Koronavírusba halt bele egy budapesti kaszinó biztonsági őre

Székely Zoárd 2021-03-05 10:39:31
Válaszok helyett perrel fenyegetőzik a vezetőség.

Több, egymástól független forrás is azt állította a Telexnek, hogy a napokban koronavírus miatt halt meg a budapesti Las Vegas Casino Tropicana egyik biztonsági őre. Ez az a kaszinó, ahol a portál felvételt készített a napokban, amelyen az látszott, hogy a járványügyi szabályokat nem igazán veszik komolyan.

Titkos felvétel bizonyítja, hogy tömve vannak a kaszinók Budapesten

„Egy, a sajtóban ma megjelent titkos felvétel alapján egyértelmű, hogy a kaszinók a felívelő harmadik hullám ellenére is tömve vannak, az emberek maszk nélkül játszanak szorosan egymás mellett. Ez is azt bizonyítja, hogy a kaszinók csupán azért esnek más elbírálás alá, mint az éttermek, kávézók, mert azok kormánypárti nagyvállalkozók és nem magyar kisvállalkozók kezében vannak" - írja Ungár Péter, az LMP Vas megyei országgyűlési képviselője a szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében.

„A dolgozók között beindult, hogy «️jézusom, meghalt, miért nem zárunk már»? De itt addig tényleg nem történik semmi, ameddig nem fentről jön az utasítás”

– mondta a lapnak az egyik forrás a középkorú biztonsági őr halála után.

A kaszinó munkatársaival gyorstesztet csináltattak, de az mindenkinek negatív lett. Mostanra viszont már legalább húszan vannak otthon betegség miatt.

A haláleset után nagyobb fertőtlenítést tartottak, de a dolgozókat továbbra sem tesztelték rendszeresen, igaz, a munkát minden belépéskor hőmérőzéssel kezdik, és ha valaki rosszul érzi magát, azt azonnal hazaküldik, állítja a lap forrása.

Arra a kérdésre, hogy mi okozta a biztonsági őr halálát, illetve milyen járványügyi védelmi intézkedéseket tesznek dolgozóik érdekében, a kaszinó vezetősége perrel fenyegette a lapot és így válaszolt:

„a válaszok megismerésére ön és az ön által képviselt sajtószerv semmilyen jogcímen nem jogosult”.

 

Fotó: MTI/MTVA/Balaton József

Szólj hozzá!

Méltatlan kabaré: az a Fidesz–KDNP nem tekinti legitim államfőnek Baka Andrást, amelyik plágiumbotrányban elveszítette anno Scmitt Pált, majd a kegyelmi ügyben Novák Katalint 

A volt kormánypártok most 1956 méltó örökségéről beszélnek, de idézzük csak fel, hogy mit mondott két éve a témában a tévedhetetlen(?) Orbán Balázs. 

Új szelek fújnak: nem politikusokkal töltötték fel a megüresedett bizottsági helyeket Győrben

Egy pénzügyi szakember és egy győri vállalkozó került a városi bizottságokba, Pintér Bence most részletesen is bemutatta őket.

TNT-nagykoncerttel, vízi programokkal és fáklyás felvonulással jön a Pinnyédi Hídpiknik Győrben

Augusztus 19-én hatodik alkalommal rendezik meg a családi programot a Rábca partján, a régi pinnyédi hídnál – valamennyi program ingyenesen látogatható.

Hajtó Péter: másfél év alatt 70-nel nőtt az üres önkormányzati lakások száma Győrben

A független képviselő szerint megbukott a város jelenlegi lakáskoncepciója, augusztus 13-án pedig bemutatja saját, Győr4000 névre keresztelt javaslatát.

Győrbe érkeztek 2025 legjobb sajtófotói – a Városház téren éjjel-nappal látható a szabadtéri kiállítás

Augusztus 31-ig ingyenesen, a nap 24 órájában nézhetik meg az érdeklődők a 44. Magyar Sajtófotó Kiállítást – a válogatásában győri fotóriporterek munkái is helyet kaptak.

Baka András Magyarország új köztársasági elnöke

A Fidesz, a KDNP, és a Mi Hazánk frakciója nem vett részt a szavazáson.

Bővülhet a győri állatkert – lakossági fórumot tartanak a tervekről

A kialakításához szükséges településrendezési módosításról csütörtökön hallgatják meg a helyiek véleményét a Városházán.

Kerékpárral követte, majd brutálisan megtámadta áldozatát a rábatamási rém – vádat emeltek a többszörös visszaeső ellen

A férfi előbb egy kerékpárkereket lopott el a vasútállomáson, később két biciklivel közlekedő nőt támadott meg – az ügyészség végrehajtandó fegyházbüntetést indítványozott.

Hogyan használhatod ki a Google hirdetések új kampányait?

Az online marketing világában az újítások folyamatos megjelenése állandó kihívást jelent a vállalkozások számára.

Tárlatvezetésekkel és kiállításmegnyitóval folytatódik a Rómer Múzeum augusztusi programsorozata Győrben

Agyagkatonák, modern művészet és a Győri Nemzetközi Művésztelep zárókiállítása várja a közönséget.

Nem csak vetítőterem: a mozi mint városi közösségi tér

A mozi jövőjéről legtöbbször nézőszámok, jegyárak és streamingplatformok kapcsán beszélünk, pedig legalább ilyen fontos kérdés, hogy milyen szerepet tölt be egy mozi a város közösségi életében.

Közel 1000 milliárddal csökkent a költségvetési hiány – Magyar Péter szerint ehhez csak annyi kellett, hogy nem lopják el az adófizetők pénzét

A kormányfő állítja, az elmúlt három hónap költségvetési fordulata megmutatja az új gazdaságpolitika eredményét, a július önmagában 524,3 milliárd forintos többletet hozott.

Halász Bence első dobásával döntős kalapácsvetésben

Szabados Ármin is ott lesz a fináléban.

KÉSZ: átadták a megújult az Erzsébet ligeti KRESZ-parkot Győrben – ezzel közel 90 millió forintot spórolt a város

Kósa Roland alpolgármester szerint a beruházással egyszerre rendezték az étterem korábbi szabályozási problémáját és újították fel a gyerekek, családok által közkedvelt területet.

A Savaria Karnevál idején akarnak a szombathelyi városháza előtt demonstrálni az Oladi Plató lakói

A drasztikus megmozdulással arra kívánják felhívni a figyelmet, hogy régóta nem mozdult előre az azbeszt helyzet megoldása.

Érmet várnak a kalapácsvető Halász Bencétől a ma kezdőd atlétika Európa-bajnokságon

De a másik szombathelyi dobó, Szabados Ármin is szép helyezést érhet el.

Húszezer forintért, vizsgálat nélkül írt fel nyugtatót – a Győri Ügyészség vádat emeltek az orvos ellen

A Kapuvári járás egyik állami pszichiátriai szakrendelésén dolgozó férfi receptenként 10 ezer forintért állított ki vényeket.