Megalakult a győri önkormányzat környezetvédelmi bizottsága

ugytudjuk.hu 2020-03-01 15:11:00
20 millió forintból klímastratégia készül, március végén környezetvédelmi meglepetésintézkedéssel áll elő a polgármester.

Ilyen Győrben még nem nagyon volt: a januárban megválasztott polgármester, Dézsi Csaba András javaslatára külön környezetvédelmi bizottság alakult az önkormányzatban, ami a héten már meg is tartotta első ülését. A bizottságot a fideszes dr. Szálasy László vezeti, képviselő tagja Bárány István (független) és Sík Sándor (Fidesz),  nem képviselő tagjai Fekete Mária és Markó-Valentyik Anna.

A környezetvédelem eddig hangsúlyos szerepet kapott a az új polgármester alatt, a közgyűlés januári ülésén határoztak a marcalvárosi Kiserdő ligeterdővé minősítéséről, illetve arról, hogy megkezdjék a Püspökerdő helyi jelentőségű természetvédelmi területté nyilvánítását – mindkét ügy fontos pont volt az ellenzéki polgármesterjelöltek programjában is.

Markó-Valentyik Anna, a Vaskakas Bábszínház művésze, zöld aktivista a GyőrPlusz szerint nagy reményekkel tekint a bizottsági munka elé. „A környezetvédelem mindannyiunk közös ügye, ezért fontos szerepe lesz a jó kommunikációnak és nagy hangsúlyt kell fektetnünk a lakossági szemléletformálásra is.” – mondta. Hozzátette, Győrben eddig is voltak jó kezdeményezések, amelyek közül példaként a GyőrBike rendszert és a fásítási programot említette.

A frissen elfogadott költségvetés alapján 20 millió forintból készül mindeközben a város klímastratégiája,

a költségvetés elfogadása utáni sajtótájékoztatón pedig az is kiderült, hogy Dézsi Csaba András további zöld javaslatokkal áll majd elő a március végi közgyűlésen: a polgármester erről egyelőre nem árult el többet, de kiemelte, hogy nagy jelentőségű intézkedésről van szó.

Szólj hozzá!

Három új értékkel bővült a Győri Értéktár

A Czuczor Gergely Bencés Gimnázium és Kollégium, a Hazánk folyóirat és a Rába vállalat is bekerült a város hivatalos értéktárába.

Eddig 35 és fél millió forintot költött el Szombathely az azbeszt helyzet kezelésére

A költségek 90%-át térítheti meg az állam. Az önkormányzat újabb finanszírozási kérvényt nyújt be.

Több buszjárat menetrendje is változik Győrben, egy megálló végleg megszűnik

Az Ipari Park térségében felújítás miatt terelik a járatokat, a Fehérvári úton pedig új közlekedési rend lépett életbe.

Hirdetésben keres gyermek háziorvost Kőszeg

Legalább 4 év szolgálat esetén ingyen kap egy lakást a leendő doktor.

Mészáros Lőrinc a leggazdagabb magyar az idei százas listán is

A második Csányi Sándor, a harmadik Felcsuti Zsolt.

Az okos sütés lehetőségei: modern konyhai megoldások

Elgondolkodtál már valaha azon, hogy a modern konyhai technológiák milyen változásokat hoznak a mindennapi életbe? Az energiahatékonyság és az innováció tökéletes párosának tűnnek, különösen, amikor mai sütőkről van szó.

Mondja meg ön, hogy mire lenne szüksége Győrnek - lakossági kérdőívvel tervezik a város jövőjét

Június végéig várják a városlakók javaslatait a következő évek fejlesztéseiről.

A kínai agyagkatonáktól a Múzeumok Éjszakájáig – mozgalmas hét várja a látogatókat a Rómer Múzeumban

Tárlatvezetések, kiállítások és a Múzeumok Éjszakája programjai is szerepelnek a következő napok kínálatában.

Balesetet okozott, elhajtott, majd a rendszámokat is leszerelte egy sofőr Győr mellett - az ügyészség most vádat emelt ellene

A rendőrök a kocsiban felejtett személyi igazolványa alapján azonosították a cserbenhagyó férfit.

Feloszlatta magát a gersekaráti képviselő-testület 

Időközi választás jön a településen.

Napóleon ismét bevonult Győrbe

Több mint száz hagyományőrző idézte fel a város 1809-es ostromának eseményeit.

Megvannak Győr-Moson-Sopron vármegye kedvenc tesitanárai

Három pedagógus kapta meg a K&H mozdulj! az év kedvenc tesitanára elismerést a vármegyei szavazás után.

Media1: A Vas Népe és a Kisalföld is megmarad napilapnak

A Magyar Nemzet napilapként megszűnik, hetilapként üzemel tovább.

Milyen kép alakult ki az emberekben a kannabiszról?

A kannabiszról sok embernek még ma is elsősorban a bódulat, a tudatmódosító hatás és a jogszabályok által korlátozott használat jut eszébe.

Sétabottal ütötte meg utastársát egy győri buszon egy férfi - vádat emeltek ellene

Egy hátizsák miatti szóváltás fajult tettlegességig, az ügyészség felfüggesztett szabadságvesztést indítványozott.

Sporttal és kulturális programokkal erősítették az elfogadást az I. Combinated Leasures rendezvényen, Győrben

A közösség erejét ünnepelték ezzel a Városház téren - Balog Farkas Renáta szerint fontos, hogy az atipikus fejlődésű gyermekek minél láthatóbbá váljanak.

Új plébános kerül a szombathelyi Kálvária templom élére

Perger Gyula atya lesz a Herényi Plébánia plébánosa. Személyi változásokat jelentett be a Szombathelyi Egyházmegye.

Széchenyi Egyetem: oktatási célokat szolgál jelenleg a vitnyéd-csermajori ingatlan

A Belügyminisztérium és az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság arról tájékoztatta az egyetemet, hogy az ott 2022 óta ideiglenesen elhelyezett ukrajnai menekültek által okozott károk helyreállítása, valamint a további állagromlás megelőzése érdekében szükséges felújítási munkálatokat kíván végezni.

A japán minimalizmus és a skandináv dizájn találkozása

A lakberendezés egyik legérdekesebb stílusa jelenleg a Japandi, ami a japán és skandináv irányzatok tökéletes uniójaként ismert.