Egy csütörtöki utasítás szerint a Semmelweis Egyetem kétnaponta gyorstesztre kötelezi azokat a dolgozóit (függetlenül attól, hogy egészségügyi dolgozó vagy sem), akik részt vesznek a betegellátásban, és nem kérnek koronavírus elleni védőoltást.
Az utasításról beszámoló Index szerint a folyamatosan tesztelés csak arra nem vonatkozik, aki volt koronavírus-fertőzött az elmúlt 6 hónapban. A hallgatóknak azonban elegendő heti rendszerességgel teszteltetniük magukat. Az utasítás a magyar és külföldi hallgatókra is vonatkozik. Tesztelnek minden egyes beteget is, amikor felveszik őket.
Mindent el kell követnünk, hogy munkatársaink lehetőleg 100 százalékban vegyék fel az oltást
– fogalmaztak.
Szólj hozzá!
A kárpit megfelelő tisztítása
Az otthoni rend fenntartása sokak számára a porszívózásban, portörlésben és időnkénti felmosásban merül ki, ám vannak felületek, amelyek ennél jóval összetettebb figyelmet igényelnek.