Sok turista szeretne pontos képet alkotni egy-egy célországról az utazás tervezésekor, a brit kormány pedig egy kérdezz-felelek lehetőséget tart fenn, ahol érdeklődhetnek a legfontosabbakról. Persze, hogy kinek mi a fontos, az már más kérdés. A turisták egy része ugyanis elképesztő hülyeségeket tis tudnak kérdezni, ebből közölt egy válogatást a brit külügy.
A legsúlyosabb kérdést a minisztérium szerint az Egyesült Államokból tették fel, hogy az idén ki nyerte a BBC televízió Strictly Come Dancing címmel évente megrendezett, celebeket felvonultató, rendkívül népszerű táncversenyét. Ennél azonban nekünk vannak nagyobb kedvenceink:
- Egy férfi azt kérdezte a Foreign Office ügyeletesétől, hogy hova küldhet egy másfél méteres fadarabot, amelyet a tengerparton talált, és amelyről az a meggyőződése támadt, hogy egy XVIII. századi brit hadihajó maradványa.
- Olaszországban egy brit állampolgár esküvője megszervezésével kívánta megbízni a római brit nagykövetséget, egyben azt is kérte, hogy a diplomáciai képviselet javasoljon egy jó virágboltot, és szerezzen neki "belépőjegyet" a pápához.
- A Kanári-szigetekről azzal telefonált egy brit turista, hogy a külügy eszközöljön ki számára egy másik szállodai szobát, mivel eredeti szobájába "betört" egy kóbor macska és az ágyra pisilt.
- Egy férfi azt kívánta megtudni a londoni külügyminisztériumtól, hogy élnek-e vámpírok Lengyelországban. Egy kengyel nő még az első randevú előtt tudni akarta az ő vércsoportját egy online társkeresőn.
- Kuvaitban valaki kutyakölyköket ajánlott fel ingyen a helyi brit nagykövetség munkatársainak.
- Bangkokból azzal a kéréssel telefonált egy férfi, hogy a minisztérium vegye fel a kapcsolatot az ő nevében egy helyi masszázsszalonnal, mivel a masszázs közben elaludt, és emiatt úgy érzi, hogy nem köteles kifizetni az intézmény által kért díjat.
- Delhiből azt akarta megtudni egy telefonáló, hogy hány órakor nyit a helyi brit diplomáciai képviselet, mert úgy hallotta, hogy ott vegetáriánusok számára is megfelelő virslit árulnak, és szeretne belőle vásárolni.
A brit külügyminisztérium szóvivője a kivonatos összeállításhoz fűzött kommentárjában hangsúlyozta: a tárcához az idén több mint 330 ezer hívás futott be olyan brit állampolgároktól, akiknek valóban segítségre volt szükségük. Közülük 3400-an kórházba kerültek, 4900-at pedig őrizetbe vettek külföldön.
via MTI