Felülvizsgáltatná a kilakoltatásokat a DK

Unyatyinszki György 2018-09-24 17:37:00

A Demokratikus Koalíció parlamenti eseti bizottság felállítását kezdeményezi, hogy annak segítségével állítsák meg a "kilakoltatási válságot".

Székely Sándor, a DK frakciójának tagja hétfői, budapesti sajtótájékoztatóján azt mondta, hogy a testületbe a parlamenti pártok civil szervezetek tagjait is delegálhatnák, mert a problémát csak egy átfogó párbeszéddel lehet megoldani. A képviselő arra kérte a kormánypártokat és az ellenzéket, hogy mindannyian támogassák a bizottság felállítását – írja az MTI.

A Szolidaritás Mozgalom elnöke azzal indokolt: a kormány meghirdette a családok évét, de ez sajnos arról szól, hogy a "magyar rendőrség segítségével hogyan lakoltatják ki" azokat, akik nem tudják fizetni a lakáshiteleiket. Jelenleg 250 ezer olyan hitelről tudnak, amelyet több mint hat hónapja nem fizetnek, vagyis a következő hetekben és hónapokban a lakosságnak több mint az egytizede veszítheti el lakását - közölte.

Szombaton egyébként immár nyolcadik alkalommal rendezik meg a Lakásmenetet a fővárosban, a Város Mindenkié civil szervezet idén a különösen a kilakoltatásokra igyekeznek felhívni a figyelmet.

Törvénytelen, mégis kizárják a családos albérlőket a hirdetésekben

Naponta százszámra jelennek meg az országban albérlethirdetések, jellemzően nyár végén pezseg a legjobban az albérletpiac. Törvényszerű lenne, hogy a tapasztalható hatalmas kínálatban mindenki a számára megfelelő albérlethez jut, azonban potenciális albérlők egy csoportja jelentős hátrányban vannak: a családosok. A hatályos jogszabályok és a hatósági gyakorlat azonban azt mutatja, hogy a családosok hirdetésbeli kizárása jogellenes.

Szólj hozzá!

Lejárt számláik kifizetésére nyert pályázaton pénz Kőszeg, és Csepreg

Ágh Péter nem felejtett el pózolni egyik település polgármesterével sem.

Ha kimozdulnál a hétvégén Győrből, mutatjuk mit csinálj!

Lemezbörze, power-jóga, mini disco, újjászületés - hogy csak a legjobbakat említsük. 

Magyar Péternek sikerült, amit Orbán meg sem próbált - szóra bírta Robert Ficot a Beneš-dekrétumok ügyében

A szlovák elnök nyíltan magyarellenes választ adott, a magyar kormányfő pedig hallgat.

Megölte és feldarabolta a saját édesapját egy férfi, maradványait pedig lehúzta a vécén

Röviddel az apa halála után a házaspár a közös gyermekükkel együtt beköltözött az elhunyt házába, a tulajdonában lévő tárgyakat pedig értékesíteni kezdte, zálogba adta és a személygépkocsiját is használatba vette.

Nemzeti Petíciót indít a kormány

A téma az EU Ukrajnának adott támogatása.

Hólapát volt, szakmai vita alig - Pintér Bence elmondta, miről kellett volna szólnia a bizottsági ülésnek a győri városházán

A polgármester szerint a hóhelyzet valódi tanulságai elsikkadtak a politikai akciózásban.

Számlagyárat számoltak fel Szombathelyen

Üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás bűntette és hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt emeltek vádat két férfival és egy nővel szemben.

Számoljuk együtt a fülesbaglyokat!

Tavaly 1300 példányt számoltak össze megyénkben az önkéntesek. 

Az aHang szerint Rogán Antal minisztériuma jogsértő módon hallgat a legutóbbi nemzeti konzultáció milliárdos költségeiről

Miközben 10-ből 6 ember úgy gondolja, hogy a kormány simán csak politikai kampánycélra használta a felmérést.   

12%-kal vezet a TISZA a Fidesz előtt a biztos pártválasztók körében

A Medián januári mérése alapján 51%-on áll az ellenzéki kihívó.

Újabb 50 millió forintos támogatás kap a körmendi tanuszoda

A létesítmény fejlesztésére tavaly is ekkora összeget szánt a Honvédelmi Minisztérium.

200 ezer forint átlagosan a lakbér Győrben

Ezzel lakhatási szempontból szinte a legdrágább város.

Ónos eső bénítja Győrt - óvatosságra int a polgármester

Pintér Bence azt kéri, csak akkor induljunk útnak, ha feltétlenül muszáj.

Rendkívüli közgyűlést tart a RÁBA Nyrt. január végén

Alapszabály-módosításról, vezetőváltásról és saját részvények vásárlásáról is dönthetnek.