EMMI: január 4-én költöztek be a diákok a Nyugat-Magyarországi Utánpótlás-Nevelési Centrumba

Farkas Bazsi 2021-01-16 16:43:00
Mi hiába kérdeztük a bérlő Illés Akadémiát és a tulajdonos BMSK-t, nem kaptunk választ.

A héten futottunk falnak akkor, amikor megpróbáltunk választ kapni a Nyugat-Magyarországi Utánpótlás-Nevelési Centrummal kapcsolatban. Pusztán arra voltunk kíváncsiak, hogy mikor vette birtokba a közel 6 milliárd forint közpénzből felhúzott épületet az Illés Labdarúgó Akadémia. 

Elsőként az akadémiát kerestük, akik azzal pattintottak le, hogy keressük az épület tulajdonosát a BMSK-t. Írtunk az állami cégnek is, onnan pedig azt a választ kaptuk, hogy nem illetékesek. 

Mivel sem a bérlő, sem a tulajdonos nem válaszolt kérdésünkre, gondoltam terepre megyek és személyesen próbálok meg információt kérni az Akadémiától. A Centrumban találkoztam is Kóbor Lászlóval, az Illés Labdarúgó Akadémiát üzemeltető Illés Sportalapítvány kuratóriumi elnökével. 

Hiába kérdeztem, Kóbor nem válaszolt, csak azt hajtotta, hogy a BMSK a nyilatkozatra jogosult. 

Hogy kerek legyen a történet ott jártam másnapján megjelent egy írás a megyei napilapban, ahol Illés Béla, mint az Akadémia illetékese nyilatkozott az épület birtokba vételéről.

Szerkesztőségünk panaszt nyújtott be az alapvető jogok biztosához, hogy vizsgálja ki történt-e hátrányos megkülönböztetés, és sérült-e az egyenlő bánásmódhoz fűződő jogunk.

Ungár Péter, a Vas megyei LMP országgyűlési képviselője még tavaly nyújtott be írásbeli kérdést az Emberi Erőforrások Minisztériumához, amivel azt kérdezte, hogy mikor készül el a Nyugat-Magyarországi Utánpótlás-Nevelési Centrum.

A napokban érkezett válaszból kiderül, hogy az épület teljes egészében elkészült, 2021. január 4-én költözött be az Akadémia. 

Szólj hozzá!

Fedezd fel a vetex anyagok sokoldalúságát!

Amikor ruhák vagy textíliák tervezésébe kezdesz, talán eszedbe sem jut, hogy milyen fontos szerepet játszanak a vetexek. Ezek az anyagok akkor mutatják meg igazi erősségeiket, amikor megfelelő tartást szeretnél adni a készülő ruhadaraboknak.

Újabb letartóztatás a Szőlő utcai javítóintézetben történt bántalmazások ügyében

Egy további személy egy hónapig tartó letartóztatását rendelte el a Budai Központi Kerületi Bíróság Szőlő utcai ügyben.

Megdöbbentő, eltitkolt jelentésről beszélt Magyar Péter, amit még ma nyilvánosságra fog hozni

Az állami gondozásban élő gyermekeket érő visszaélésekről készült, eddig nyilvánosság elől elzárt dokumentumról számolt be a TISZA Párt elnöke.

A Nemzetgazdasági Minisztérium szerint míg Brüsszel a multikat védi, addig a kormány az árrés-stopot

Az Európai Bizottság bírálata ellenére a kabinet meghosszabbította és kiterjesztette az intézkedést.

Rekordmennyiségben ajánlunk programot a hétvégére

Advent harmadik hetében is van mit csinálni Győrben. 

Győri ovisok kreativitását díjazták a „Passzold vissza, tesó!” kihíváson

A környezettudatosság és közösségi szemlélet kapott főszerepet.

Iskolák kapták idén a Baross Gábor-díjat Győrben 

A polgármester szerint Győr jövője az iskolákban, a megfizethető lakhatásban és a helyben maradó forrásokban van. 

A legjobb hatóanyagok a fiatalos bőrért

Az idő múlásával a bőr állapota természetesen változik, de sokan keresnek hatékony módszereket az öregedés jeleinek lassítására.

Újabb letartóztatások történtek a Szőlő utcai bántalmazási ügyben

A bíróság három gyanúsított előzetesét rendelte el - a hatóságok szerint a bizonyítást veszélyeztetné, ha szabadon maradnának.

Bebes István főkonzulként már Németországban képviseli a magyarokat

Ősszel vette át a hivatalt, és a magyar-német műanyagipari szektorral kapcsolatos meglátásait is megosztotta Körmend korábbi polgármestere.

Magyar Péter: „nem leszünk cinkosok, nem fogjuk magukra hagyni ezeket a gyerekeket”

A TISZA Párt elnöke szerint rendszerszintű kudarc áll a bántalmazási botrányok mögött, és nem csak a javítóintézetekben van jelen a probléma.

Elindult Győrben az idei ebösszeírás

Oltásnak, chipnek lennie kell, és be kell jelenteni minden, a kutyát érintő változást.

Győr környéki programok a hétvégére

Advent harmadik hétvégéjén sem kell otthon kuksolni.

Több lépcsőben emelkedik az alanyi adómentesség bevételi határa

2026-tól évről-évre nő a keret, egyszerűbbé válhat a kisvállalkozások adózása.

Hogyan váljék gördülékeny folyamattá a vállalkozásod vezetése?

Manapság a sikeres vállalkozások számára a hatékonyság és az ügyfélkapcsolatok minősége kulcsfontosságú. A modern technológiai megoldások révén a cégek könnyebben kezelhetik napi feladataikat, és több időt fordíthatnak a stratégiai tervezésre.