Hét évre mehet börtönbe egy orosz alpolgármester, mert kritizálta az ukrán háborút

Vágvölgyi Bálint 2022-07-08 15:34:50
Ő az első orosz állampolgár, akit hosszú börtönbüntetésre ítéltek az agressziót követő törvénymódosítás nyomán, aminek egyetlen célja, hogy miden kritikus hangot elnémítson.

„A civil társadalomnak mindent meg kell tennie a békéért és az orosz csapatok visszavonásáért, mert Ukrajnában gyerekek halnak meg” – ezekért a szavakért kell hét évre börtönbe mennie Moszkva Krasznoszelszki kerülete alpolgármesterének.

Alekszej Gorinovot annak a törvénynek alapján ítélték el, amit február 24. az Ukrajna elleni orosz agresszió kezdete után fogadott el a Duma. Eszerint aki

„hamis információkat terjeszt” az Ukrajnában zajló „különleges katonai művelettel” kapcsolatban, bűncselekményt követ el és akár tíz év börtönbüntetésre is ítélhető. 

Az alpolgármestert még áprilisban tartóztatták le, miután a kerületi tanács ülésén – ahol éppen arról volt szó, hogy a háború ellenére megtartsanak egy gyermek táncversenyt – elmondta az idézett szavakat.

Gorinov az első orosz állampolgár, akit hosszú letöltendő börtönbüntetésre ítéltek a háború kritizálásáért, orosz emberi jogi szervezetek szerint rajta kívül még legalább ötven embert fenyeget hasonló büntetés és eddig már kétezren kaptak enyhébb büntetést (rövid idejű elzárás vagy pénzbüntetés) ugyanezért.

(via Azonnali)

Szólj hozzá!

A győri kerékpárosok segítségét kéri a városvezetés

Most bárki elmondhatja javaslatát, hogy mire költsék a bringás infrastruktúra fejlesztésére szánt 50 millió forintot.

Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést kapott Hollósy Tamás, szombathelyi ügyvéd

Állami kitüntetésben részesült Sági József, és Szinetárné Márkus Teréz, a szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium tanára.

Tegnap Szalay-Bobrovniczky Kristóf járt titokban Szombathelyen

Vagyis előre egyeztetett, szűk körben mondta el, hogy aki a Fideszre szavaz az a békére szavaz.

Budapesti BL döntő - hetven eurótól indulnak a jegyárak

A Puskás Arénában rendezik a labdarúgó finálét május végén, a belépőket sorsolással osztják ki a drukkerek között.

Állami kitüntetéseket kaptak győri szakemberek a nemzeti ünnep alkalmából

Tudósokat, pedagógusokat, művészeket és közszolgálatban dolgozó szakembereket is elismertek a nemzeti ünnephez kapcsolódóan.

Egy friss felmérés szerint minden ötödik magyar diák funkcionális analfabéta 

Az Oktatási Hivatal mérése alapján a tanulók jelentős része még az alapvető szövegértési feladatokkal is nehezen boldogul. 

Tíz perc alatt elfogták a rablót Győrben

A 48 éves szlovák elkövető rekord gyorsasággal került rendőrkézre.

Czeglédy Csaba szinte összes választási plakátjára börtönrácsot rajzoltak Felsőcsatáron

Igencsak billeg ilyenkor, hogy ez rongálásnak vagy véleménynyilvánításnak minősül.

Magyarország melegszik - a 10 valaha volt legmelegebb év az elmúlt másfél évtizedből kerül ki

A klímaváltozás már most is átalakítja hazánk időjárását, vízkészleteit és mezőgazdaságát.

Tárlatvezetések, előadások és kiállításmegnyitó - sűrű hetet kínál a Rómer Múzeum Győrben

Kurátori tárlatvezetés, művészeti előadás, festménybemutató és fotókiállítás is várja az érdeklődőket a győri intézmény következő napokban induló programsorozatában.

Akikre büszke a város - díszközgyűlésen adták át Győr rangos kitüntetéseit

Három díszpolgári címet és három Pro Urbe Győr díjat adtak át a március 15-i ünnepségen a Városháza dísztermében.

Nemény András: "Mindig voltak, mindig lesznek ellentétek, talán mert mindenki a saját hite, meggyőződése szerint akar jobbat Magyarországnak."

1848 hősei, Horváth Boldizsár és a szombathelyi 16 pont mellett, egy csipetnyi aktuálpolitika is belefért a polgármester beszédébe.

Kényelem és egészség a munkahelyeken

Az álló munkavégzés, ami sokak számára mindennapos feladat, súlyos kihívásokat rejthet magában. A lábak folyamatos terhelése huzamosabb ideig nemcsak fárasztó, de hosszú távon egészségkárosító is lehet.

Hat Oscart nyert az Egyik csata a másik után

Paul Thomas Anderson filmje vitte a prímet a 98. Oscar-gálán, ahol több nagy produkció is komoly elismeréseket kapott.

Késsel fenyegette meg a hozzá kiérkező mentősöket egy fertőszentmiklósi férfi

Emellett történt még némi kábítószer birtoklás is. 

Illés Károly szerint az esélyegyenlőség elvét sértette meg a TISZA-párt azzal, hogy közlekedési jelzőtáblák oszlopaira helyezett el plakátokat

A választási bizottság szerint jogsértés nem történt, de kérik a jelölőszerveket, hogy ésszel plakátoljanak.