A címvédő Győri Audi ETO KC három év után ismét duplázna

Vágvölgyi Bálint 2022-05-27 18:38:16
A hétvégén rendezik a női kézilabda Magyar Kupa négyes döntőjét.

A címvédő Győri Audi ETO KC három év után ismét duplázna, a Ferencváros viszont trófeával vigasztalódna a női kézilabda Magyar Kupában, amelynek négyes döntőjét szombaton és vasárnap rendezik a debreceni Főnix Arénában.

Az elődöntő március közepén megtartott sorsolásán a két csapat elkerülte egymást, a fővárosiak a Siófokkal, a győriek pedig a Dunaújvárossal találkoznak az első napon. Abban mind a négy klub képviselője egyetértett, hogy szinte biztosan az ETO és az FTC kerül majd a fináléba.

A két együttes legutóbb a bajnokságban játszott egymással, és április közepén a Ferencváros házigazdaként 29-24-re nyert. A Magyar Kupa négyes döntőjében rendszerint megmérkőznek egymással: 2017-ben döntetlent követően hétméteresekkel a fővárosiak nyerték a finálét, egy évvel később a győriek ugyancsak hétméterespárbajban vágtak vissza az elődöntőben. A 2019-es döntőt rendes játékidőben három találattal nyerte meg az ETO, majd a következő esztendőben a koronavírus-járvány miatt elmaradt a torna. Tavaly az elődöntőben 29-25-ös győri siker született.

A Ferencváros idén a negyeddöntőig sem jutott el a Bajnokok Ligájában, az NB I-ben pedig rosszabb gólkülönbsége miatt lemaradt az aranyéremről, így a Magyar Kupában szerezheti egyetlen trófeáját a mostani idényben. A bajnok győriek három év után duplázhatnak ismét, sőt akár a triplázás is összejöhet nekik, hiszen a jövő hét végén a budapesti MVM Dome-ban rendezik a BL négyes döntőjét, amelyben ők is ott lesznek.

A női Magyar Kupa négyes döntő programja:

szombat:

elődöntők:
FTC-Rail Cargo Hungaria - Siófok KC 15.45
Győri Audi ETO - Dunaújvárosi Kohász KA 18.15

vasárnap:

helyosztók:
a 3. helyért 15.00
döntő 17.45

Címlapfotó: MTI / Czeglédi Zsolt 

Szólj hozzá!

Nem jelentek meg a fideszes képviselők a péntek esti győri közgyűlésen

Az ülést, mivel az nem volt határozatképes, a polgármester elnapolta.

Lezárták a bozsoki határátkelőt

Bucsu, és Kőszeg továbbra is nyitva.

Megjelent a Zaporozsec átalakulásáról szóló dal

Tagcserék történtek a zenekarban.

Gyerekcipő választási útmutató szülőknek

A gyermekcipők kiválasztása minden szülő számára komoly kihívást jelenthet. Ahogy csemetéink cseperednek, lábaik folyamatosan változnak, ezzel párhuzamosan pedig szükségük van arra, hogy a megfelelő lábbelit viseljék.

Február 27-én ismét Szombathelyre érkezik Magyar Péter

Azt még egyelőre nem lehet tudni, hogy melyik helyszínen várja majd az érdeklődőket.

Ha nem követed Vámos Zoltán Facebook-oldalát, akkor semmit sem fogsz tudni a hóhelyzetről

A Vas Vármegyei Kormányhivatal sem hivatalos weboldalán, sem Facebook-oldalán nem közölt eddig semmit a hóhelyzetről. A főispán privát oldalán tart one man showt.

A 7,5 tonnát meghaladó járművek 12 órától nem közlekedhetnek Vas vármegye útjain

A rendőrök pihenőhelyekre, parkolókba terelik az érintett járműveket!

Elárasztották a győri bíróságot azok a vélemények, amelyek szerint túlságosan kesztyűs kézzel bánnak a halálos gázolóval

A bíróság elnöke attól tart, hogy ezzel a közhangulat alkalmas lesz arra, hogy a bíróságba vetett közbizalmat megrendítse.

Változás a pénteki győri programban: TSZV tüntetés lesz, a közgyűlést viszont máshol lehet követni

Az időjárás átírta a terveket, de a részvétel lehetősége megmarad, több helyszínen is élő közvetítéssel.

A Jobbik megnevezte jelöltjét Győr-Moson-Sopron vármegye 2-es választókerületében

A párt önálló indulással készül a 2026-os országgyűlési választásra, a körzetben Pápai Petra lesz az egyéni jelölt.

Közgyűlés helyett össz-bizottsági ülés lesz délelőtt 10 órakor a Győri Városházán

Dolgozni, vitázni tehát lehet munkaidőben, de érdemben dönteni valószínűleg csak este 6 után. 

Havazás és hófúvás várható pénteken - több vármegyére figyelmeztetést adtak ki

A Nyugat-Dunántúlon jelentős mennyiségű hó hullhat, viharos széllel és hótorlaszokkal kell számolni.

Sárkány Péter nem mond le posztjáról, és jelen lesz a győri közgyűlésen - ha lesz közgyűlés

Az elnök-vezérigazgató újra elmondta, hogy megvan a győriek pénze, kiderült, hogy a Győr-Szol a nyár végére forrás nélkül maradhat, és, hogy feljelentette Pintér Bencét. 

Felfrissülve Karintiában: a szaunakultúra ereje

Karintia sokakat nemcsak az Alpok szépségével vonz, hanem az itt található pihenési lehetőségeivel is.

„Totális erkölcsi mélypont” - Magyar Péter szerint minden határt átlépett a Fidesz kivégzős videója

A TISZA elnöke elfogadhatatlannak és megbocsáthatatlannak nevezte a gyerekekkel és fejbelövéssel operáló kampányvideót.

Szombaton indul a nagy aláírásgyűjtés race Szombathelyen is

A Domus és a Vásárcsarnok lesz a két fő kitelepülési placc. Vámos a meleg Fidesz irodában marad.

21 balesetveszélyes fát vágnak ki a győri Erzsébet ligetben

Az önkormányzat döntése szerint az elöregedett példányokat egy éven belül újakkal pótolják.