Bezsebelte a bajnoki címet a Győri Audi ETO KC

Fehér Buda 2022-05-20 19:56:00
Kemény csatát vívtak a csapatok.

A Győri Audi ETO KC 16. alkalommal megnyerte a női kézilabda NB I-et, mivel pénteken 28-25-re győzött Debrecenben, így pontazonossággal zárt a tabellán a tavalyi bajnok Ferencvárossal, de a gólkülönbség a győrieknek kedvezett, írja az MTI. A Bajnokok Ligája-elődöntős vendégek abban a tudatban léptek pályára szezonbeli utolsó élvonalbeli meccsükön, hogy jobb gólkülönbségüknek köszönhetően győzelmük esetén visszahódítják a bajnoki címet a Ferencvárostól. Vezetőedzőjük, Ambros Martín az eltiltása miatt csak a lelátóról nézhette a találkozót. A csapatot ezúttal Kun Attila és Görbicz Anita irányította a kispadról.

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

A debreceniek már a hetedik percben, 4-2-es hátrányban időt kértek, majd kapusuk lecserélésével létszámfölényes támadójátékra álltak át. Ezt olyan hatékonyan alkalmazták, hogy 7-5-nél már ők vezettek kettővel, ellenfelük csak a 23. percben tudott ismét előnybe kerülni. Az ETO-nak nem volt szüksége időkérésre, anélkül is megtalálta a bronzérmes DVSC taktikájának ellenszerét, és a szünetben már 16-13-ra vezetett.

A második félidő elején újra egyenlített a Debrecen. Szilágyi Zoltán vezetőedző a 43. percben a harmadik időkérési lehetőségét is kihasználta, ezután csapata ismét hatékonyan támadott létszámfölényben, csakhamar azonban megtorpant, és a 48. percre 24-21-re elléptek a győriek. A továbbiakban felváltva estek a gólok, így az ETO színvonalas, izgalmas, küzdelmes meccsen biztosította bajnoki címét. A hazaiaknál Vámos Mira hét, a túloldalon Linn Blohm, Anne Mette Hansen és Estelle Nze-Minko öt-öt gólt szerzett.

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Ezen a mérkőzésen búcsúzott a DVSC ötvenszeres válogatott jobbátlövője, Kovács Anna, aki már február végén bejelentette, hogy makacs térdsérülése miatt az idény végén visszavonul. Kovács korábban a Békéscsaba, az Érd és a Dunaújváros színeiben is szerepelt, utóbbival 2016-ban megnyerte az EHF Kupát. A válogatottban 2011 és 2019 között 147 gólt szerzett, játszott a 2016-os és a 2018-as Európa-, valamint a 2017-es és a 2019-es világbajnokságon is.

Eközben a tavalyi bajnok Ferencváros házigazdaként 38-16-ra nyert a negyedik helyezett Vác ellen, de a címvédéséhez a győriek botlására lett volna szüksége. A két csapat egymás elleni rangadóján Győrben 25-20-as, a fővárosban pedig 29-24-es hazai siker született. Mivel az összes többi mérkőzését mindkét csapat megnyerte, azonos pontszámmal zártak, és közöttük az összgólkülönbség döntött. Ennek megállapításakor csak azokat a meccseket vették figyelembe, amelyeket ugyanazon ellenfelekkel szemben, azonos pályaválasztással a játéktéren ténylegesen lejátszottak.

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Ennek értelmében az MTK és a Szombathely elleni hazai, valamint az Érd elleni idegenbeli gólkülönbségét nem számolták bele a különtabellába, mert az MTK és az Érd ellen a győriek, a Szombathely ellen pedig a fővárosiak kapták meg a két pontot 10-0-s gólkülönbséggel, játék nélkül.  A Győr 308-as, az FTC 275-es gólkülönbséggel zárt, kettejük versenyfutását pedig 269-243-ra nyerte az ETO.

Szólj hozzá!

Utazóágyak: Miért fontos a megfelelő választás?

Az utazóágy kiválasztása rendkívül lényeges, hiszen a gyermek alvásának minősége közvetlen hatással van pihenésére és egészségére.

Dunántúlon fosztogatott a bűnbanda - letöltendő szabadságvesztést kért rájuk az ügyészség

A 9 tagú galeri 19 ingatlanba tört be, több tíz milliós kárt okozva ezzel. 

Ők a Győr 01 választókerület tiszás jelölt-jelöltjei

Bóka Zsolt, Diószegi Judit és Markó Tímea szállnak ringbe. Fideszes kihívó még mindig nincs. 

Fedezd fel a rejtett fehérjeforrásokat

A táplálkozásban a fehérjék fontos szerepet játszanak.

Ők indulnak a Tisza végső jelöltségéért Csornán

Bóna Szabolcs, Kovács-Rosta Krisztina, Puskás György.

Közülük kerül majd ki a Tisza Párt jelöltje Mosonmagyaróváron

Kapolka Judit, Molnár Ferenc és Porpáczi Krisztina indulnak a régióban.

Pintér Bence: Sok sikert kívánok Diószegi Juditnak!

Megszólalt a győri polgármester a tiszás jelölt-jelöltek kapcsán.

Győrben is közeleg a pályaválasztás 

Nyitott kapukkal és interaktív programokkal várják a diákokat a középiskolák.

Befutottak a Vas 03-as választókerület tiszás jelölt-jelöltjei is

Adelwöhrer Beáta, Horváth Nándor Zsolt, és Szabó László indulnak a versenybe.

Megnevezte a Tisza a szombathelyi jelölt-jelölteket

Zsálek Judit, Rápli Róbert, Csiszár Zsófia Judit verseng egymással.

Hogyan válaszd ki a tökéletes sportcipőt teremfocihoz?

A sportcipő választás jelentőségteljesebb egy focirajongó számára, mint azt elsőre hinnéd.

Egy nehéz nap reggelén 11 pontos vállalkozói könnyítő csomagot jelentett be Orbán Viktor

Többek között fél évvel eltolják az üzemanyagok jövedéki adóemelését is.