is érzi a térség minden problémáját, és azt, hogy itt az ideje a változásnak.

Diószegi Judit évtizedek óta a gyerekekért, a közösségekért és Győrért dolgozik

Elhivatott lokálpatriótaként javítaná ki a rendszerváltás hibáit. 

„A szeretet nem fáj” – Borsi Róbert a nők elleni erőszakról posztolt

Vannak alkalmak amikor a képviselő minden szavával egyet lehet érteni. 

Újabb öreg harcost küld nyugdíjba Orbán - Vigh László helyett Szilasi Gábort indítja a Fidesz Zalaegerszegen

Vigh 3 cikluson keresztül volt a Zala 01-es választókerület parlamenti képviselője.

Jogtalanul végzett ügyvédi tevékenységet egy nő Győrben

Ruhaneműk értékesítésével csalást is elkövetett.

Légimentő-bázist hoznak létre Nyugat-Magyarországon

A Parlament Népjóléti Bizottsága egyhangúlag szavazta meg.

Az MNB megszüntette a Magyar Péter ellen indított eljárásokat

Újabb fideszes hazugság dőlt meg: a Tisza elnöke sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követett el. 

Matthias Zollner az Egis Körmend régi/új vezetőedzője

Kocsis Tamás és Érsek Marcell segítik Zollner munkáját.

Kamionja ajtajával mattolta a kerékpárost a külföldi sofőr Győrben

A figyelmetlen mozdulat során a sértett nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett. 

Mosonmagyaróváron Kapolka Judit és Porpáczy Krisztina folytathatja a Tisza előválasztás következő fordulójában

Molnár Ferenc ugyan nem jutott tovább, de a szerepvállalásáért jár a köszönet. 

Hallerné Nagy Anikó és Szabó Éva léphet tovább a Tisza előválasztás második, soproni körébe

Varga Szabolcs Gábor részvételét is köszöni a közösség, munkájára továbbra is számítanak.