Nem ad több pénz az ETO focicsapatának Győr, Hannich Péter lesz az új sportigazgató

Pintér Bence 2020-03-06 11:35:00
A polgármester állítólag azt mondta a tulajdonosnak, hogy az ETO focistái nem tudnak a városért küzdeni. Személyzeti tanácsait azért megfogadták, Hannich Péter veszi át a klub irányítását. Közben úgy tűnik, hogy a kormánypárti Kisalföld először törölte a fideszes polgármester kommentjét.

Új klubvezetés érkezik a másodosztályú, a tavaszi szezonban eddig nem túl sikeres ETO FC Győrhöz, miután a tulajdonos Mányi József Dézsi Csaba András polgármester tanácsát megfogadva Hannich Pétert és stábját szerződteti a klubhoz, Kondás elemér távozni fog – derült ki a Kisalföld interjújából. Az interjú mindössze azért furcsa, mert abban ugyan elég komoly mondatokat tulajdonítanak a polgármesternek, az interjú mellett azonban őt konkrétan nem szólaltatták meg, tehát a Kisalföldből nem derül ki, hogy tényleg az hangzott-e el, amit a klubtulajdonos mond.

Mindenesetre az kiderült, hogy a város nem ad több pénzt a csapatnak, mert nem jut rá.

Mányi 2017 végén vette meg a csapatot az összeomlás szélén álló csapatot, és abban egyezett meg Borkai Zsolt akkori polgármesterrel (Fidesz), hogy annyi támogatást kap a csapat, mint addig, és hogy nem lesz rajtuk pár évig kényszer azt tekintve, hogy feljussanak az NB I-be. Az első évben százhuszonhét-, a másodikban százhatvanötmillió forintot kapott is a csapat.

Most az új polgármester, Dézsi Csaba András az interjú szerint azt közölte Mányival, hogy „a város nincs abban az anyagi helyzetben, hogy tovább támogassa az ETO-t”. Ezen felül Mányi szerint a beszélgetésen részt vett Petrov Iván sportért felelős polgármesteri biztos is, aki elmondta: „a város ettől az évtől csak az élsportot kívánja támogatni, de a magyar foci nem tartozik ebbe bele, mert szerinte az élsportoló az, aki a napjának a nagyobb részét tölti felkészüléssel, mint pihenéssel, a futballisták pedig nem ezek”.

A klubtulaj szerint a polgármester azt is mondta, hogy „az ETO-nál különben sem mennek jól a dolgok, a játékosokban nincs szív és nem tudnak Győrért küzdeni”.

Mányi elmondta: felajánlotta, hogy eladná a klubot a városnak, de erre a polgármester nem volt nyitott, és olyan győri befektetőről sem tud, aki felvásárolná a tulaj szerint egyébként rendezett anyagi helyzettel rendelkező klubot.

Úgy tűnik, a Kisalföld eltüntette a polgármester kiegészítő kommentjét

Mivel a cikkből nem volt világos, hogy a Kisalföld megkereste-e a polgármestert az ügyben azzal kapcsolatban, hogy tényleg ezeket mondta-e Mányinak, ezért megkerestük a polgármesteri hivatalt, ahol megtudtuk: bár az idézetek nem pontosak, de lényegileg hasonló hangzott el a felek között.

Arról is értesültünk, hogy a polgármester pont kommentelt is a Kisalföld Facebook-oldalán a cikk alá, ezt a kommentet azonban nem találtuk ott, úgy tűnik, hogy a lap törölte a városvezető hozzászólását,

persze az is lehet, hogy más okból tűnt el. Mi azonban szereztünk róla képernyőmentést, mutatjuk:

Szólj hozzá!

Tóth Péter lett Győr harmadik alpolgármestere

Három a magyar és a győri igazság: harmadszori nekifutásra lett a polgármester harmadik jobbkeze a korábbi kabinetvezető. 

NER cégkapcsolatok számokban: 1866 cég, a teljes hazai gazdaság profitjának 10%-a és több, mint 8400 milliárd forint közbeszerzés

Az elmúlt 16 évben felépült Magyarország egyik legdurvább üzleti-politikai hálózata. A kérdés ma már nem csak az, hogyan jutott idáig, hanem az, hogy mi történik vele egy új korszakban.

Breaking: a 2024-es “bosszú-SZMSZ” után, új szervezeti és működési szabályzata van Győrnek

Lesz végre harmadik alpolgármester, több forrás fölött rendelkezhet az önkormányzat, és nagyobb beleszólása lesz a városi cégek ügyeibe.

A hőségben is odafigyel dolgozóira a GYHG

Ivóvízzel, hűtőládákkal, klimatizált pihenőhelyiségekkel és további munkavédelmi intézkedésekkel segíti munkatársait a nyári kánikulában a hulladékgazdálkodási társaság.

Szerelmet színlelt, és megpróbálta kiforgatni mindenéből áldozatát egy körmendi nő

A sértett férfi egy több mint 43 millió forint, és egy 27 millió forint értékű ingatlant ajándékozott a nőnek és a fiának.

Lovas felvonulással indulnak a Szent László Napok Győrben

Szombat délelőtt hetven lovas és százötven hagyományőrző idézi meg a lovagkirály korát, a felvonulás idején több belvárosi utcában forgalmi torlódásokra kell készülni.

Ezt is megértük: benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot

Az előterjesztés teljes körű iratfelülvizsgálatot, szakértői kontrollt és a titkosszolgálati múlt feltárásának felgyorsítását célozza.

Másfél hónapra lezárják a Zrínyi út egy szakaszát - nagy felújítás kezdődik a Győr-Nádorvárosban

Burkolatcsere és közműfelújítás miatt július 6. és augusztus 19. között jelentős forgalmi változásokra kell készülni a vidéki buszpályaudvar szomszédságában.

A modern mosdók gépi evolúciója

Az innováció korában a mosdók már nem csupán a higiénia kérdését szolgálják, hanem komplex élményt kínálnak. Ezt a trendet a nagy forgalmú létesítmények, mint például egy szálloda vagy bevásárlóközpont egyaránt magukénak érzik.

Meghosszabbították a hőségriasztást, szombattól pedig a III. fokú figyelmeztetés lép életbe

Az országos tisztifőorvos június 30-ig hosszabbította meg a másodfokú hőségriasztást, a hétvégétől pedig már a legmagasabb fokozat lesz érvényben az ország egész területén.

Fontos: menetrendváltozás lesz a győri vasútvonalakon

Június 27. és július 3. között több távolsági és regionális járat közlekedése módosul karbantartási munkák miatt.

Lovagok, solymászok és tüzes bemutatók – hétvégén Szent László Napokat tartanak Győrben

Június 27. és 28. között ismét benépesül az Aranypart, ahol két napon át a középkor világa elevenedik meg. 

Megosztva lettek gólkirályok, a Sárvár FC játékosa mégsem kapott serleget

A Király SE játékosa azonban kapott trófeát. Frissítve.

Az Országgyűlés elfogadta a hatósági üzemanyagár megszüntetéséről szóló törvényt

Ugyanakkor rendkívüli helyzetben a kormány később ismét beavatkozhat a piaci árakba.

Lézeres szemműtét kockázatok és mellékhatások: mire számíthatsz a felépülési idő alatt?

Egyre többen döntenek a lézeres szemműtét mellett, hiszen a modern technológiáknak köszönhetően a beavatkozások gyorsak, biztonságosak és rendkívül hatékonyak.