Felfüggesztett börtönbüntetést kapott a táplánszentkereszti halálos baleset okozója

Bazsó Bálint 2021-01-18 19:00:07
Nem adta meg az elsőbbséget, az áldozat pedig nem kötötte be magát. A tavalyi baleset után most hoztak jogerős ítéletet.

A Szombathelyi Járásbíróság halálos közúti baleset gondatlan okozásának vétsége miatt 10 hónap, végrehajtásában 2 évre felfüggesztett fogházbüntetésre és 2 év közúti járművetéstől eltiltásra ítélte azt a teherautósofőrt, aki tavaly március 3-án a hajnali órákban a 87-es főúton Szombathely és Tanakajd között okozott balesetet.

A vádlott haladási irányából az úton 60 km/óra „Sebességkorlátozás”, míg a sértett haladási irányából 60 km/óra „Sebességkorlátozás”, „Egymás utáni veszélyes útkanyarulatok” és nyomvályús útszakasz kiegészítő táblával ellátott „Egyéb veszély” jelzőtáblák voltak kihelyezve. A terhelt gépkocsijával mintegy 30-34 km/óra sebességgel haladt, amikor egy enyhén balra ívelő útkanyarulatnál, a 87-es számú főút és a Táplánszentkereszt, Vörösmarty utca kereszteződéséhez közeledve úgy kezdte meg - a kanyar ívét levágva - balra kis ívben a kanyarodást a Vörösmarty utcára, hogy nem biztosított elsőbbséget a vele szemben mintegy 53-58 km/óra sebességgel érkező – és egyenesen tovább haladni szándékozó - sértettnek.

A vádlott észlelve a vele szemben érkező személyépkocsit, vészfékezett, azonban ennek ellenére mintegy 14-17 km/óra sebességgel frontálisan összeütközött a sértett változatlan sebességgel haladó személygépkocsija elejével. Amikor a vádlott gépkocsijával átlépte a terelővonalat, akkor a sértett gépjárműve mintegy 15,2 méter távolságra közlekedett az ütközés helyétől, így a vádlott reakcióidőn belül tért át a sértett által igénybe vett forgalmi sávba, akinek ezért az ütközés elkerülésére nem volt lehetősége. A baleset következtében a sértett a helyszínen életét veszítette. A közlekedési baleset, az annak során elszenvedett sérülések és a sértett halála között egyenes közvetlen ok-okozati összefüggés állt fenn. A sértett közlekedése során a biztonsági övét nem használta. A baleset azért következett be, mert a vádlott nem adott elsőbbséget a balra bekanyarodó járművével az úttesten szemből érkező és egyenesen tovább haladó jármű részére.

Szólj hozzá!

Tanúként hallgatja ki a Rendőrség Pintér Bencét a fideszes miniszteri biztos, országgyűlési képviselőjelölt által felügyelt önkormányzati cég furcsa szerződései ügyében

A polgármester szerint a cég többször kijátszotta azt, hogy ne kelljen közbeszerzést kiírniuk, így az általuk kiválasztott vállalkozásoknak szignóztak ki munkákat.

Szijjártó Péter: hatszáz munkahely vált betonbiztossá a MAM-Hungáriánál a kormány támogatásával Vaskeresztesen

4 milliárd 500 millió forintnyi fejlesztést jelentett be a miniszter. A kormány 870 millió forintnyi támogatást csap hozzá a költségekhez.

Házasság hete 2026 Győrben - a hűség szabadsága

Előadások, séták, gyertyafényes randevúk és közös élmények várják a párokat február 1. és 19. között.

Gyorsabban melegszik a Föld, mint ahogy a modellek követni tudnák – a légszennyezés eddig elfedte a helyzet valódi súlyosságát

Az 1,5 °C-os melegedési küszöb felett olyan világba lépünk, ahol már nemcsak fokozatos, hanem láncreakciószerű és visszafordíthatatlan éghajlati változások indulhatnak be.

Megjelent az M86-M87-es utak kivitelezésének közbeszerzése

Az üzemeltetési, fenntartási és finanszírozási feladatok is a pályázóé lesznek.

84 százalékos profit, nulla közbeszerzés - Pintér Bence szerint így működik a győri üzleti csoda

Furcsa szerződések, szétbontott megbízások és extraprofit egy olyan cégnél, amelynek papíron nincs is fizikai dolgozója.

2026-ban június 12-13-án és 16-án rendezik meg Szombathely kortárs művészeti fesztiválját, a Bloomsdayt

Idén ünneplik az ír-magyar diplomáciai kapcsolatok 50 éves évfordulóját, így a város a fesztivál eseményei során kiemelten együttműködik Írország Magyarországi Nagykövetségével.

Rendőrségi szállásról lopott a vagyonőr Győrben

300 eurórért nem biztos, hogy megérte.

4 évvel ezelőtti bejelentéssel flexel újra Fekete Dávid

Már 2022-ben bejelentették az Audi új gyáregységét, amihez a magyar állam 8 milliárd 500 millió forinttal járult hozzá.

Önálló magyar teherautó gyártás lesz Győrben

Ezt Orbán Viktor jelentette be a DPK hatvani road showján.

Elhunyt Fenyő Miklós

A zenész 78 éves volt.

Helló hétvége, helló Győr, helló programok!

Ha nem akarsz otthon ülni, mutatjuk mit csinálj!

Hova utazzak télen, ahol meleg van? Egy utazási iroda útmutatója

Számtalan olyan ország létezik, ahol télen is verőfényes napsütés és meleg vár mindenkire.

Vas megyei település polgármestere is agitál a szombathelyi DPK gyűlésre

A jelentkezéseket most vasárnapig lehet leadni az önkormányzatnál.

Milyen hajformázó eszköz passzol hozzád?

A hajformázás terén ma már számos lehetőség áll rendelkezésünkre.

Jövő héten szombaton Szombathelyre érkezik a DPK Háborúellenes road-show

Információink szerint Orbán Viktor is a városba látogat.